Autor Wątek: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.  (Przeczytany 6071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« dnia: 01-10-2018, 10:50:07 »
Cześć :)

Jestem od niedawna posiadaczem Toyoty Auris 2007 1.6 benzyna. Mam problem ze skrzynia biegów, mianowicie na biegu jałowym pojawia się terkot. Zdarza się tak, że on nie występuje, ale po przejechaniu paru kilometrów i zatrzymaniu się np na światłach, znów go słuchać. W skrzyni dwa lata temu były wymieniane łożyska, kamień synchronizatora itp. Niestety, może stety nie przy mnie pojawiły się jakieś problemy, żeby trzeba było to wymieniać. Moje pytanie jest jedno, bo nie mogłem znaleźć na forum odpowiedzi, czy to faktycznie skrzynia, czy coś innego. Byłem w ASO i dostałem info po wstępnych oględziny, że trzeba otworzyć skrzynie. Czy faktycznie coś w skrzyni jest problemem? Czy może coś innego.

Gawith

  • Gość
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #1 dnia: 01-10-2018, 18:01:17 »
Skrzynie biegów to bolączka toyot. Jeśli ASO chce otworzyć skrzynię, to w niej szukałbym problemu. Najlepiej podjedź do jakiegoś magika który się w tym specjalizuje, aby nie przepłacać w ASO.
« Ostatnia zmiana: 01-10-2018, 18:02:50 wysłana przez Gawith »

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #2 dnia: 01-10-2018, 21:46:38 »
mogę zdiagnozować taką skrzynię po przejechaniu 500 metrów co do łożyska, tylko muszę posłuchać, zadzwoń powiedz jakie objawy to zdiagnozujemy przez tel pozdr

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #3 dnia: 09-10-2018, 03:09:27 »
mogę zdiagnozować taką skrzynię po przejechaniu 500 metrów co do łożyska, tylko muszę posłuchać, zadzwoń powiedz jakie objawy to zdiagnozujemy przez tel pozdr

Odebrałem dzisiaj auto z ASO. Zostało wymienione sprzęgło, bo według nich to było problemem. Nagrałem film, na którym wyraźnie słychać ten terkot. Jest to filmik już po wymianie sprzęgła. Biegi lepiej wchodzą, nie szarpie przy niskich obrotach. Główny problem nie został rozwiązany. Link do dysku Google. https://drive.google.com/file/d/1zileHMFfNTPgG5n07vlji8tEsbXkrnGN/view?usp=drivesdk

CosaNostra

  • Gość
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #4 dnia: 09-10-2018, 07:17:31 »
Tłucze jak panewka.

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #5 dnia: 09-10-2018, 18:11:31 »
w czasie jazdy pod obciążeniem jest cisza??

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #6 dnia: 09-10-2018, 19:21:48 »
Jak ci to terkocze na jałowym to wciskanie i puszczanie sprzegla powoduje jakąś zmianę dźwięku?

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #7 dnia: 09-10-2018, 22:31:31 »
Podczas jazdy cisza. Nie słychać nic. Po zatrzymaniu terkocze. Jak wcisne sprzęgło odłaczajac skrzynie, robi się cisza. Jest tak, że jest dziwne metaliczne uderzenie przy puszczeniu sprzęgła, co powoduje rezonans jakieś części, czasem to uderzenie jest delikatne, czasem mocniejsze i tak samo jest z tym terkotaniem, raz jest, innym razem delikatne, za kolejnym symfonia na całą kabinę, jak na filmie.

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #8 dnia: 09-10-2018, 22:44:33 »
Jak sprzęgło komplet wymienione i po wciśnięciu jest cisza to wg mnie skrzynia na stół dwumasu w toyce nie ma także nic innego nie pozostaje
Poszukaj jakiś magikow od skrzyń mualnych to powinni ogarnąć w normalnych pieniądzach bo ASO to trochę chyba weźmie za naprawę
Co jest nie tak wyjdzie dopiero po rozebraniu skrzyni

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #9 dnia: 17-10-2018, 00:44:36 »
Sprawa stanęła na tym, że to normalne. Mechanik w ASO pokazał mi inna skrzynie) i wytłumaczył, że terkot wynika z tego, że skrzynia jest tak skonstruowana, że części mogą wpadać w wibracje. (chodzi o luzy pomiędzy częściami). raz to jest, raz nie, więc będę obserwował. Jak coś się będzie działo, będę odświeżał wątek. Szczerze, straciłem już cierpliwość.

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #10 dnia: 17-10-2018, 07:04:04 »
bzdura !!!!!! smieszny mechanik masakra pozdr

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #11 dnia: 21-10-2018, 22:42:26 »
Najgorsze jest to, że nadal nie wiem co to może być. Chyba przetyram ta skrzynie i tyle, jak walnie w pewnym momencie, to kupię nowa :/ chyba, że ktoś miał taki problem jak ja i znalazł rozwiązanie i się tu odezwie. Najgorsze jest to, że raz to jest, raz tego nie ma i ni wafla nie wiem co to... Jak np wkrece na obroty na luzie tak do 5 tys i potem obroty się unormuja znika, wcisne sprzęgło, znów jest. Dojadę na skrzyżowaniu na luzie, nie ma tego, wcisne i puszczę sprzęgło, znów się to pojawia. Teraz zrobiło się zimno, to coraz częściej jest taki objaw. Innych nie ma, auto jeździ normalnie, przyspiesza, zmiana biegów jest bezproblemowa. Jedynie na zimnej skrzyni, czasem ciężko wchodzi 1. Nic więcej się nie dzieje, olej w skrzyni jest.

Offline Kryminal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #12 dnia: 22-10-2018, 08:53:11 »
Sprawdź sobie obudowę filtra powietrza tą dolną. Zawieszona jest na takich gumowych tulejkach które dostają po jakimś czasie luzu i zaczyna terkotać. Druga sprawa rura która doprowadza powietrze do filtra zakończona jest gąbką która się wyciera i rura luźno tam lata i terkocze :)

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #13 dnia: 22-10-2018, 12:47:40 »
Miałem podobny objaw w innym samochodzie,terkotało przy puszczonym sprzęgle,po wciśnięciu pedału terkot ustępował.Rozebrali skrzynie i wymienili łożysko na głównym wałku.Po wymianie cisza.Też mi mówili że można z tym jeździć ale poszukałem w necie i znalazłem parę zdarzeń gdzie łożysko się rozsypało. Ja wolałem to naprawić.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2018, 12:57:20 wysłana przez zbych »

Offline Makss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Toyota auris 2007 skrzynia biegów.
« Odpowiedź #14 dnia: 22-05-2019, 23:59:56 »
Wracam z tematem, aktualnie pojechałem na reklamację, bo coraz gorzej było. Wymienili mi znów coś w skrzyni, co według nich było do zrobienia, łapę sprzęgła, jakieś uszczelniacze i łożysko. Skrzynia chodzi idealnie, biegi wchodzą jak powinny, natomiast problem nie został usunięty, to niestety nie filtr, ani jego osprzęt, cos na poziomie przedniego koła od strony kierowcy jest nie tak, ASO rozebrano skrzynie na części pierwsze, mówili, że jest wszystko ok, dźwięk nadal jest. Zostawiłem u nich auto, jadę jutro rano ponownie, żeby pokazać znów palcem co jest nie tak. Będę dawał znać jak się sprawy mają, o tyle dobrze, że na dobrego człowieka trafiłem w tym ASO, co potrafi normalnie pogadać i chce pomoc, co nie zmienia faktu, że kur..a to jest ASO, FACHOWCY, od tygodnia nie potrafią znaleźć przyczyny problemu, śmiech na sali, ale zobaczymy jutro.


 

Beesafe.pl