Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Zakup Avensis T27 po lifcie  (Przeczytany 426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
Zakup Avensis T27 po lifcie
« dnia: 03-10-2018, 13:42:03 »
Witam,

Przymierzam się do zmiany samochodu. Zależy mi na bezawaryjnej i bezproblemowej eksploatacji dlatego rozważam zakup Toyoty Avensis. Niewiele informacji na forum mogę znaleźć na temat modelu T27 po FL dlatego zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Za nim pytania, dodam jeszcze że planuje zakup Avensis w wersji nadwozia kombi z automatem.

1. Jakie jest spalanie silników benzynowych: 1.8 i 2.0 w automacie w mieście i na trasie ?
 2. Czy są jakieś niedogodności/problemy które zauważyliście podczas użytkowania samochodu
 a których nie zauważyliście przed zakupem ?
 3. Czy automaty w Avensisach są bezproblemowe ?
 4. Za co cenicie te samochody ?

Pozdrawiam i dziękuję za udzielone odpowiedzi
 Dominik

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Zakup Avensis T27 po lifcie
« Odpowiedź #1 dnia: 05-10-2018, 08:14:33 »
Dzień dobry,

jest ktoś na forum kto mógłby udzielić odpowiedzi na w/w pytania ?

Dziękuje!

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Zakup Avensis T27 LF2 (od 2015)
« Odpowiedź #2 dnia: 05-10-2018, 14:17:18 »
Ps. Chodziło mi o drugi LF2 produkowane od 2015 r.

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Zakup Avensis T27 FL2
« Odpowiedź #3 dnia: 09-10-2018, 08:11:14 »
Hej,

Moje obserwacje po kilku jazdach próbnych FL2 w kombi. Weźcie pod uwagę, że opinię swoją przedstawiam po kilku jazdach testowych (2-3h w aucie).

1. Silniki:

Silnik 2.0 w automacie w kombi sprawuje się całkiem OK dopóki nie próbujemy jakoś b. dynamicznie jechać. Myślę, że do jazdy miejskiej i z predkościami autostardowymi się sprawdzi. Gorzej z wyprzedzaniem na drogach krajowych.

Silnik 1.8 w automacie w sedanie. Moje subiektywne odczucie jest takie, że silnik był bardziej żwawy od wersji 2.0 w kombi. Może ze względu na charakter swojej pracy robił wrażenie chętniej wchodzącego na obroty niż w 2.0 w kombi. ]Może wersja nadwozia i waga też miała wpływ na moje subiektywne odczucia, ale z drugiej strony różnica w mocy i momentu obrotowego też jest między modelami.

Co mi się w Toyocie podoba. Na wstepie dodam, że jeździłem kilkoma wersjami wyposażenia. Zacznę od tej najwyższej:

1. Prestige (moja ulubiona:)) - mega komfortowa, z regulacjami foteli i ich pamięcią. Fajna, przyjemna, czarna skórzana tapicerka i łopatki do manualnej zmiany biegów ( opcja za dopłatą, trochę nie potrzebne ale fajny bajer :))
2. Premium + Style - brakuje mi skórzanej tapicerki i systemu bezkluczykowego. I pewnie zimą brakowałoby mi ogrzewania foteli przednich.
3. Premium + Style + Executive - najbardziej rozsądna wersja według mnie dołączając do tego pakiet +Park.

Co mi się nie podobało:
1. Za mało dynamiczne silniki
2. brak opcji monitorowania martwego punktu w lusterkach
3. bardziej przystępny interface systemu multimedialnego.

To na tyle jeżeli chodzi o moje obserwacje po spędzieniu kilku godzin w T27 FL2.

Offline Radomadre

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09-10-2018, 19:37:21 »
Jako, że z Avensisami mam do czynienia od 2012 roku tak mogę Ci tylko dodać iż jeżdżąc ostatnio dłuższą chwilę Avensisem z 2018 roku stwierdzam niestety, spadek jakości wykonania, wystarczy chwycić za wszystkie uchwyty w drzwiach, otworzyć schowki, ruszyć tunel środkowy, nawet klamki wewnętrzne są już plastikowe! Nie podoba mi się ten stan rzeczy...

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-10-2018, 17:05:48 »
Dziękuje za odpowiedz. Zauważyłem tę przypadłość u większości producentów klasy średniej. Producenci szukają wszędzie oszczędności, niestety kosztem użytkowników ;/

Offline Chicen

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #6 dnia: 13-10-2018, 08:52:34 »
Jeżdżę sedanem 1,8 cvt z 2016 r.
Jestem bardzo zadowolony. Trzeba przyzwyczaić się do charakteru pracy skrzyni bezstopniowej, ale nie zamieniłbym jej na inną.
Spalanie zaskakująco niskie.
Przejechałem póki co 30 000 km. bez żadnych przygód. Nie testowałem innych wersji, ale miałem raz przyjemność przejechać się Avenem z manualną skrzynią i szczerze powiem, że to już nie to samo :-/
Skrzypienia plastików nie zauważam, ale jakość ich jest słaba, ale niestety taka teraz tendencja.
Światła ledowe są naprawdę bardzo dobre.
Polecam ten samochód :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Chicen

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #7 dnia: 13-10-2018, 09:00:50 »
Jeżdżę sedanem 1,8 cvt z 2016 r.
Jestem bardzo zadowolony. Trzeba przyzwyczaić się do charakteru pracy skrzyni bezstopniowej, ale nie zamieniłbym jej na inną.
Spalanie zaskakująco niskie.
Przejechałem póki co 30 000 km. bez żadnych przygód. Nie testowałem innych wersji, ale miałem raz przyjemność przejechać się Avenem z manualną skrzynią i szczerze powiem, że to już nie to samo :-/
Skrzypienia plastików nie zauważam, ale jakość ich jest słaba, ale niestety taka teraz tendencja.
Światła ledowe są naprawdę bardzo dobre.
Polecam ten samochód :-)
Ps. Pytałeś o spalanie:
Miasto (przynajmniej moje) około 8,5-9l
Trasa pozamiejska 5,5 - 6l
Autostrada 8,5l
Średnie spalanie z 30 000 km to 7,2l mierzone przy dystrybutorze!

Offline domel

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 13-10-2018, 09:03:10 »
Hej,

Mam podobne odczucia jezeli chodzi o ten silnik ze skrzynia manualna. Jeżeli chodzi o trzeszczace plastiki, to na uchwytach drzwi od srodka plastiki są slabo spasowane i to trzeszczy. Reszta wydaje sie byc ok.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 13-10-2018, 09:19:47 wysłana przez domel »

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 13-10-2018, 09:03:10 »