Autor Wątek: Toyota 1.8 tyku tyk  (Przeczytany 5737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pio22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Toyota 1.8 tyku tyk
« dnia: 05-10-2018, 20:01:50 »
Witam,
Mam problem z tykaniem jakie się pojawiło w silniku 1.8 verso. Wspomniane tykanie pojawia się dopiero, gdy silniki się nagrzeje. Rano jak wyjeżdżam z garażu dźwięku tykania nie słychać. Dodam jeszcze, że gdy wyłączę silnik (rozgrzany) i zapalę to również tego tykania nie słyszę. Dopiero gdy obroty wzrosną powyżej 2000 tyś. tykanie się pojawia ponownie. Auto jest z 2010 i ma przejechane 150 tyś. Podaje także link do mojego nagrania https://www.youtube.com/watch?v=eWtBWxjRLtE
Proszę o sugestie odnośnie tego dźwięku. Co może go powodować.

Offline Pio22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #1 dnia: 17-10-2018, 17:42:07 »
Witam ponownie,
Dzisiaj byłem w serwisie toyoty i po osłuchaniu i sprawdzeniu na kompie doszli do wniosku że może stukać popychacz zaworów (13750-0T010). Może mieć za duży luz i sobie postukuje. Tylko że ich jest 16 i jak sprawdzić który stuka. I jeszcze jedno, czy wystarczy ściągnąć pokrywę zaworów żeby taki popychacz wymienić czy głowicę jak mi powiedziano w serwisie? Zamieszczam jeszcze jeden link z moim nagraniem tym razem nie otwierałem maski żeby inne dźwięki silnika się nie nakładały  https://www.youtube.com/watch?v=n3B45RuR2WU. Wcześniej wymieniłem pompę vacum (używka) ale to był zły trop. Dodam jeszcze, że serwis nie miał jeszcze takiego przypadku w tym silniku.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #2 dnia: 17-10-2018, 19:22:48 »
Gdyby to były popychacze, to klekotałby bardziej na zimnym. Mi to bardziej wygląda na pompę vacum. Jaki olej masz zalany w silniku?

Offline Pio22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #3 dnia: 17-10-2018, 22:01:01 »
Od początku lany był olej 10W40 toyoty. Gdy ją kupiłem przy 120 tyś zalany został 5W30 toyoty. 0W20 aso odradziło ze względu na przebieg no i to że lany wcześniej był 10W40. Jeśli chodzi o pompę vacum to wymieniłem dwa razy niestety na używki. Moja miała dosyć wyraźny luz na wałku który wchodzi w pompę (jedna używka nie) ale niestety to nie to. Po rozkręceniu pompy ukazał mi się plastikowy element który się obraca między ściankami pompy i on też ma spore luzy między ściankami (niestety wszystkie kupione ten luz mają) i to może to, ale to tylko może, wszystko pracuje w oleju. Niestety nowa pompa trochę PLN kosztuje i eksperymentować nie będę dopóki nie będzie 100% pewności że to ona. I jeszcze odnośnie popychacza to może nie stukać na zimnym silniku dlatego że olej jest jeszcze nie rozgrzany i nie ma dużego luzu. Ale jest to moja teoria, zresztą w przypadku pompy też teoria z olejem była.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #4 dnia: 17-10-2018, 22:05:13 »
Wyjmij pompę, zaślep otwór w głowicy, to się dowiesz, czy to ona stuka, czy nie.
3VZ.pl



Offline chriskalisz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #5 dnia: 17-10-2018, 22:30:30 »
Pytanie czy dzwięk pojawił sie z dnia na dzień czy jego siła rosła z tygodnia na tydzień.
Powodów może być wiele:panewka, sworzeń w tłoku, lub elementy na rozrządzie.
U mnie około 2 tyś ( lekko pow) była panewka na wale - 1 przypadek
2 przypadek również 2 tyś obrotów identyczny dzwięk ( inna corolla) i moja decyzja k...a znów panewka ( nawet zakupiłem takową) a po wymianie rozrzadu dźwięk zanikł i już nie wrócił - więc powodów może być dużo.
chris

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #6 dnia: 17-10-2018, 22:51:35 »
Sorry, wiem, że zaraz mi się pewnie oberwie od moda, ale jakby coś, to mam do sprzedania tanio, za parę stówek cały sprawny silnik 1,8 z 2015/16 z przebiegiem 50 tys. km. Kupiłem dla osprzętu, ale silnik mi niepotrzebny. :-)

Offline Pio22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #7 dnia: 17-10-2018, 23:07:11 »
Jak ostatnim razem wymieniłem pompę to auto na postoju stało zapalone z 15 min dobrze się zagrzało obroty podnosiłem do 3 tyś i była cisza ale jak się przejechałem to niestety demony powróciły.
Zaślepić otwór po pompie trzeba miecz czym a później trochę trzeba silnik grzać (niestety pompy w 5 min nie zdemontuję chociaż po dwóch razach wprawa jest) a nawet się przejechać żeby dźwięk się pojawił a bez pompy hamulców nie ma.
Jeżeli chodzi o dźwięk to pojawił się tak jak pstryknięcie i jest cały czas taki sam ani głośniej ani ciszej. Chociaż raz się trochę wkurzyłem i auto w palnik dostało to jak przyjechałem pod garaż to cykania nie było słychać, ale po ponownym odpaleniu i przygazowaniu powyżej 3 tyś dźwięk się pojawił. Sam już nie wiem co o tym sądzić. Auto przy 150 tyś to jest akurat dobrze dotarte a tu takie kaktusy. Trochę aut miałem z drugiej ręki (i nie takie przebiegi miały) i nigdy w silniku nie było grzebane (to tak na marginesie).

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #8 dnia: 18-11-2018, 19:39:08 »
Czy kolega rozwiązał problem? Oglądałem ostatnio Toyote Verso i występował podobny dźwięk po nagrzaniu silnika. Mechanik powiedział, że może to być łańcuch rozrządu. Czy to możliwe? Czy znacie przypadek konieczności wymiany rozrządu w Verso 1.8? Przy jakim przebiegu. Dodam, żr to które oglądałem miało ok 240 tysięcy km przebiegu (udokumentowane - polski salon).
« Ostatnia zmiana: 18-11-2018, 19:40:52 wysłana przez dawidr »

Offline Verso1.8

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #9 dnia: 01-05-2019, 21:28:55 »
witam,
ja również mam podobny problem z "tykaniem" przy rozgrzanym silniku. = przypadek podobny jak u Pio22. Czy ktoś może pomóc rozwiązać problem? Nadmienię, żę wymieniłem cały kpl rozrząd z pompą wody po diagnozie mechanika i nic nie pomogło.

Offline Benek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #10 dnia: 02-05-2019, 15:56:36 »
Zadne popychacze czy zawory czy tym bardziej łancuch rozrzadu. Co drugi aven i vesro w benzynie tak puka. Pompa vacum. Jezdzic nie przejmowac sie... jak podniesiesz korek oleju na wlaczonym silniku slychac wyrazniej. NIE MA CO SIE PRZEJMOWAC.

Offline Verso1.8

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #11 dnia: 02-05-2019, 22:06:44 »
Kolego Benek, czy spotkałeś się już z takim problemem? Co może się stać gdy nie wymienię pompy Vacum na czas?

Offline Benek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #12 dnia: 03-05-2019, 12:01:34 »
Tak kolego u mnie pyka od 100tys (verso1.8 2009r)  bylem z tym u Toyoty w Londynie bo tu mieszkam powiedzieli ze nie ma sensu wymieniac nic sie nie stanie. Pan z servisu powiedzial  ze przez lata wymienili setki pomp na gwarancji i ludzie wracali po jakims czasie z tym samym problemem. Kazal mi jezdzic i spac spokojnie... pozdrawiam serdecznie i nie przejmuj sie. Ps znalem taxowkarza cos zrobil avensisem 500 tys MIL 1.8 benzyna i z tego co on pamietam to cykalo mu od zawsze.

Offline Verso1.8

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #13 dnia: 05-05-2019, 12:05:42 »
Dzięki za odpowiedź, będę spał spokojnej , pozdrawiam

Offline Pio22

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Toyota 1.8 tyku tyk
« Odpowiedź #14 dnia: 10-11-2019, 20:35:44 »
Witam,
postanowiłem podzielić się informacją, którą rozwiązałem już jakiś czas temu. Odpowiedź na stukanie znajduje się tutaj https://allegro.pl/oferta/zr-auris-avensis-rav4-ogranicznik-popychacz-zaworu-6897695054
A serwis toyoty chciał mi wymieniać 16 popychaczy zaworów (ok. 3000 PLN z robocizną) a jeżeli to by nie pomogło nawet remont silnika proponowali masakra. Także ani pompa vacum ani rodzaj oleju nie mają tu nic do rzeczy. W tym ograniczniku popychaczy jest sprężynka, która sobie po prostu pękła i stukała.


 

Beesafe.pl