Autor Wątek: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?  (Przeczytany 2931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piter_Auris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Byłem dzisiaj na jeździe testowej Avensis 1.8, manual, Wagon. 120 km/h lekka górka (teren generalnie nizinny) gaz prawie w podłodze a prędkościomierz stoi w miejscu. To tak faktycznie jest, że trzeba redukować do 5 biegu a jeszcze lepiej do 4? Czy z moim egzemplarzem było coś nie tak? Ja rozumiem, że to jest wolnossąca benzyna ale mój Auris 1.6 (132 KM) zbiera się znacznie lepiej. W takich samych warunkach po prostu przyśpiesza. Pewnie, że mój Auris to nie TSI ale wskazówka jednak idzie w górę. W Avensisie była bieda z nędzą.

Gdyby wypowiedzieli się użytkownicy. Chodzi mi o sytuację typu: jadę autostradą 140 km/h na 6 biegu. Z jakich powodów muszę zwolnić do 100-110 km/h (roboty drogowe, etc). Następnie chcę powrócić do prędkości 140 km/h. Czy to da się wykonać bez redukcji w skończonym czasie?

Offline Piter_Auris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2018, 13:15:17 »
Co by nie siać zamętu. Jechałem dzisiaj Avensisem znajomego, też wagon 1.8 benzyna. Tragedii nie ma da się rozpędzać na 6 biegu.

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #2 dnia: 09-10-2018, 19:47:44 »
Takowe auta posiadałem i posiadam w domu i stwierdzam, iż Auris 1.6 był znacznie dynamiczniejszy niźli Avensis 1.8 kombi. Natomiast sedan już jest znacznie żwawszy i lepiej wyciszony. Generalnie w sytuacji wymagającej bardzo nagłego przyspieszenia to bez redukcji na 3 się nie obejdzie.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #3 dnia: 11-10-2018, 18:59:50 »
Avensis 1.8, manual, Wagon. 120 km/h lekka górka (teren generalnie nizinny) gaz prawie w podłodze a prędkościomierz stoi w miejscu.

Nie traktuj tego co ci napiszę jako złośliwość  :grin:
Nie napisałeś na którym biegu próbowałeś to robić.
Zakładam, że na 6-tce.
I spodziewałeś się że wciśnie cię wtedy w fotel ???  :o
Po to producent włożył do tego samochodu skrzynię biegów żebyś wykorzystywał optymalne parametry pracy silnika (max Nm i max KM dla danej prędkości liniowej pojazdu i danych obrotów silnika) - czyli redukował biegi  <zalamka>

PS
Czasami jeżdzę z kolegą Avensisem T25 1,8 ale z 5-cio biegową skrzynią (sam mam Aurisa 1.6 , 6-cio biegowego).
I to co wyprawia ten Avensis w porównaniu z Aurisem to aż "łeb urywa" (szczególnie w mieście)
Jeździmy po mieście tymi samymi trasami i tam gdzie jego Avensis (różne skrzyżowania , łuki drogi , włączanie się do ruchu , itp. gdzie trzeba max zwolnić ale się jeszcze nie zatrzymać) "dźwiga" się spokojnie na 3-ce z palcem w d... nosie  to mój Auris na 2-ce ma problemy z w miarę dynamicznym potoczeniem się do przodu  :|
Także on niespecjalnie przejmuje się redukcją biegów a ja raczej ciągle macham wajchą  :embarassed:
I co ciekawe: jego Avensis pali po mieście wyraźnie mniej niż mój Auris  :grin:

PS2
O komforcie podróżowania szczególnie w dłuższej trasie autostradowej (ilość miejsca w środku, wyciszenie, prowadzenie na drodze) w 10-cio letnim Avensisie w porównaniu z 2-u letnim Aurisem nawet nie wspominam  :grin:
Jakość wykonania też nieporównywalna.
Jajpońce nadokładali mi telewizorów, wyświetlaczy a w starym Avensisie bez tych bajerów wszystko jest mięciutkie i przytulne, a w środku błoga cisza.

PS3
I tak lubię swojego Aurisa  :grin:  :good:
« Ostatnia zmiana: 11-10-2018, 19:10:51 wysłana przez tomery »

Offline Piter_Auris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #4 dnia: 11-10-2018, 22:06:23 »
Nie traktuj tego co Ci napiszę jako złośliwość ale gdybyś cały mój post przeczytał ze zrozumieniem to wyniuchałbyś, że chodzi o bieg 6.

PS. Nie spodziewałem, że wciśnie mnie w fotel ale że jakieś przyśpieszenie będzie. Chodziło mi tylko o porównanie Aurisa 132 do Avensisa 147. Ale koniec tematu, AVE zamówiona za parę dni odbieram :)

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #5 dnia: 12-10-2018, 07:18:50 »
Nie traktuj tego co Ci napiszę jako złośliwość ale gdybyś cały mój post przeczytał ze zrozumieniem to wyniuchałbyś, że chodzi o bieg 6.

PS. Nie spodziewałem, że wciśnie mnie w fotel ale że jakieś przyśpieszenie będzie. Chodziło mi tylko o porównanie Aurisa 132 do Avensisa 147. Ale koniec tematu, AVE zamówiona za parę dni odbieram :)

W którym salonie zamówiłeś? Mam nadzieję, że komplet dywaników lato zima, wykładzina bagażnika oraz trzy pierwsze przeglądy masz gratis? Jak nie to targuj, da się :-)

Offline Piter_Auris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: T27 FL 1.8 benzyna manual - czy Avensis na 6 biegu przyśpiesza?
« Odpowiedź #6 dnia: 12-10-2018, 09:55:41 »
Salonu nie zdradzę bo jeszcze ktoś da więcej i mi auto podkupi :) Dywaniki, opony zimowe w cenie.


 

Beesafe.pl