Autor Wątek: Avensis 1.8 Valvematic LPG  (Przeczytany 5587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PingNoMore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 157
Avensis 1.8 Valvematic LPG
« dnia: 08-10-2018, 18:27:00 »
Przychodzę do Was z sąsiedniego działu Toyoty CH-R. Czy w Avesisie 1.8 Valvematic można zamontować LPG, a raczej czy istnieje montażu w ASO? Pytam ponieważ w firmie w której pracuję rozważamy zakup takich samochodów z tym silnikiem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2018, 20:03:46 »
Można, w kombi wchodzi bardzo duży zbiornik.

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 09-10-2018, 19:43:05 »
Można, cena instalacji LPG TECH wynosi 2400 zł. 3 albo 5 lat gwarancji, do kombi wejdzie duży zbiornik, oczywiście w zależności czy będziesz chciał idealnie gładka podłogę.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 09-10-2018, 20:22:32 »
cena instalacji LPG TECH wynosi 2400 zł.

Montaż za tyle to wątpię, że będzie wysokich lotów.

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 10-10-2018, 06:59:27 »
Dzięki Bogu nie mieszkam w Warszawie tudzież innym wielkim mieście, w którym konsument skubany jest na każdym kroku. Posiadam tą instalację w Yaris, zbliża się już drugi rok i ponad 60 tyś km bezproblemowej obsługi, na 32 litrach gazu robię ok 500 km, ostatni rekord to 521,7 km, pozdrawiam.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #5 dnia: 10-10-2018, 09:21:58 »
Valvematic ma hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, więc odpada dbanie o sprawdzanie luzu.

Ale jeżeli instalacja będzie źle ustawiona i zastosowany "kasownik" kontrolki MIL (check engine) to nie będziesz wiedział, że jest problem i skończy sie podparciem zaworów.

Dlatego tak ważny jest prawidłowy montaż i strojenie (czyli dobry instalator).

Zalecam konsultację na lpg-forum.pl abyś znalazł dobrego gazownika w swojej okolicy.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline WaLeC

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #6 dnia: 06-07-2021, 22:04:50 »
Valvematic ma hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, więc odpada dbanie o sprawdzanie luzu.
Zgadzam się z przedmówcą. Z zasięgniętych informacji wiele wskazuje, że te silniki będą dobrze sprawowały się na gazie. :good: Ja sam myślę o instalacji do mojej Avensis. <taniec>
Zalecam konsultację na lpg-forum.pl abyś znalazł dobrego gazownika w swojej okolicy.
Byłem na tym forum, w sumie jestem na nim od 2010 roku. <kawusia> Mam bardzo, bardzo mieszane uczucia do tego co tam się aktualnie dzieje. Ogromna różnica w porównaniu do tego co było kiedyś.
:czerwona: Moim skromnym zdaniem to forum już tylko żyje z polecania warsztatu, pytanie tylko czy dobrego, tego nie umiem sprawdzić. Nie chce nikt za bardzo wspomagać wiedzą czy dobry zestaw czy coś zaproponować. Każdy sobie rzepkę skrobie w tym co się nauczył i każda odpowiedz sprowadza się do: "ustal z swoim gazownikiem". :thumbdown:
Do tego usuwają tematy, jeśli coś nie wygodnego się napisze dla mechaników.   :thumbdown:
« Ostatnia zmiana: 06-07-2021, 22:08:22 wysłana przez WaLeC »

Offline Zibimysz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #7 dnia: 03-11-2021, 15:46:56 »
Co do kwestii samego forum to tak jest nie tylko tutaj.

Kwestia 1.8 i lpg to mam przejechane ponad 45tys w ciągu nie całych 12 miesięcy i wszystko jest ok, mogę śmiało polecać

Offline Madmax14

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Samochód:: Toyota Avensis
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #8 dnia: 12-12-2021, 16:23:06 »
Jeżdżę Avensis 1.8 lpg  2014rok i właśnie zaczęły sie problemy, przejechane 130 ooo (na gazie ok 100000) . Zaczęło sie od pojawienia się błędów (wypadanie zapłonu  cylinder 1,2) wymieniłem świece i nic . Potem sprawdziłem kompresje cylinder 1,2 ok 5 bar 3,4 10,5. Wniosek głowica do regeneracji. Oczywiście głowia zrobiona przez fachowców po złożeniu wszystkiego autko pali wszystko niby ok błędów brak ale zmierzyłem kompresje 1,2 cylinder 6barów 3,4 10,5. Wniosek trzeba wymienić pierścienie. Według mnie te silniki śą wrażliwe na gaz.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #9 dnia: 12-12-2021, 21:41:21 »
Na  jakim oleju jezdzisz?
Sprawdzales szczelność cylindrów kompresorem?

Offline cyklista

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 161
  • Samochód:: Auris Hybrid
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #10 dnia: 13-12-2021, 11:31:37 »
Nie bardzo rozumiem tego postępowania. Wydać pieniądze na remont głowicy (2-4 tysiące?) i nie zmienić pierścieni w tłokach jak i tak cały silnik rozebrany?
Kto powiedział że taki spadek ciśnienia to wina tylko i wyłącznie wypalonych gniazd?
i druga sprawa to jakbym odebrał głowice po regeneracji i dalej miał tak samo z ciśnieniem to bym uważał że robota spartolona.

Powiedz tez jaka to instalacja była tam zamontowana, bo jak dla mnie po 100 tysiakach takie efekty (czyli wypalone gniazda) to raczej efekt złej lub źle wyregulowanej instalacji a nie rodzaju tego silnika.
« Ostatnia zmiana: 13-12-2021, 11:34:27 wysłana przez cyklista »

Offline apq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #11 dnia: 15-12-2021, 12:08:01 »
zmierzyłem kompresje 1,2 cylinder 6barów 3,4 10,5.
A robiłeś próbę olejową?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #12 dnia: 15-12-2021, 15:54:11 »
Próbę olejową to trzeba było robić przed remontem głowicy.
Wtedy było by od razu jasne czy to głowica czy pierścienie.

Ale teraz te nie zaszkodzi.
Jeżeli kompresja wzrośnie, to pierścienie do roboty.
Jeżeli nie wzrośnie to głowica do reklamacji.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #13 dnia: 15-12-2021, 15:57:12 »
Cytat: Wojak WRO w 10-10-2018, 09:21:58
Valvematic ma hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, więc odpada dbanie o sprawdzanie luzu.
Zgadzam się z przedmówcą. Z zasięgniętych informacji wiele wskazuje, że te silniki będą dobrze sprawowały się na gazie.  Ja sam myślę o instalacji do mojej Avensis.


Gwoli ścisłości:

Valvematic powoduje, że w przypadku "siadania" gniazd zaworowych regulatory będą trzymać odpowiedni luz dłużej niż prze VVTi. Ale w ostatecznym rozrachunku i tak zawory się wypalą, bo w końcu samoregulacja się skończy.

Samoregulacja to usuwanie skutków, a nie przyczyny.

A przyczyną jest błędne ustawienie instalacji.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Madmax14

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Samochód:: Toyota Avensis
Odp: Avensis 1.8 Valvematic LPG
« Odpowiedź #14 dnia: 17-12-2021, 21:09:32 »
Dzieki za porady . myślę że zacznę od sprawdzenia ustawień inst LPG ( umówiłem sie już na wizytę)


 

Beesafe.pl