Autor Wątek: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą  (Przeczytany 2437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« dnia: 08-10-2018, 21:05:19 »
Mój dwunastoletni Prius posiada powierzchniowy rudy nalot na niektórych elementach pod spodem. Obawiam się, że po zimie będzie gorzej. Chciałbym zrobić porządne zabezpieczenie antykorozyjne. Niska cena nie jest priorytetem, ma być po prostu dobrze i skutecznie zabezpieczone. Czy możecie mi polecić konkretny i sprawdzony zakład - najlepiej w woj. Śląskim lub w Łódzkim, ale inna lokalizacja też mile widziana. Proszę o pomoc.

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #1 dnia: 28-10-2018, 10:39:00 »
Nie chcę zakładać nowego tematu o to nawiązuje - czy Prius III generacji jest ocynkowany ?

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #2 dnia: 28-10-2018, 10:39:58 »
Mój dwunastoletni Prius posiada powierzchniowy rudy nalot na niektórych elementach pod spodem. Obawiam się, że po zimie będzie gorzej. Chciałbym zrobić porządne zabezpieczenie antykorozyjne. Niska cena nie jest priorytetem, ma być po prostu dobrze i skutecznie zabezpieczone. Czy możecie mi polecić konkretny i sprawdzony zakład - najlepiej w woj. Śląskim lub w Łódzkim, ale inna lokalizacja też mile widziana. Proszę o pomoc.
podobno https://konserwacjapojazdow.slask.pl/realizacje/ są dobrzy. Sam poszukuję i zamierzam się do nich wybrać celem wyceny

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #3 dnia: 28-10-2018, 10:55:26 »
Nikt na forum nic mi nie doradził. Zdecydowałem się zatem na firmę, którą polecił mi znajomy z Warszawy, ma o niej dobrą opinię na podstawie własnych doświadczeń. Jest to AUTO W, robią między innymi kompleksowe zabezpieczenia antykorozyjne. Jestem umówiony za tydzień, zostawiam Priusa na 3 dni. Koszt ma nie przekroczyć 1500 zł., ale zrobią wszystko, z wpuszczeniem chemii w profile zamknięte włącznie. Na coś musiałem się zdecydować, bo po zimie może być już cokolwiek za późno... Zdam relację na Forum po odbiorze auta.
Generalnie autko jest mechanicznie zdrowe, bezawaryjne i bardzo wdzięczne w eksploatacji. Przebieg 285.000 km. Myślę, że warto trochę zainwestować w zabezpieczenie antykorozyjne, żeby Prius mógł jeszcze kilka lat posłużyć. Za dwa tygodnie wkładam instalację LPG BRC.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2018, 11:00:50 wysłana przez joy »

Offline Dzidu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #4 dnia: 02-06-2019, 15:32:13 »
Możesz napisać jak wyszło zabezpieczenie antykorozyjne? Też myślę o zabezpieczeniu swojego auta.

Offline PrzemQ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Samochód:: RAV4 Plug-in
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2019, 18:53:29 »
W naszym 13-letnim Priusie też zaczyna się pojawiać rdza.  Zabezpieczyliśmy niedawno w http://krown.pl/ za 770 zł.  Polecił mi ich serwisant z autoryzowanej stacji Toyoty.  Po zimie okaże się, czy korozja dalej postępuje.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #6 dnia: 23-07-2019, 19:18:56 »
Ja Ci już mogę powiedzieć, nie trzeba do wiosny czekać  :laugh:
3VZ.pl



Offline Robinson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #7 dnia: 23-07-2019, 21:42:09 »
No tak, cena mówi wszystko. :)
Auris II HSD Touring Sports 2015

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne przed zimą
« Odpowiedź #8 dnia: 24-07-2019, 09:47:01 »
Najlepszym zabezpieczeniem antykorozyjnym podwozia jest dobre przepłukanie po zimie. Mój były Prius po 9 latach nie maił tam żadnej rdzy.


 

Beesafe.pl