Autor Wątek: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006  (Przeczytany 13072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slawoo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Witam wszystkich,

Chciałem podpytać Was ws. instalacji aktualizacji mojej nawigacji w Avensis T27 FL z 2012r. którą zakupiłem w programie ToyotaPlus.
Moje radio to 59006, a nawigacja Toyota Touch&Go.
Wersja oprogramowania: 1.7.9L, a ID mapy: EUL20120611

Od pewnego czasu zauważyłem dziwną przypadłość z modułem nawigacji, czyli Toyota Touch&Go.
Mianowicie kiedy jest zimno na zewn. np. ok 5-6st. lub mniej to moduł się nie uruchamia (łączy, łączy i się sam restartuje uruchamiając bez modułu GO)
Nie mam wtedy zestawu głośnomówiącego BT oraz Nawigacji. Radio, CD czy USB działa jak należy.
Kiedy auto się nieco zagrzeje i wyłączę i włączę je ponownie, to wszystko zaczyna działać prawidłowo. Latem, kiedy było ciepło wszystko działało nienagannie.
Problem pojawia się tylko kiedy moduł Navi jest zimny - obecnie najczęściej po nocy.
Auto kupiłem w programie Toyota Plus z gwarancją, jednak gwarancja nie obejmuje tego urządzenia.
W ASO testowo wyłączyli mi moduł GO i działało samo radio z BT. Wtedy jest OK nawet w zimnie.
Jako, że gwarancja ToyotaPlus nie obejmuje tego modułu, to wymiana jest niemożliwa.
Jednak sprzedawca ASO w ramach dobrej woli zorganizował mi aktualizację Mapy wraz oprogramowaniem, mając nadzieje, że to rozwiąże problem.
Przysłał mi kartę z kodem aktywacyjnym o nazwie Map Update License Toyota Touch&Go symbol: PZ490-EL330-00

Troszkę się już "zdoktoryzowałem" w tym temacie, ale niestety poległem, dlatego też szukam pomocy wśród szanownych forumowiczów :)
Mianowicie zgodnie z instrukcją zarejestrowałem się na stronie www.toyota-tech.eu.
Tam wybrałem zakładkę WŁAŚCICIEL -> AKTUALIZACJE MAP I OPROGRAMOWANIA -> wybrałem Toyota Touch&Go -> pobrałem mapę 4,2GB o symbolu 2.17.0L
Wszystko skopiowałem do głównego folderu na sformatowanego w FAT32 pendrive 8GB.
W samochodzie system wykrywa pendrive i aktualizację, jednak po chwili pojawia się komunikat, że oprogramowanie nie jest przeznaczone dla tego urządzenia.
Nie mam więc pomysłu co dalej zrobić z tym fantem. Aktualizację pobierałem 2x i wszystko bez problemów się pobrało, niestety efekt ciągle ten sam.

Przeczytałem również, że aktualizacje mapy można pobrać poprzez Toyota Touch&Go Toolbox. Jednak, aby to zrobić przez ten program muszę zakupić mapę w cenie 119euro, sam kod który otrzymałem z ASO nic nie daje.

Mam nadzieję, że w miarę jasno naświetliłem tą zawiłą sprawę i ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc.
Z góry wielkie dzięki!

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006
« Odpowiedź #1 dnia: 19-10-2018, 10:51:25 »
Witam, mam podobną Avensis z ID mapy EUL2016020. Chwilę temu miałem podobny przypadek do Twojego czyli samoczynnie restartował mi się ekran, działo się to podczas próby wpisania adresu w wyszukiwarce Googla przy sparowanym aucie z telefonem. W ASO odpłatnie zaktualizowałem sobie mapy oraz pracownik ASO polecił abym zarejestrował się na stronie Toyoty i tam zakupił bezpłatną roczną subskrypcję wyszukiwarki Googla. Tak też zrobiłem, wpisałem email i hasło na wyświetlaczu samochodu, problem znikł. Ale u Ciebie wydaje się, że problem tkwi w samym GPS skoro dzieje się to ewidentnie przy niższych temperaturach.

Offline slawoo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006
« Odpowiedź #2 dnia: 22-10-2018, 11:16:13 »
Witam ponownie,

Po kilku próbach udało mi się zaktualizować mapę. Sam proces bardzo prosty i czytelny.
W moim przypadku problemem okazały się dwa identyczne, nowe PenDrive'y które chciałem użyć.
Kiedy skopiowałem mapę na porządny pendrive Kingstone, to aktualizacja została wykryta i zainstalowana bez problemu do najnowszej wersji.
Przy okazji widzę, że zaktualizował się firmware, więc o to chodziło.
Natomiast czy problem został rozwiązany to przekonamy się w nadchodzącym czasie jak potestuje uruchamianie w niskich temperaturach.
Dziś przy +5st. uruchomił się bez problemu, więc jest to dobry prognostyk.
Mam nadzieje, że to rozwiąże problem, podobnie jak pomogło koledze Radomadre
Oczywiście dam znać.
Póki co dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.
Sławek

Offline Bartemoka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006
« Odpowiedź #3 dnia: 28-10-2018, 09:46:16 »
Podłączę się do pytania...

Wiecie jak można sprawdzić jaką ma się wersje systemu ?

W moim przypadku zastanawiam się czy pobierać pliki dla systemu touch&go czy dla touch&go plus

zdjęcia nawigacji z samochodu:
https://zapodaj.net/79d6fc4383eab.jpg.html

i jeszcze jedno pytanie jak pobiorę pliki to z kodem tym co jest pod plikiem aktualizacji mam się zgłosić do aso po kod aktywacji (chciałem tylko zaktualizować system nie mapę) ?

dzięki za informację i za wyrozumiałość.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2018, 09:48:07 wysłana przez Bartemoka »

Offline slawoo

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006
« Odpowiedź #4 dnia: 30-10-2018, 13:13:21 »
Niestety nie jestem pewien jak sprawdzić czy moduł GO jest z PLUS czy bez PLUS.
Posiadam obecnie po aktualizacji wersję 2.17.0L i nie mam PLUS'a
Być może literka W przed L oznacza lepszy moduł? Nie wiem.

Co do aktualizacji to wykonywałem wszystko zgodnie z portalem: https://www.toyota-tech.eu/

Po zarejestrowaniu klikamy Właściciel -> Aktualizacja MAP i oprogramowania -> wybieramy odpowiedni model MAPY i dalej prowadzi nas kreator.

Nie powinno być większych problemów.
Jak wspominałem u mnie nawalił pendrive i to było przyczyną problemów.

Offline az

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja nawigacji Touch&Go w Avensis T27 FL - 59006
« Odpowiedź #5 dnia: 07-11-2018, 19:45:01 »
touch&go

Masz system zwykły touch&go czyli wersje L
Aktualizuje wszystkie nawigacje Toyota / Lexus najnowsze mapy 2018 /2019 ver.2 październik 2018 !


 

Beesafe.pl