Autor Wątek: Prius IV zniknął z konfiguratora  (Przeczytany 21610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Prius IV zniknął z konfiguratora
« dnia: 21-10-2018, 07:54:24 »
Zajrzałem dzisiaj na stronę Toyoty i nie ma możliwości skonfigurowania zwykłego Priusa, został tylko Plug in i Plus ???? Czy ktoś słyszał jakieś informacje w tym temacie, bo na stronie Toyoty nie ma żadnej wzmianki? Oczekiwałem, że pokażą facelifting, bo mija już 3 lata od wprowadzenia nowej generacji. Mam nadzieje, że nie wycofali go żeby nie konkurował z nową Corollą sedan hybryd, którą mają niedługo pokazać a to w sumie podobnej wielkości auto ????
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #1 dnia: 21-10-2018, 12:25:46 »
Raczej mało prawdopodobne, żeby Toyota wycofała z oferty Priusa z powodu wewnętrznej konkurencji z nową Corollą. Prius i Corolla to jednak różne modele, przecież wcześniej nie wchodziły sobie w drogę. Poza tym Prius jest ikoną hybrydowości Toyoty, więc nie trzeba się obawiać, że nagle z niej zrezygnuje.
Ostatnio wiele modeli różnych marek zniknęło z konfiguratora, jest to spowodowane nowymi normami pomiaru spalania i emisji spalin. Od września tego roku producent musi mieć osobne badania dla każdej wersji silnikowej, nadwoziowej i WYPOSAŻENIOWEJ, a to kosztuje i wymaga czasu. Wielu producentów nie zdążyło i stąd czasowy brak dostępności samochodów- powrócą do oferty, gdy uzyskają certyfikaty po badaniach. Prius Plug-in występuje w bardzo niewielu kombinacjach wyposażenia,  więc najprawdopodobniej dlatego przeszedł badania i może być oferowany.
Zaznaczam, że moja odpowiedź opiera się na tym, co sądzę, a nie na jakichś konkretnych danych od producenta czy przedstawiciela handlowego.

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #2 dnia: 21-10-2018, 12:53:08 »
Ale wltp nowe normy sa dla nowych pojazdow a p4 jest od 2016.
I nie ma potrzeby na nowo robic badan.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #3 dnia: 21-10-2018, 13:09:46 »
nie będzie priusa IV w ofercie PL. To kraj januszy, tylko TDI się liczy. Tutaj się kupuje albo skodę albo auto za pół miliona. Taka mała Rosja.
Pozostanie Plug-In.
Tymczasem w USA mamy do wybory z 10 kombinacji, nawet różne baterie HV...

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #4 dnia: 21-10-2018, 13:43:53 »
Raczej mało prawdopodobne, żeby Toyota wycofała z oferty Priusa z powodu wewnętrznej konkurencji z nową Corollą. Prius i Corolla to jednak różne modele, przecież wcześniej nie wchodziły sobie w drogę.
Tylko do tej pory nie było corolli hybrydowej, poza tym sprzedaż Priusa  w Europie to raptem 7-8 tys. rocznie i nie ma u nas tylu fanów tego auta co w stanach, gdzie rocznie sprzedaje się chyba coś ponad 200 tys sztu rocznie.
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #5 dnia: 21-10-2018, 14:11:18 »
O ile się orientuję, WLTP od 1 września 2018 r. obowiązuje wszystkie samochody sprzedawane (w salonach) w UE - nie tylko nowe konstrukcje. Po drugie Corolla jest kontynuacją modelu Auris, który przecież w wersji hybrydowej dobrze się sprzedawał równolegle z P4, zatem Corolla Hybrid nie będzie  jakimś absolutnym novum na rynku, tylko będzie nowym modelem czegoś, co było wcześniej.
Wasza argumentacja nie jest logiczna: P4 znika z oferty, bo słabo się sprzedaje, a pozostaje P4 Plug-in, który sprzedaje się jeszcze słabiej? Jeżdżę po Europie (taka praca) i o ile P4 widuję (choć nie za często), to P4 Plug-in zdarzają się naprawdę incydentalnie. Mówię o krajach tradycyjnie dostatnich w hybrydy: Holandia, Belgia, Luksemburg, Francja, Niemcy.
Nie widzę w tym sensu. Wasze racje mnie nie przekonują.
Jeśli jestem w błędzie, to obalcie moje argumenty. Temat jest nadal otwarty.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2018, 14:38:32 wysłana przez joy »

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #6 dnia: 21-10-2018, 14:44:06 »
Świetnie sprzedawał się Auris kombi w hybrydzie nieco słabiej hatchback ale wersja sedan (czyli Corolla) w hybrydzie nie występowała a teraz ma się pojawić, choć jeszcze oficjalnie jej nie pokazano. Co do sprzedaży plug-in to w sumie masz racje, jeśli brać pod uwagę volumen sprzedaży (chyba koło 1 tys. w Europie) to tez powinna być wycofana, chociaż z drugiej strony to trochę inny rodzaj napędu pozwalający poruszać się w trybie elektrycznym na zdecydowanie wiekszych dystansach, wiec bezpośrednią konkurecją dla nowej Corolli w wersji sedan raczej nie będzie, tak mi się wydaje ????
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #7 dnia: 21-10-2018, 15:11:24 »
Ja mam taką informację od ASO. Byłem w tym tygodniu i przy okazji zapytałem.

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #8 dnia: 21-10-2018, 15:30:32 »
Aż trudno uwierzyć, że Toyota nie ogłosiła nigdzie takiej informacji z wyprzedzeniem
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #9 dnia: 21-10-2018, 16:00:35 »
też mi się w to wierzyć nie chce.
Jednak podejrzane jest to, że opracowali nową generacje silnika do HSD, nowy układ i to nie Prius dostanie go pierwszy.
ZAWSZE to Prius był pierwszy, otwierał nową generację
Swoją drogą zrobili świetną robotę z tym:
https://newsroom.toyota.co.jp/en/powertrain2018/engine/
Da się bez 5 turbin i 20 biegów z 4 sprzęgłami? da się.
Zobaczcie jaki będzie moment obrotowy w benzynie od startu...

W prius IV plugin mogliby lepiej schować baterie, aby bagażnik był jak w P3, to kupiłbym bez chwili zastanowienia.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #10 dnia: 21-10-2018, 16:32:04 »
Jednak podejrzane jest to, że opracowali nową generacje silnika do HSD, nowy układ i to nie Prius dostanie go pierwszy.
ZAWSZE to Prius był pierwszy, otwierał nową generację
To jest ta sama generacja HSD co w Priusie IV, tylko nowy silnik spalinowy dla tej generacji który będzie stosowany w mocniejszych autach. Prius raczej nie dostanie 2.0. bo w Priusie tak moc nie jest potrzebna, natomiast Camry czy Corolla potrzebowały mocniejszego silnika.

Co do baterii, to chyba będą musieli zrobić TNGA2, żeby lepiej ogarnąć miejsce na baterię. TNGA był projektowany pod małą baterię.

Cytuj (zaznaczone)
2.0-liter Toyota Hybrid System (THS II)
Feature Innovation Developing Ever Better Cars Personal Development TNGA
Toyota has developed a new hybrid system for 2.0-liter engines, which applies the same size-reducing, weight-reducing, and loss-reducing technologies used in the fourth-generation Prius.
https://newsroom.toyota.co.jp/en/powertrain2018/ths2/


Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #11 dnia: 21-10-2018, 17:12:12 »
nie tylko silnik, ale przekładnia też.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #12 dnia: 21-10-2018, 17:56:34 »
applies the same size-reducing, weight-reducing, and loss-reducing technologies used in the fourth-generation Prius
Wszystko nowe, nawet bateria, ale piszą że zrobione wg tych samych technologii co w PriusieIV, tyle że wszystkie większe.

Cytuj (zaznaczone)
applies the same size-reducing, weight-reducing, and loss-reducing technologies used in the fourth-generation Prius

Gdyby do Priusa wsadzić 2.0, to byłaby rakieta, ale spalanie pewnie też wyższe.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #13 dnia: 21-10-2018, 20:52:18 »
myślę, że to nie jest tylko powiększone, bo 180KM się nie robi z różnicy 0,2l. Elektryk musi bardziej wspomagać lub nowa przekładnia pozwala na większe wsparcie z elektryka (pewnie też aku pojemniejsze)

Toyota może zebrać żniwo lat pracy i rozwoju. Oby tak było, bo rzygać mi się chce od jeżdżenia po śmieszącej od diesli polsce (tak wiem, piece też robią swoje, ale u nas śmiedzi cały rok, w mieście nie da się jeździć z obiegiem na zew.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2018, 20:53:57 wysłana przez wtyku »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prius IV zniknął z konfiguratora
« Odpowiedź #14 dnia: 21-10-2018, 21:17:19 »
w mieście nie da się jeździć z obiegiem na zew.

Potwierdzam, wyłączam na autostradzie i w trasie ale jak się jakiś tedeik na czipie bez DPFu weźmie za wyprzedzanie to czasami jest już za późno wrócić i trzeba uciekać

Co do tego ze PIV w PL nie będzie, to sądząc po popularności Aurisa II HSD i dużego zainteresowania nową jego wersją czyli Corollą 2.0 HSD (lub nawet 1.8 HSD), wydaje się logicznym że sprzedaż priusów, w kraju gdzie głownie ceną zdobywa się klienta, będzie spadać. Tak jak napisał wtyku, Toyota hybrydami kosi konkurencję i sama dobrze o tym wie. Nie powiem sam bym się pokusił o tą nową Corollkę 2.0 HSD, na pewno będzie jazda próbna ale o nowym to se mogę pomarzyć.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..


 

Beesafe.pl