Autor Wątek: RAV4 III - kody błędów  (Przeczytany 2966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wookario

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
RAV4 III - kody błędów
« dnia: 21-10-2018, 22:08:57 »
Koledzy, proszę o pomoc.
RAV4 III 2,2 D-CAT 2006r.
Ostatnio w trakcie jazdy, ni z gruchy ni z pietruchy, wyskoczył "check engine" "check VSC" "check 4wd", wszystko na raz. Oprócz tych komunikatów, nic się z autem nie zmieniło. Dynamika ta sama,  Kolega odczytał kody i wyskoczyło co następuje:
C0205 - czujnik prędkości koła lewy przedni - usterka
C1201 System wspomagania hamowania nieprawidłowy sygnał
C1223 Usterka systemu ABS
Po skasowaniu błędów, cały czas zostało C1201 - nie daje się usunąć. Ale ABS działa normalnie
Dodatkowo na drugim z testów pokazuje
P2002 "brak informacji o rodzju usterki". O ile ten ostatni z informacji z netu wskazuje na nieprawidłowość DPF (info z forum Avensis), o tyle nie wiem jak to się ma do RAV4, bo typowych objawów DPFa nie zauważyłem (powinien być spadek mocy i ograniczenie do 80ciu - nic takiego nie wystąpiło).
Błędy wykasowane - profilaktycznie wziąłem auto na autostradę i przepaliłem DPFa (180km/h przy 3,5 - 4 tyś obrotów). Auto jeździło normlanie ok 250km i wczoraj znowu wywaliło tę samą choinkę. Prawdopodobnie kody błędów będą podobne (jutro je odczytam). Ale zanim to zrobię, to proszę o opinię, co może być powodem powyższych błędów, czy to faktycznie awaria czujnika prędkości jednego koła, jak to sprawdzić?
Będę wdzięczny za informacje z doświadczenia.


 

Beesafe.pl