Autor Wątek: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane  (Przeczytany 6526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerrry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« dnia: 25-10-2018, 15:42:41 »
Witam kolegów.

Mam w mojej Rav-ce materiałowe fotele z ręczną regulacją. W poprzednim aucie miałem skórzane+podgrzewanie+pamięć i teraz bardzo mi tego brakuje (2 dzieci i dwoje kierowców). Znalazłem taki kompletny zestaw i zastanawiam się na zakupem. Czy któryś z kolegów robił taką wymianę? Czy może ktoś posiada jakieś schematy elektryczne? Jakieś porady sugestie?

Czy jest możliwe zamontowanie takowych foteli czy lepiej dać sobie z tym spokój.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


Offline SylB

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #1 dnia: 25-10-2018, 23:29:47 »
Skóra i podgrzewanie, zakładane jest w Polsce na składzie celnym, wiec raczej nie jest to ?mistrzostwo świata? i powinieneś dać radę.
Za to ciekawostką jest, że znalazłeś jakieś fotele z full elektryką i pamięcią. Może jakieś zdjęcia podrzucisz.

Offline jerrry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #2 dnia: 26-10-2018, 13:20:59 »
Dzięki SylB za odzew.
Czy myślisz że wszystkie kostki są i jest to na zasadzie tylko podmiany?
Ciekawi mnie jak to jest z podgrzewaniem czy w tunelu jest wiązka elektryczna?
Czy ktoś wie jak rozebrać środkowy tunel bez łamania plastików?


Arst

  • Gość
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #3 dnia: 26-10-2018, 14:21:04 »
To fotele z wersji na rynek USA zapewne. Ja u siebie elektrykę i podgrzewanie mam, ale pamięci ustawień też mi brakuje :-(

Czy myślisz że wszystkie kostki są i jest to na zasadzie tylko podmiany?
Ciekawi mnie jak to jest z podgrzewaniem czy w tunelu jest wiązka elektryczna?
Obstawiam, że wiązka elektryczna jest wspólna we wszystkich wersjach. Dziwnym byłoby, gdyby Toyota wkładała różne wiązki do różnych wersji wyposażenia, lub na różne rynki (choć istnieje takie ryzyko - każdy zbędny metr kabla to jakiś tam koszt). Więc z montażem nie powinno być problemu, natomiast co do działania... tu zapewne nie obejdzie się bez podłączenia do komputera z odpowiednim softem i aktywacji nowych funkcji. Podgrzewanie jak podgrzewanie, ale samo sterowanie i połączenie z tym panelem od profilu ustawień fotela na drzwiach na bank idzie po magistrali CAN, więc bez ponownego "osiowania" szyny CAN się nie obejdzie.

Co do rozbierania tunelu, to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia jak go rozebrać.

Offline aadasiek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #4 dnia: 21-11-2018, 13:22:52 »
witam po dłuższe nieobecności ;)
mam u siebie takie fotele z elektryką i pamięcią wersja USA
fajna sprawa ale osobiście szukałbym coś z wentylacją bo ta "skóra" to daje się we znaki :P
ciekawe czy z Lexusa NX podejdą ??

Offline jerrry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #5 dnia: 21-11-2018, 15:16:17 »
A czy "skóra" aut z USA różni się czymś od skóry aut europejskich?

Offline aadasiek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #6 dnia: 21-11-2018, 15:33:45 »
Hmmm czy się różni ?
Miałem okazje jeździći europejska wersja wiec sądzę ze jednak wersja na USA jest z lepszych materiałów zrobiona- jakościowo
Ale realne jest to ze ja dbam o swoje fotele dość często balsam idzie

Offline MaKania

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #7 dnia: 28-05-2022, 15:26:23 »
Witam kolegów.

Mam w mojej Rav-ce materiałowe fotele z ręczną regulacją. W poprzednim aucie miałem skórzane+podgrzewanie+pamięć i teraz bardzo mi tego brakuje (2 dzieci i dwoje kierowców). Znalazłem taki kompletny zestaw i zastanawiam się na zakupem. Czy któryś z kolegów robił taką wymianę? Czy może ktoś posiada jakieś schematy elektryczne? Jakieś porady sugestie?

Czy jest możliwe zamontowanie takowych foteli czy lepiej dać sobie z tym spokój.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam,

spróbuję odgrzać wątek na chwilę. Jerrry mam pytanie czy zamiana doszła do skutku? Sam jestem zmuszony wymienić teraz fotel kierowcy na taki z regulacją odcinka lędźwiowego a więc w grę wchozi tylko elektryka. Więc sam mam dylemat czy wiązki z fotela manualnego z podrzewaniem siedzeń są takie same jak w fotelu elektrycznym?. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Offline grzegorz_rav4

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Samochód:: Rav4 IV
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #8 dnia: 26-03-2023, 14:23:21 »
Dzień dobry, mam prośbę odn. inf. dot. wymiany fotela kierowcy na elektryczny w Rav4 2015 rok.
Czy są gotowe wtyki w mojek wiązce odn. sterowania oraz grzania fotela?

Offline adasiek231

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Rav4 V gen
Odp: RAV4 IV wymiana foteli na skórzane
« Odpowiedź #9 dnia: 23-02-2024, 09:21:48 »
Hejka, też chciałem wymienić z manuala na elektrykę ale w salonie toyoty powiedzieli mi że nie ma pociągniętej wiązki ale to mówił sprzedawca czy ma taka wiedze nie wiem trzeba chyba po prostu zadzwonić do ASO i zapytać czy jest taka możliwość. Ja na razie nie interesuje się dalej tematem - brak kasy ;/ ale może ktoś coś jeszcze napisze :)


 

Beesafe.pl