Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Avensis D2D dymienie  (Przeczytany 791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Badeno

• Prawie Toyot
Avensis D2D dymienie
« dnia: 26-10-2018, 17:28:06 »
Witam  :-)
Może na wstępie się przedstawię bo jestem tu nowy, nazywam się Marek i kupiłem jakiś miesiąc temu  Avensis D2D z 2011r. Auto ma 235k, ale pomyślałem sobie, że skoro kupuję w ASO, nie kręcony licznik, koniec końców Toyota auto miało wymienianą głowicę w ASO i przeznaczone jest dla żony, która max. Robi 15-17 tyś. To będzie ok. przynajmniej na dwa lata. No cóż skończyły się moje beztroskie dni <taniec>. Już na następny dzień zauważyłem że autko dymi i to bardzo. Mniej kopciły Syrenki jak ktoś dodał za dużo oleju :wallbash:. Zwróciłem się do ASO i aby nie przedłużać.
Problem jest w tym że auto dymi około 12 x na 2,5 godz. !!!! czyli średnio co 12 min ale to nie sztywna reguła.
1.   Wypalali DPF jakimś testerem
2.   Prosili aby jeździć na dłuższe trasy aby DPF mógł się wypalić (tak zrobiłem przez miesiąc rodzina miała tyle wypadów co wcześniej przez pół roku)
3.   Kazali wlewać lepsze paliwo (tak też zrobiłem)
4.   Zmienili oprogramowanie (zaczęło kopcić minimalnie mniej ale nadal tak często)
5.   Regulowali wtryski
Za każdym razem mówili mi że już będzie ok. I nic się nie zmieniło. Jeżeli możecie to pomóżcie, mechanik który obsługuje samochody w naszej firmie stwierdził od razu że kupiłem największe GÓ.NO pod słońcem i że mam oddać to auto w ramach rękojmii. Co uważacie to jakaś poważna usterka ? Czy są to symptomy czegoś poważniejszego ? Czy naprawią mi to a za dwa trzy miesiące padną wtryski?  Poniżej linki do tego jak to wygląda w realu.
https://youtu.be/fWKyQ4Gffig
https://youtu.be/qoethHzwhKU
https://youtu.be/RDdsN1b9zyk
https://youtu.be/lkxy6kuc5ug
Pozdrawiam
?

Offline mech z toyoty

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Avensis D2D dymienie
« Odpowiedź #1 dnia: 26-10-2018, 18:26:14 »
to nie jest zatkany dpf tylko niesprawny- filtr do wymiany  pozdr

Offline Badeno

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 01-11-2018, 13:51:37 »
Witam

Jutro tj. 02-11. Jestem umówiony w serwisie Toyoty, mam oddać auto do naprawy. Podobno mają na to jakiś pomysł, zobaczymy. O wynikach oczywiście powiadomię.

POZD
Marek

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 13-11-2018, 21:48:59 »
i jak to znowu bywa nie napisal co te Aso zrobilo z tym samochodem... <zalamka>

Offline Badeno

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 19-11-2018, 15:25:47 »
Nie do końca nie napisałem. Otóż testowałem, wymienili piąty wtrysk, wiem że wypalali DPF Testerem ,powiedziano mi że mam tym autem trochę pojeździć i tak jak zalecano w ASO byłem na dłuższej trasie około 200 km. Z czego połowa to autostrada. Dokładnie byłem Chorzów- Lądek i okolice, 11-11. Cóż nic się nie działo 17-11 myślę sobie cóż trzeba zadzwonić do ASO kupić jakiś alkohol zakończyć temat na forum. Ale jeszcze przejadę się osobiście (bo jak wspominałem to auto od żony). Było zimno no to trochę pojeździłem jak silnik osiągnął temp. Roboczą to wyjechałem na DTŚ i znów raz biały dym i za chwilę to samo. Zaraz potem do ASO, powiadomiłem że dalej dzieje się to samo. Jak od nich wyjeżdżałem to znów dym. Czyli temat aktualny czekam na kontakt z ASO.
Pozdrawiam
M.B.

Offline Badeno

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 01-12-2018, 18:51:58 »
Ok
Panie, Panowie minęło trochę czasu i myślę, że mogę dać odpowiedź. Suma summarum myślę, że to był uszkodzony piąty wtrysk, po jego wymianie auto zaczęło sukcesywnie mniej kopcić. Jak dotychczas nie zauważyłem żadnego dymienia od 10-12 dni. Podsumowując przed zakupem auto miało wymienioną głowicę, jak ja go zakupiłem dymiło i to strasznie minimum 10 razy dziennie. Regulowali wtryski nic, wymienili oprogramowanie minimalna poprawa (w sensie ilości dymu), potem wymiana wtryskiwacza i zaczął dymić mniej ale co najważniejsze rzadziej. Doszło do tego że białego dymu nie widziałem od 10 dni. Może to koniec ? Chłopaki naprawdę się starali wyszło jak wyszło mam nadzieję że to koniec kłopotów.
Pozdrawiam
M.B.

Toyota Klub

« Odpowiedź #5 dnia: 01-12-2018, 18:51:58 »