Autor Wątek: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC  (Przeczytany 3746 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Witam Poszukuje Toyoty Verso i znalazłem ogłoszenie w którym sprzedawca (handlarz) sprzedaje auto z taką skrzynią "SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC".  Szukałem w internecie i niektórzy piszą że w Yarisach taka skrzynia występuje ale konkretów nie znal;azłem. Czy moglibyście pomóc? Czy sa takie skrzynie w Verso? Czy można odróżnić skrzynie Tiptronic od CVT? Jak rozpoznać? Bede wdzięczny za porady.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #1 dnia: 27-10-2018, 11:38:35 »
Coś się handlarzowi pomyliło. Nie ma takiej skrzyni w Verso - jeśli ma na myśli MMT, to zdaje się były montowane ale w starszej Corolli Verso.
A CVT ma (sztucznie) zaprogramowane 7 biegów.
Jeśli handlarz ma na myśli skrzynię MMT, to można je rozpoznać... po bujnięciu jak na Darze Pomorza przy zmianie biegów: to skrzynia półautomatyczna, manualna z automatycznym sprzęgłem, potocznie często również zwana automatyczną. Ale nią do końca nie jest, bo fizycznie znajduje się tam skrzynia - jak pisałem - manualna.

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #2 dnia: 27-10-2018, 19:12:52 »
chyba że chodzi o verso s tam występuje pozdr

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #3 dnia: 27-10-2018, 21:24:29 »
Dzieki za odpowiedź.
To jest Toyota Verso z 2010 r.
Ogłoszenie tu https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-verso-1-8vvti-147km-stan-idealny-automat-7osobowe-bardzo-polecam-ID6BscH5.html
Auto mi pasuje w 100 procentach wyposażeniem tylko jest trochę tańsze od podobnych ofert i to mnie zastanawia.
Co sądzicie o tym egzemplarzu? Warto umawiać się i jechać oglądać/kupić?

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #4 dnia: 27-10-2018, 21:47:54 »
Witam Poszukuje Toyoty Verso i znalazłem ogłoszenie w którym sprzedawca (handlarz) sprzedaje auto z taką skrzynią "SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC". 

TipTronic to nazwa zastrzeżona dla Porsche/VW. W Toyotach więc nie występuje.
IMHO to CVT, zobacz tu:
http://moto.pl/Testy/1,113556,6926775,Toyota_Verso_1_8_Multitronic_S___test___Za_kierownica.html
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #5 dnia: 27-10-2018, 23:12:17 »
Oczywiście, że to CVT - skrzynia automatyczna bezstopniowa. Nie hydrokinetyczna i nie 6-biegowa jak pisze sprzedający.
Widać handlarz. Taki niedouczony, skoro nie wie, co sprzedaje.
A swoją drogą - skoro też jak widać nie wiesz co to za skrzynia i jak działa, to propozycja abyś się przejechał i samemu stwierdził czy - tak jak mi - taka skrzynia odpowiada czy może niekoniecznie. :cool:

Offline kusko13gp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #6 dnia: 28-10-2018, 11:20:26 »
Albo handlarz wie doskonale co to za skrzynia a celowo tak podaje w ogłoszeniu bo jak wiemy te skrzynie są delikatniejsze i nie wszyscy je chcą. A starego poczciwego hydrokinetyka nikt sie nie boi i może łatwiej sprzedać.
Ford Sierra 2.0 DOHC 1992r
Verso 1.8 Valvematic 2016r

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #7 dnia: 28-10-2018, 11:30:15 »
Możliwe.
Ale czy tak czy siak - to niefajnie to wygląda takie podejście handlarza, bo jeśli ze skrzynią nas wprowadza w błąd, to na pewno robi to też w czymś ponadto.

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #8 dnia: 07-11-2018, 19:51:57 »
Żeby nie zakładać nowego wątku to spróbuje tutaj.
Czy jest możliwa prosta wymiana skrzyni manualnej na automat? Czy wystarczy "tylko" wymontować skrzynie manualną i włożyć automat i wszystko będzie działało? Czy potrzebne będą jakieś dodatkowe elementy (wyświetlacz? oprogramowanie?) itp?  Czy ktoś z forumowiczów przechodził taką operację?  :-)

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #9 dnia: 07-11-2018, 19:56:58 »
Takie rzeczy nigdy nie są proste: pedały, manetki, lewarek, wyświetlacz itp. itd.
Komputer też chyba skrzynia ma osoby - generalnie taniej i lepiej byłoby raczej sprzedać manuala i kupić automat.

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #10 dnia: 13-11-2018, 21:04:16 »
Dzięki. Faktycznie okazuje się, że sporo jest przy tym przeróbek.  :wallbash:

Forumowicze, mam prośbę - w dziale "Zakup kontrolowany" mało kto odpowiada na temat, więc pozwole sobie tu zapytać o zdanie. :cool:
Wypatrzyłem taki egzemplarz:
https://www.olx.pl/oferta/toyota-verso-2009-1-8-benzyna-CID5-IDxoBLB.html#83265a14be
Po kontakcie ze sprzedającym otrzymałem nr VIN: NMTDG26R90R003926  oraz informację że wymieniany był akumulator i uszczelka pod głowicą w tym roku. Reszta sprawna technicznie. 
Proszę o jakąś pomoc w ocenie auta. Warto czy nie? Czy prawie 200 tyś (udokumentowane - auto krajowe) to duzo czy mało? Czego można się spodziewać? Na co zwrócić uwagę? Co Wam "rzuciło się w oczy" przeglądając ogłoszenie? O co jeszcze dopytać? <kawusia> :-)

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #11 dnia: 13-11-2018, 22:26:10 »
Czy cokolwiek właściciel robił z CVT, bo taki przebieg to dla tego typu skrzyni, to trochę jest kilometrów: czy olej wymieniał czy nie na przykład?
Poza tym przejechać się czy szarpie czy płynnie chodzi - to wydaje mi się podstawą w tym przypadku.

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: SKRZYNIA BIEGÓW 6cio BIEGOWA AUTOMATYCZNA TIP TRONIC
« Odpowiedź #12 dnia: 14-11-2018, 20:33:33 »
Sprawdziłem historię auta w ASO. Wygląda uczciwie. Dziś sprzedający napisał mi że "przy krótkich trasach odzywa się sonda lambda. Przy długich jest wszystko ok. "
Co to może oznaczać?


 

Beesafe.pl