Autor Wątek: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d  (Przeczytany 6935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gawith

  • Gość
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #15 dnia: 03-11-2018, 17:06:56 »
A jeśli w przepływomierzu będzie olej to co to oznacza?
Oznaczać to będzie, że albo wali olejem z turbo albo z odmy. Można jeszcze zdjąć dolny wąż od intercoolera i zobaczyć czy tam zbiera się olej. Rano przy pierwszym odpaleniu kopci?
« Ostatnia zmiana: 03-11-2018, 17:08:52 wysłana przez Gawith »

Offline cezario1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #16 dnia: 03-11-2018, 17:13:21 »
Nie kopci. W wydechu jest sucho.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #17 dnia: 03-11-2018, 19:17:40 »
Przebieg raczej autentyczny bo był samochód serwisowany. Samochód zaczął wcześniej brać olej bo przy przeglądzie 90 tyś pisało w papierach serwisowych, że był duży ubytek oleju. Przy wymianie oleju przeze mnie zauważyłem, że olej był bardzo gęsty, mazisty  tak jak by było w nim dużo sadzy ze spalin. A miał być wlany 5w30 klasa c2 Nigdy takiego oleju nie widziałem. Mogli w serwisie nie wymienić go na jednym przeglądzie i wówczas na nim zrobione było 30tyś. Samochód kupiłem po lizingowy,

Jak to? skoro na serwisie wykryto ubytek oleju to jak uzasadniono brak naprawy? przecież w ramach gwarancji powinni wszystko zrobić.
W dieslach olej jest czarny jak smoła już po tysiącu km, więc tym się nie sugeruj.
Jak to mogli nie wymienić oleju na serwisie w ASO? skoro było auto w serwisie, co 15 kkm to za każdym razem miało zmieniany olej.

Offline iko01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #18 dnia: 03-11-2018, 19:46:04 »
A  mało to razy w ASO kasę wzieli a roboty nie zrobili? Nawet nie bede sie denerowal i przypominal jak w ASO RADOSC potraktowali moja stara corolle...

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #19 dnia: 03-11-2018, 20:05:26 »
Jeśli przy wymianie olej spłynął gęsty to jestem prawie pewny, że nie był odpowiedni (mógł być to minerał 15W40 i to najgorszego sortu) i nie był wymieniany regularnie co 15 tys km. Na jaki olej teraz wymieniłeś? I dlaczego płukanki nie zastosowałeś przed wymianą? Musisz porządnie wypłukać silnik. Jest silna płukanka BG109. Poza tym musisz lać olej do diesla o wysokim TBN i zmieniać często - co ok 5 tys km. Może odblokujesz pierścienie i oczyścisz kanały olejowe.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2018, 20:08:07 wysłana przez JanB »

Offline cezario1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #20 dnia: 03-11-2018, 20:36:12 »
W ASO samochody flotowe mają inną cenę przeglądów więc mogli lać tani olej. Lub taki jak dostarczy klient.  Pisało w dokumentach - przęgląd dla flot. Znam ASO nie toyoty gdzie naciągali ludzi na naprawy których nie robili. Już im odebrali koncesje. Nie potrafię opisać tego oleju ale był strasznie gęsty i mazisty. Miałem też diesle i olej był zawsze czarny ale nie o takiej konsystencji.  Olej przepracowany powinien być raczej bardziej rzadki czy mniej lepki.
Gdzieś wyczytałem że jak samochód ma przedmuchy to dostają się spaliny do oleju i taki gęsty się robi bo powstaje w nim sadza która podobno ma dobre właściwości smarne tylko że olej jest gęsty i wszędzie nie dociera tak jak powinien.  Dlatego pomyślałem o zapieczonych pierścieniach i o płukance.  Mogli też zajechać na takim oleju turbinę.
Podejrzewam że samochód szedł i tak do sprzedaży a gwarancja się kończyła więc nie zawracali sobie głowy naprawą.   
Skoro wam nie biorą samochody tyle oleju to chyba czeka mnie droga naprawa albo jeździć i dolewać olej. Miałem też Avensis 2l d4d która miała bardzo duże przedmuchy bo był bardzo duży w niej przebieg i nigdy taki olej nie był i brała 0,5l na 15tyś.     

Płukanki nie zastosowałem bo nie wiedziałem że tak olej  będzie a musiałem jeździć samochodem dalej. Już wiem że olej wlałem zły ale myślałem że bardziej lepki olej  uszczelni silnik dlatego wlałem Total Quartz Ineo MC3 5W40 klasy c3 nisko popiołowy do dpf. Kiedyś w innym samochodzie po zastosowaniu oleju castrola klasy c2 samochód brał trochę olej a po zmianie na klase c3 wcale. Tym się sugerowałem.

Czyli jaki olej będzie miał wysokie TBN
Zastanawiam się czy nie zmienić na Shell Helix HX8 ECT 5W30
« Ostatnia zmiana: 04-11-2018, 00:31:21 wysłana przez fazibazi »

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #21 dnia: 03-11-2018, 23:37:44 »
Po pierwsze nie gęsty tylko lepki.
Po drugie plukanka absolutnie nie pomoże jak jest spory nagar - może jedynie pogorszy jak coś się oderwie całym płatem i np zatoka smok.
Zalej Fuchsa gt1 pro c2 5w30 i poczekaj jakieś 10 - 20 tyś - oczywiście co Max 10tys wymiana.
Nie patrz na tbn  -  schell np szybko się nasyca i nici z jego tbn
« Ostatnia zmiana: 03-11-2018, 23:39:16 wysłana przez mechu »

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #22 dnia: 04-11-2018, 08:15:38 »
Zrób jak radzi kolega mechu, ale jeśli się nie boisz to zrób płukanie ropą wg tego mechanika https://www.youtube.com/watch?v=4EpTi6QtafE

PS. TBN spada dość szybko w brudnym silniku, więc można dodać Archoil 2300. To długo terminowa płukanka do oleju. Tak na 1500-2000 km.

Offline cezario1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #23 dnia: 04-11-2018, 12:49:15 »
A czy ktoś wie jak wygląda olej po dolaniu doktorka. Może też jest gęsty i tłusty.
Dzisiaj zauważyłem dziwne stuki dochodzące z silnika Jak odkręcę korek wlewu oleju to słychać bardzo mocno. Szczególnie po dodaniu gazu. Wygląda na uszkodzone panewki. Jutro jadę do mechanika niech to zdiagnozuje.   

Offline cezario1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #24 dnia: 05-11-2018, 09:59:21 »

Byłem dzisiaj u mechanika. Stwierdził że płukanka nic nie da. Natomiast zalecił wymianę oleju żeby syf z silnika wyleciał. Powiedział że spotkał się już w toyocie z takim olejem jak opisywałem wyżej Najprawdopodobniej serwis wpisał wymianę a nie wymienił oleju i olej miał złe parametry co spowodowało zapieczenie pierścieni albo ich zeszlifowanie z powodu złego smarowania. Duże przedmuchy go nie zdziwiły jak było jeżdżone na takim oleju. Stukami mam się nie przejmować bo to nie panewki a na ciepłym silniku są mniejsze. Robocizna za wymianę pierścieni to około 1500 zł. Chyba lepiej dolewać oleju i tak jeździć. Mam nadzieje że nie zużyje się szybko DPF  i nie zajechali też turbiny.       

Offline Bonifacy123

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #25 dnia: 05-11-2018, 12:13:28 »
Żenada. Jedziesz do serwisu płacisz za robotę i olej, a usługa nie zostaje wykonana.

Gawith

  • Gość
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #26 dnia: 05-11-2018, 16:39:18 »
Jeśli pierścienie do wymiany to jeszcze spróbuj wlać Ceramizer albo Ceratec. Może to w jakimś stopniu zmniejszyć pobór oleju.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #27 dnia: 05-11-2018, 20:56:41 »
Byłem dzisiaj u mechanika. Stwierdził że płukanka nic nie da. Natomiast zalecił wymianę oleju żeby syf z silnika wyleciał.
Jakiś mało nowoczesny ten mechanik. Płukanka ma właśnie rozrzedzić zgęstniały olej, aby szybciej spłynął z silnika, a nie zestalił się w kanalikach czy wokół pierścieni. W ogóle to pierścienie się zapiekają, gdy niewłaściwy (najczęściej mineralny) olej traci właściwości (węglowodory się rozrywają i olej gorzej smaruje) Powstają laki i spieki wokół pierścieni.
PS. Masz w tym silniku DPF???

CosaNostra

  • Gość
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #28 dnia: 05-11-2018, 22:51:17 »
Auris II gen miał już DPF, więc kolega też ma o ile nie usunął  :grin:
Możliwe, że z powodu DPF ropa dostawała się do oleju w znacznych ilościach, rozrzedzając go i zmniejszając właściwości smarne????? Stąd zapieczone pierścienie.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Ile oleju dolewacie w auris II 1.4 d4d
« Odpowiedź #29 dnia: 06-11-2018, 06:20:42 »
Jestem wzrokowcem, więc warto sobie popatrzeć i poczytać:
http://warsztat.castrol.pl/blog-post/skad-nagar-w-silniku/
A może warto u kolegi cezario1 po prostu zdjąć pokrywę zaworów i miskę olejową, aby ocenić stopień zabrudzenia silnika?
« Ostatnia zmiana: 06-11-2018, 06:22:17 wysłana przez JanB »


 

Beesafe.pl