Autor Wątek: Koła zimowe  (Przeczytany 5418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Koła zimowe
« dnia: 31-10-2018, 11:58:22 »
Najwyższa pora założyć opony zimowe.

Mam zamiar kupić w ASO kompletne koła 16 calowe z czujnikami, nakrętkami i kołpakami i montażem ( do wyboru):

1. koła na felgach stalowych z oponami  Dunlop 205/55R16 91H SP Winter Sport 4D FP - za 3100 zł,

2. koła na alumkach toyoty z oponami Nokian  205/55R16 91H WR D4 -  za 4200 zł

Alumki wyglądają tak jak na fotce :



Na razie  jestem za Nokianami - stąd też pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi oponami i jak się sprawują w zimie. No i które są lepsze.  Czytałem różnych sieciowych opini na temat tych opon ale zawsze są i negatywne i pozytywne.   Tak więc  uważam, że opinia  klubowicza na pewno będzie bardziej miarodajna :)



Offline Sprzęgło

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: 31-10-2018, 12:19:12 »
 Zestaw alufelg z nokianami jest Ok ale pamiętaj, że po wyjeździe z salonu ten zestaw traci 1.5-2tys pln, bo po prostu nie jest tyle warty( chyba,że wrzucasz to w koszty w firmie i nie obchodzi cie utrata wartości)

Gdybym miał wybierać  to sam skompletowałbym ten zestaw(felgi,czujniki,opony) na Nokianach. Używałem tych opon w służbowym aucie i na mokrej nawierzchni dają radę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline kris1610

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: 31-10-2018, 14:20:46 »
Najwyższa pora założyć opony zimowe.

Mam zamiar kupić w ASO kompletne koła 16 calowe z czujnikami, nakrętkami i kołpakami i montażem ( do wyboru):

1. koła na felgach stalowych z oponami  Dunlop 205/55R16 91H SP Winter Sport 4D FP - za 3100 zł,

2. koła na alumkach toyoty z oponami Nokian  205/55R16 91H WR D4 -  za 4200 zł

Alumki wyglądają tak jak na fotce :



Na razie  jestem za Nokianami - stąd też pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi oponami i jak się sprawują w zimie. No i które są lepsze.  Czytałem różnych sieciowych opini na temat tych opon ale zawsze są i negatywne i pozytywne.   Tak więc  uważam, że opinia  klubowicza na pewno będzie bardziej miarodajna :)

Koła na felgach stalowych z oponami  Dunlop 205/55R16 91H SP Winter Sport 4D FP - za 3100 zł ?? Ja w salonie Toyoty w Płocku kupiłem ten sam komplet za 2750zł ( opony z tego roku 30tydzień ) + programowanie kół bo mają czujniki TMPS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: 31-10-2018, 14:59:07 »
No w moim ASO  ten zestaw kosztuje 2700 z programowaniem i założeniem ale można dorzucić do niego jeszcze nakrętki i kołpaki jak się nie ma  i wtedy wychodzi 3100. :(

Skupiam się bardziej na tym aby dobrze wybrać w tych zestawach opony czyli  Dunlopy czy Nokiany :)

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: 01-11-2018, 18:10:22 »
No jak tam - kto jeździ jeszcze na  oponach zimowych:

-  Dunlop 205/55R16 91H SP Winter Sport 4D FP   lub
-  Nokian  205/55R16 91H WR D4

i może coś powiedzieć w tym temacie? :)

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: 01-11-2018, 19:15:49 »
kto jeździ jeszcze na  oponach zimowych
coraz więcej ludzi przesiada się na wielosezonowe  :cool:
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Sprzęgło

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: 01-11-2018, 19:33:02 »
Ja też przesiadam się na całoroczne i Będę sprzedawał identyczne alufelgi (OEM toyota - athena 16?) z kompletem zimowek Dębica frigo i letnich michelin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: 01-11-2018, 20:04:55 »
Jednak stare nawyki i wolę jednak w zimie zimowe - trzeba tradycję podtrzymywać. :)

No może przy następnym aucie czyli nowej Corolli Touring Sports - hybryda plug in z 2-litrowym silnikiem o łącznej mocy 180 KM to wtedy może i wielosezonowe opony do kompletu będą mi już pasować.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: 01-11-2018, 23:54:52 »
No jak tam - kto jeździ jeszcze na  oponach zimowych:

-  Dunlop 205/55R16 91H SP Winter Sport 4D FP   lub
-  Nokian  205/55R16 91H WR D4

i może coś podpowiedzieć w tym temacie? :)

Ja mam w 3 Toyotach na zimę Nokiany.
WRD3/4 to typowe opony na odśnieżone autostrady> są cichena +, jak jest dużo śniegu, błota czy pojedziesz gdzieś w góry to raczej odpadają.
Jeśli chodzi o Nokiany to jeżdżę na serii HAKAPELITTA chyba R i jestem z nich bardzo zadowolony. Poza Goodyear/Michelin na zimę lepszych opon nie znajdziesz jak NOKIAN. a na lato tylko Michelin  :good:

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #9 dnia: 07-11-2018, 16:33:35 »
Ubrałem dzisiaj w ASO Corollkę w nowe koła zimowe z oponami Nokian 205/55 R16 91H WR D4 - bo podobno zima jednak będzie.

Po małych negocjacjach cena ostateczna za komplet z alumkami czujnikami, nakrękami, montażem i kalibracją czujników stanęła na kwocie 3990 zł.

Pierwsze wrażenia z używania opon w dniu dzisiejszym na suchym to:

- opony są troszkę cichsze od letnich fabrycznych opon Michelin ( sprawdzałem do prędkości 140 km/h),
- są bardziej miękkie i łagodniej i ciszej pokonują nierówności,
- opona  jest bardziej miękka to może być mniej stabilna przy dużych prędkościach i ostrych zakrętach
   ale to na razie  tylko przypuszczenie.

A tak się prezentuje :


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #10 dnia: 15-11-2018, 19:00:13 »
Ostatnio popadało i stwierdzam, że Nokiany 16-tki fajnie się na mokrym sprawują i trzymają drogi. No ale i tak najbardziej podoba mi się, że jest na nich faktycznie ciszej niż na letnich 17".

Za parę dni jadę w góry a tam ma być już śnieg to zobaczymy jak sobie poradzą.

:)

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #11 dnia: 15-11-2018, 21:04:15 »


Za parę dni jadę w góry a tam ma być już śnieg to zobaczymy jak sobie poradzą.

:)

WDR4, tak jak pisałem wcześniej to typowa opona na odśniezone autostrady>>jest cicha i dobrze odprowadza wodę.
Jeśli masz Nokiany made in Russia to tak bardzo bym się nimi nie zachwycał. Made in Finland to jest prawdziwy NOKIAN.
Nie wiem w jakie góry się wybierasz, ale jak będzie gruba warstwa  ubitego śnieg  < raczej jeszcze nie ta pora> na drodze i strome podjazdy to lepiej weź łańcuchy bo wtedy żadna zimowa opona przy napędzie na jedną oś nie pomoże, chyba że z kolcami.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #12 dnia: 15-11-2018, 21:11:51 »
Aż tak stromych podjazdów tym razem nie będzie - ale w łańcuchy i tak się pewnie zaopatrzę  bo w zimie  może być różnie.

Moje Nokiany WDR4  wyprodukowano w Russia ale myślę, że pewnie niewiele lub w ogóle  nie odbiegają od tych  Made in z Finland.

:)

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #13 dnia: 15-11-2018, 23:16:16 »

Moje Nokiany WDR4  wyprodukowano w Russia ale myślę, że pewnie niewiele lub w ogóle  nie odbiegają od tych  Made in z Finland.

:)

Obyś miał rację jak Prezes Kaczyński:)
Spece od skandynawskich opon < nie mówię tutaj o pracownikach ASO Toyoty gdzie zakupiłeś opony> twierdzą inaczej, ale może się mylą jak każdy zwykły pożeracz chleba..

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Koła zimowe
« Odpowiedź #14 dnia: 16-11-2018, 00:36:32 »
Spoko - na polityce się nie znam a jakby z oponami coś było nie tak to to w tym publicznym miejscu obwieszczę :)


 

Beesafe.pl