Autor Wątek: E12 wymiana żarówki od świateł drogowych  (Przeczytany 4202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline E12Radecki

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
E12 wymiana żarówki od świateł drogowych
« dnia: 31-10-2018, 21:38:16 »
Witajcie ;)

w szukajce próbowałem wpisać hasło 'żarówka', ale dostałem błąd bazy, a na 'drogowe' nie uzyskałem satysfakcjonującego wyniku, więc zapytam tutaj :) Kilka tygodni temu ASO wymieniało mi przednie lampy (valeo). Przekonany, że wszystko jest OK odebrałem samochód, ale już na pierwszej ścianie zauważyłem, że jedno drogowe świeciło w miarę prosto, drugie w kosmos. Wróciłem do serwisu, samochód został na kolejny dzień, bo podobno kupa roboty z tymi żarówkami. Kolejnego dnia odebrałem i tak jeździłem kilka tygodni. W międzyczasie zdarzało się, że ktoś błysnął po trasie, aż pojechałem do SKP, a tam szok, że tak wysoko można było ustawić światło. Kręcili i kręcili, mijania idealnie na kreskach, za to drogowe porażka. Po przełączeniu mam wrażenie, że tylko mocniej rozświetlam przed samochodem 'plamę' świateł mijania, brak natomiast efektu WOW do przodu. Na takich drogowych nawet ciężko szybciej latać nocą po wioskach  :grin: Podejrzewam, że ustawiając żarówki w lampach robili to wszystko na ścianę, źle wsadzili drogowe i teraz po ustawieniu lamp w SKP mijania są OK, a drogowe zbyt krótkie. Czy można się do nich jakoś dokopać, czy trzeba rozpinać cały przód (tak przynajmniej straszyli kiedyś w ASO). Jadę do nich, ale dopiero 13.11, gdy na zmianie będzie osoba odpowiedzialna za naprawę samochodu, poza tym będzie ciemno po 17ej i widać będzie snop światła. W międzyczasie może udałoby mi się czegoś więcej nauczyć i nie pojechać tylko po to żeby wcisnęli mi jakiś kit.

HELP :)

pozdrawiam
Radecki

PS. E12 lift
« Ostatnia zmiana: 31-10-2018, 21:53:08 wysłana przez E12Radecki »

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: E12 wymiana żarówki od świateł drogowych
« Odpowiedź #1 dnia: 01-11-2018, 00:01:39 »
Witajcie ;)

 Kilka tygodni temu ASO wymieniało mi przednie lampy (valeo). Przekonany, że wszystko jest OK odebrałem samochód, ale już na pierwszej ścianie zauważyłem, że jedno drogowe świeciło w miarę prosto, drugie w kosmos. Wróciłem do serwisu, samochód został na kolejny dzień, bo podobno kupa roboty z tymi żarówkami. Kolejnego dnia odebrałem i tak jeździłem kilka tygodni. W międzyczasie zdarzało się, że ktoś błysnął po trasie, aż pojechałem do SKP, a tam szok, że tak wysoko można było ustawić światło. Kręcili i kręcili, mijania idealnie na kreskach, za to drogowe porażka. Po przełączeniu mam wrażenie, że tylko mocniej rozświetlam przed samochodem 'plamę' świateł mijania, brak natomiast efektu WOW do przodu. Na takich drogowych nawet ciężko szybciej latać nocą po wioskach  :grin: Podejrzewam, że ustawiając żarówki w lampach robili to wszystko na ścianę, źle wsadzili drogowe i teraz po ustawieniu lamp w SKP mijania są OK, a drogowe zbyt krótkie. Czy można się do nich jakoś dokopać, czy trzeba rozpinać cały przód (tak przynajmniej straszyli kiedyś w ASO).

Cześć
Tak czytam o tym Twoim problemie i zastanawiam jak to możliwe żeby światła długie miały swoją oddzielną regulację...
Sam mam polifta i wiem że są dwie żarówki h7 55W, ale czy są dwa niezależne od siebie odbłyśniki "lustra" żeby regulacja świateł mijania nie wystarczyła.... Może się mylę bo w Avensis kiedyś o czymś takim czytałem że długie regulowało się oddzielnie. Muszę się przyjrzeć odbłyśnikom czy nie są  zintegrowanie czy może faktycznie mają swoje oddzielne mechanizmy do regulacji.
Dodam że  żadna OSKP nie sprawdzała mi nigdy świateł długich na przyrządzie, bo one zawsze oślepiają.. 

Sprawdzałeś czy masz peawidłowo włożoną żarówkę od świateł długich, bo to gniazdo jest specyficzne. Dostęp do niego jest piękny w porównaniu z mijania ale jak przekładałem same plastykowe kostki bo te od świateł mijania popękały i podmieniłem z długich, to ta żarówka dziwnie "siedziała" mi w tym gnieździe... Była przekoszona..
Zabiłeś mi ćwieka z tymi lampami i zgłębię temat:)
pozdrawiam

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: E12 wymiana żarówki od świateł drogowych
« Odpowiedź #2 dnia: 01-11-2018, 18:59:07 »
Dziś przyglądałem się lustrzanym odbłyśnikom w segmencie świateł mijania/długie w swojej E12 5D 2005 i są zespolone>>  a z tego wynikałoby że długie światła <w E12 polift reflektor VALEO>, nie mogą mieć oddzielnej regulacji niezależnej od położenia odbłyśnika podczas regulacji świateł mijania. Także nie wiem co oni Ci tam w tym ASO regulują..
Jestem ciekaw ile cała ta operacja Cię kosztowała <cena samych lamp aż boję się pomyśleć>  i skąd taki pomysł żeby kupić i wymienić  to w ASO.. Są jakieś akcje promocyjne:)?

Offline E12Radecki

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: E12 wymiana żarówki od świateł drogowych
« Odpowiedź #3 dnia: 02-11-2018, 08:54:01 »
Dzięki za zainteresowanie :)
W ASO, po wymianie lamp, włożyli źle jedną żarówkę, stąd jedna lampa świeciła w miarę dobrze, a druga w kosmos. Pooglądam jeszcze gniazda i ułożenie żarówek. Jeszcze jest taka możliwość, że SKP regulując światła za bardzo je skręciła do dołu ;/ Zacznę od ASO, potem ew. inne SKP.
Co do samej wymiany i kosztów... długo się zastanawiałem, gdzie je kupić w dobrej cenie. Obie miałem tak zmatowione i żółte (z popękaną strukturą - pajęczynka), że SKP mocno kręciło nosem, czy wbić stempel w dowód. Aż pewnego dnia pewna kierowniczka postanowiła wymusić pierwszeństwo i ze środkowego pasa skręciła w prawo szlifując zderzak, lewą lampę i lewy halogen (który kiedyś i tak załatwiłem kwietnikiem). Pozostało dokupić prawą i tak się złożyło, że w jednym ze sklepów internetowych trafiłem promocję i z wysyłką z Niemiec kosztowało mnie to ok. 500pln :) W tej cenie 'dostałem' zatem nowy zderzak, nowe dwie lampy Valeo, lewy halogen, listwę pod zderzakiem i dwa tygodnie śmigania nowym Priusem ;)

Pozdrawiam

Offline E12Radecki

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: E12 wymiana żarówki od świateł drogowych
« Odpowiedź #4 dnia: 05-01-2019, 23:03:24 »
Kończąc wątek, aso wymieniło żarówki na nowe. Nie obyło się bez zdejmowania zderzaka, ale od tamtej pory mam doskonałe światła drogowe :)


 

Beesafe.pl