Autor Wątek: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie  (Przeczytany 18976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 06-11-2018, 11:05:23 »
Jeżeli chodzi o nawigację, ja nie mam (dopłata 2,5k zł za ten luksus wydała mi się niecelowa). Mirrorlinka nie udało mi się niestety uruchomić (pomimo prób na LG G4). Jedynym wg mnie sensownym dziś rozwiązaniem, którego niestety brakuje, są uniwersalne android auto i apple carplay.
W obecnym Aurisie to nie działa.  Navi mam bo była "w cenie" - kupowałem roczne auto z salonu, też bym miał opór dokładać taką kwotę.

W Golfie nie jest tak różowo, bo w każdej wersji wyposażeniowej trzeba było dopłacić dodatkowo minimum ok. 2500 zł za Composition Media i Car-net aby działało albo wybrać nawigację za znacznie wyższą cenę.
Przebieg jaki planuje robić to 13-15k rocznie. Głownie będzie to dojazd do pracy 25km w jedna stronę
2x25 km do pracy to już daje 11 kkm rocznie :-)  Raczej wyjdzie więcej, tak z 18-20 kkm rocznie.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2018, 12:24:51 wysłana przez fazibazi »

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 06-11-2018, 13:04:21 »
Corolla ts to raczej od początku roku zawita do salonów bo jeszcze nie istnieje takowa. Ja mam aurisa hsd II FL i prócz napraw gwarancyjnych jak wymiana detali typu plastik czy lusterka po wezwaniu. Prawie 60kk km i awarii brak. Powyżej 5l z baku mi jeszcze nie wyszło.

Gawith

  • Gość
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 06-11-2018, 18:46:34 »
Odbyłem kilka jazd testowych Aurisem ale jakoś nie jestem do końca przekonany czy jest to samochód dla mnie. Aktualnie zastanawiam się również nad VW Golfem 1.4 TSI z DSG bo to ten sam przedział cenowy.
Z jazdy golfem będziesz mieć więcej frajdy i przyjemności ze względu na dynamiczny silnik, przy porównywalnym spalaniu. Hybrydą jeździ się bardziej ociężale, spokojnie i nie aż tak oszczędnie, jak chwali się producent, samochód bardziej dla starszego pana albo taksówkarza.
Jeździłem Golfem 1.4 TSI i rewelacja.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2018, 18:50:52 wysłana przez Gawith »

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2890
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 06-11-2018, 20:06:57 »
pytanie zasadnicze czy jeździłeś na eco, normal czy pwr mode? Bo różnica jest znaczna w dynamice pomiędzy eko standardowym a pwr

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 06-11-2018, 21:10:56 »
Jeździłem 1.4 TSI przez 6 lat.  Dynamika jest ale swoje żre.  Jazda po Wwie to spalanie w okolicach 9 litrów a jak trochę pociśniesz to spokojnie przekroczysz 10.  To oczywiście mniej niż z wolnossącej benzyny o podobnych osiągach ale duużo więcej niż z podobnie traktowanej hybrydy.  Na autostradzie też niemało, zwykle 8-9 litrów. 

Hybryda nie jest znowu taka ociężała.  Płaski moment i bezstopniowy split pomiędzy spaliną a elektrykim likwiduje efekt kopa w rejonie gwałtownego wzrostu momentu ale za to przyspieszanie jest bardzo płynne i równe w szerokim zakresie obrotów.  Aby to docenić trzeba trochę pojeździć.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 06-11-2018, 21:27:48 »
Ja swoim TS z 2015 zrobiłem już bezproblemowo ponad 80 tys. O zaletach było już sporo więc nie będę powtarzał. Odniosę się tylko do tego, co pisze Gawith, że spalanie jest podobne jak w Golfie 1,4 TSI. Nie jest. HSD spali mniej o około 2 litry. Popatrz tu: www.spritmonitor.de Nie znam bardziej miarodajnej strony z danymi nt. spalania.

Co do wad, to też zostały opisane. W mojej opinii: miejsce z tyłu - jak mam sam za sobą usiąść (184 cm) to jest dość ciasno. Jakoś się mieszczę, ale kilka centymetrów by się jeszcze przydało. W przypadku dzieci nie będzie problemu. Druga rzecz to radio. Jakość dźwięku - jak przesiadłem się z fiesty byłem mega zadowolony, jak posłuchałem w lexusie czułem niedosyt, no ale cóż, nie ta  półka cenowa. Ale generalnie nie ma co dramatyzować. Gra jako tako. Zawsze można wstawić jakąś przetwornicę i będzie całkiem OK. Było o tym na forum. Druga sprawa to często poruszany tu brak możliwości sparowania telefonu. Ja mam nawigację i jak ustawię info o korkach zasysane przez internet to jest całkiem OK. Ale ogólnie nawet jakbym miał działający MirrorLink czy np. Android Auto to nie wiem czy chciałoby mi się podpinać kabel żeby z tego korzystać (jak gadam ze znajomymi, którzy to mają to raczej nikt z tego nie korzysta). Mam dobry uchwyt na telefon, nastawiam na nim nawigację jaką chcę i jadę. Nie jest to jakiś problem. No ale ok,  gdyby było byłoby miło.

Podsumowując: wydaje mi się, że zalet jest zdecydowanie więcej niż wad. Dwie główne to bezawaryjność i spalanie. Gdybym miał teraz kupować auto to poczekałbym na Corolle TS HSD, albo jak na już to wziąłbym Aurisa TS HSD, ale np. dwuletniego - sporo taniej. 

Aha, i jeszcze kwestia "wycia". Auris HSD od 80 do 120 ma około 8 sekund. Jakimkolwiek autem o podobnej mocy w benzynie i manualem (czy nawet DSG) aby osiągnąć taki wynik trzeba zredukować ze 2 biegi. Też będzie wyło z racji obrotów. Początkowo to wycie rzuca się w uszy, ale po jakiś czasie przestaje się na to w ogóle zwracać uwagę.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2018, 21:46:38 wysłana przez Jasio »

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 07-11-2018, 08:17:55 »
Aha, i jeszcze kwestia "wycia". Auris HSD od 80 do 120 ma około 8 sekund. Jakimkolwiek autem o podobnej mocy w benzynie i manualem (czy nawet DSG) aby osiągnąć taki wynik trzeba zredukować ze 2 biegi. Też będzie wyło z racji obrotów. Początkowo to wycie rzuca się w uszy, ale po jakiś czasie przestaje się na to w ogóle zwracać uwagę.
A poza tym jak nie ciśniesz do oporu tylko tak do połowy skali Power to raczej fajnie warczy niż wyje :)

Pozdrawiam
Wojtek

Offline Bonifacy123

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #22 dnia: 07-11-2018, 08:20:03 »
8-9 litrów na autostradzie to dla TSi prędkość około 170km/h. Więc nie jest źle.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #23 dnia: 07-11-2018, 09:13:10 »
Wybór warto dostosować do charakteru, jak ktoś ma bliżej do osoby z AD/HD to Golf jest dla niego, jak ktoś ma odwrotnie lub chciałbym mieć mniej w sobie AD/HD to warto spróbować hybrydę.

Tak czy siak wchodzimy w erę elektryków i rekuperacji energii, więc wszyscy będą coraz płynniej jeździć ;) Nawet Golf ma rekuperację w standardzie. .... niestety u nas średnia wieku auta to 20lat, więc wchodzenie w tą erę może nam zając te 20 lat ;)
« Ostatnia zmiana: 07-11-2018, 09:22:33 wysłana przez mariuszs »

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #24 dnia: 07-11-2018, 10:19:54 »
Wybór warto dostosować do charakteru, jak ktoś ma bliżej do osoby z AD/HD to Golf jest dla niego, jak ktoś ma odwrotnie lub chciałbym mieć mniej w sobie AD/HD to warto spróbować hybrydę.

Jest jeszcze inny gatunek. Ci co nie zmieniają auta co 3 lata a lubią spokój i nie interesują ich wtryskiwacze, pompy wysokiego ciśnienia, turbiny, dwumasy, filtry cząstek stałych, paski rozrządu, tankowanie na "sprawdzonych stacjach" i tym podobne pierdoły. Wsiadają, jadą z A do B i koniec flirta...

Tak czy siak wchodzimy w erę elektryków i rekuperacji energii, więc wszyscy będą coraz płynniej jeździć ;) Nawet Golf ma rekuperację w standardzie. .... niestety u nas średnia wieku auta to 20lat, więc wchodzenie w tą erę może nam zając te 20 lat ;)

Średni wiek auta wynika nie tylko z dużego stosunku ceny nowego auta do przeciętnych zarobków ale też ze znajomości matematyki (używane auto jest kilkukrotnie tańsze, ja jeżdżę autem wartym około 6kPLN, mogę pomyśleć o czymś młodszym za powiedzmy 20kPLN z lepszym wyposażeniem typu tempomat, automatyczna klimatyzacja ale za nowe musiałbym wyłożyć jakieś 50kPLN, co matematycznie nie ma większego sensu, wolę te pieniądze wydać na hobby/przyjemności/dzieci)
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #25 dnia: 07-11-2018, 10:42:59 »
8-9 litrów na autostradzie to dla TSi prędkość około 170km/h. Więc nie jest źle.
No bez żartów.  W teście BAB 130 spalił 7,8 l.  Przy 170 będzie dobrze ponad 10.

Offline blooqkazoo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #26 dnia: 07-11-2018, 12:16:02 »
A jak wygląda temat rdzy w tym modelu? Buda jest ocynkowana?

Offline Bonifacy123

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #27 dnia: 07-11-2018, 13:29:49 »
No bez żartów.  W teście BAB 130 spalił 7,8 l.  Przy 170 będzie dobrze ponad 10.
Twoja hybrydka też w teście spaliła 3,7L/100km. I co z tego ? A Tobie też tyle spala ?
« Ostatnia zmiana: 07-11-2018, 13:31:20 wysłana przez Bonifacy123 »

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL TS HSD po 2 latach użytkowania - opinie
« Odpowiedź #28 dnia: 07-11-2018, 16:26:11 »
No bez żartów.  W teście BAB 130 spalił 7,8 l.  Przy 170 będzie dobrze ponad 10.
Twoja hybrydka też w teście spaliła 3,7L/100km. I co z tego ? A Tobie też tyle spala ?
Auris Hybrid TS spalił w ww. teście 6,9.  Testy trzeba umieć interpretować, jak każdą dokumentację techniczną.  Jeżeli masz na myśli test EC to powszechnie wiadomo że zaniża rzeczywiste zużycie. Zarówno dla HSD jak i dla TSI.

Offline toauris

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70


 

Beesafe.pl