Autor Wątek: Prośba o ocenę modelu  (Przeczytany 9784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Prośba o ocenę modelu
« dnia: 06-11-2018, 09:16:22 »
Witajcie,

Przymierzam się do zakupu Toyoty Corolli E12. Bardzo ciężko trafić w moim regionie (dolnośląskie) na jakiś sensowny egzemplarz, który nie będzie szrotem, lub "perelłą" od handlarza. Pojawiła się dość ciekawa opcja i bardzo chciałbym prosić o Wasze opinie.
Jestem na jutro umówiony z właścicielem + zabieram autko do serwisu toyoty na sprawdzenie.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-e12-stan-bardzo-dobry-niski-oryginalny-przebieg-ID6BuApb.html?


Toyota w dość bogatej wersji, przebieg ponoć oryginalny (dojazdy do pracy i na zakupy), ale o to zapytam mechanika.
Niestety jest to wersja przedliftowa i wydaje mi się, że cena o jakieś 2000 zł za wysoka - co sądzicie?

Będę wdzięczny za wszystkie opinie / wskazówki.

Offline Sprzęgło

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #1 dnia: 06-11-2018, 09:34:01 »
 A pierwszy rzut oka:
-nie ma wpisane, z jakiego kraju był sprowadzony
-brakuje halogenów/zaślepek

jest sprowadzony więc przebieg raczej mało prawdopodobny, no ale takie ?okazje? czasem się zdarzają.

Resztę sugerowałbym sprawdzić z mechanikiem, tj,
1.czy były wymieniane elementy z przodu, czy są wszystkie spinki, śruby itp(sprawdzenie miernikiem może nic nie dać jeśli ktoś kupił części w tym samym kolorze)
2. Kompresje silnika, wycieki, czy był myty ?od spodu?
3.poziom oleju w silniku, płynu chłodniczego
4. Faktury/rachunki za wymiany części eksploatacyjnych/ regularny serwis filtrowo-olejowy. Jeśli  gość powie, że nic nie wymieniał, bo to toyota i nic nie trzeba robić- to sprawdź uważne hamulce i zawieszenie, pewnie coś będzie w niedługim czasie do wymiany
5. Numery seryjne/date na szybach
6. Klosze reflektorów(czy maja napis toyota lub podobne numery serii

Chyba tyle ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #2 dnia: 06-11-2018, 10:06:44 »
Najlepszy byłby krajowy od pierwszego właściciela i to serwisowany w ASO :) Możesz jeszcze poszukać a może taki Ci się trafi. :)

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #3 dnia: 06-11-2018, 10:52:46 »
Najlepszy byłby krajowy od pierwszego właściciela i to serwisowany w ASO  Możesz jeszcze poszukać a może taki Ci się trafi.

Utopia, o którą bardzo ciężko :)
W Polsce jest tylko jeden taki egzemplarz na otomoto (kombi i sedany mnie nie interesują) i to w województwie Pomorskim.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #4 dnia: 06-11-2018, 17:54:47 »
Coś słabe te zdjęcia. Trochę wątpliwy też przebieg ja dla mnie. Ta wersja powinna mieć halogeny, a nie zaślepki lub dziury. Z tyłu przy łączeniu błotnika i drzwi tylnych powinny być naklejone folie ochronne. Przy tylnym zderzaku ( na błotniku i zderzaku) też powinny być. Zobacz jak wygląda auto po 175 tys. Rocznik 2004 - sprzedany w ubiegłym roku (krajowy od pierwszego właściciela). Zdjęcia robione komórką.



E18_Prestige_MultidriveS

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #5 dnia: 06-11-2018, 17:55:43 »
Coś słabe te zdjęcia. Trochę wątpliwy też przebieg ja dla mnie. Ta wersja powinna mieć halogeny, a nie zaślepki lub dziury. Z tyłu przy łączeniu błotnika i drzwi tylnych powinny być naklejone folie ochronne. Przy tylnym zderzaku ( na błotniku i zderzaku) też powinny być. Zobacz jak wygląda auto po 175 tys. Rocznik 2004 - sprzedany w ubiegłym roku (krajowy od pierwszego właściciela). Zdjęcia robione komórką. Tapicerka nie prana




E18_Prestige_MultidriveS

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #6 dnia: 06-11-2018, 21:22:33 »
Bardzo dziękuję Panowie za zaangażowanie.
Jeżeli chodzi o kraj pochodzenia, to auto zostało sprowadzone z Francji.
W kwestii przebiegu: 06.10.2014 przebieg auta wynosił 84148 km (zanotowany w trakcie badania technicznego), 08.10.2015 było to 91347km, a w dniu dzisiejszym 113281. Na podstawie 4 lat wychodzi więc, że średni roczny przebieg to 7300 km. Jeżeli auto wykonywało podobne przebiegu od 2004 roku - ten przebieg jest faktycznie bardzo możliwy.
Zastanawia mnie natomiast, że 21.07.2018 (w trakcie badania technicznego) stan licznika wynosił 113 252 km, a aktualnie 113 281 km - wychodzi z tego, że auto grzało garaż przez 3 miesiące?

W kwestii halogenów - dokładnie sprawdzę czy nie było przypadkiem dzwona z przodu, co mogłoby tłumaczyć brak halogenów.

Wybacz za pytanie laika, ale o jakich foliach ochronnych mówisz? Nie za bardzo jestem w stanie je zidentyfikować.


Jeszcze jedna sprawa... czy ta wersja nie powinna przypadkiem mieć list bocznych na drzwiach? Coś jak na tym zdjęciu:




Ostatnia sprawa - polecicie jakąś stronę gdzie odpłatnie sprawdzę historię auta za granicą (te 2 lata we Francji) + szczegółowe wyposażenie?
« Ostatnia zmiana: 06-11-2018, 21:48:18 wysłana przez mistral »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #7 dnia: 06-11-2018, 22:08:08 »
W Polsce wszystkie wersje miały listwy boczne, niektóre w standardzie malowane w kolorze nadwozia. Być może zdjął. Każda toyota ma naklejone folie na tylnich błotnikach w okolicy tylnich drzwi. Często po pracach lakierniczych naprawiacze ?zapominają? o tym szczególe co odciąży demaskuje naprawę lakierniczą. Nie mam zdjęcia pod ręka ze zbliżeniem na ten detal więc nie wstawię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
E18_Prestige_MultidriveS

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1149
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #8 dnia: 07-11-2018, 00:14:29 »


Wybacz za pytanie laika, ale o jakich foliach ochronnych mówisz? Nie za bardzo jestem w stanie je zidentyfikować.


Chodzi o protektory - przezroczyste folie na karoserii.W Corolli 12 są po dwie sztuki na stronę
1.Błotnik przy progu na rancie dolnego łuku
2.na tylnych drzwiach w narożniku od strony drzwi przednich.
W E12 nie są duże te folie jak np.jest w yarisie I, ale da się je wypatrzeć szczególnie przy umytym aucie rzucają się w oczy. Masz link do aukcji gdzie jak spojrzysz na obrazek będziesz mądrzejszy.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/naklejki-folie-ochronne-toyota-corolla-e12-blotnik-i3204169303.html

Jeszcze jedna sprawa... czy ta wersja nie powinna przypadkiem mieć list bocznych na drzwiach? Coś jak na tym zdjęciu:
Powinna mieć. Nie ma bo była malowana. Ktoś odświeżał lakier < zakładam się że auto ma drugą powłokę > listwy pewnie były po przycierane jak to we Francji i zostały zdjęte. Poza tym każdy dobry lakiernik demontuje takie elementy jak ma pojęcie o robocie.

Co do aut z Francji przerabiam temat z yarisem I d4d. Znajomy jest tam na miejscu i podsyła mi oferty z lokalnych stron i jeszcze nie trafiłem na żadnego w oryginale który nie miałby czegoś nie pogiętego/poobcieranego/rozbitego. Jak są to cena powala na glebę. W Polsce jak jadę do samochodu ściągniętego z FR to miernik się przydaje bo rzadko który ma coś w oryginale bez przykurzki..
Duży plus to brak korozji jak auto z południa Francji>> wyglądają jak nowe bez grama rdzy nawet na belkach. Mam gdzieś zdjęcia z taką corollą E12 z 2007 >> od spodu jak nowa.



Ostatnia sprawa - polecicie jakąś stronę gdzie odpłatnie sprawdzę historię auta za granicą (te 2 lata we Francji) + szczegółowe wyposażenie?


1.Zacznij od ASO jak chcesz zweryfikować przebieg. Samochód był przez 2 lata we Francji,przy naprawach gwarancyjnych mogłobyć coś naprawiane więc może być jakiś protokół VE.
2. Z tym przebiegiem to nie ma reguły że jak mały przelot to auto w środku jak nowe, dlatego nie zachwycaj się wyglądem środka wklejonego przez kolegę. Mam dwa yarisy jeden krajowy 2003 z przelotem 135 tys i drugi z DE z 2004 z 220 tysi  z papierami. Tym pierwszym jeździła Pani w wieku średnim po Wrocławiu i wygląda w środku na styranego w porównaniu z tym z DE gdzie wszystko jak nowe. Dlatego nie ocenia się przebiegu po wyglądzie bo można się grubo pomylić, a handlarze takich argumentów przeważnie używają "Panie jaki TUV, on przecież wygląda w środku na te 150 tysi..." na temat KS nie chce mi się nawet pisać..
3. Z Francji przebiegi zawsze potwierdzały mi się po sprawdzeniu auta w ASO< chociaż nie zawsze są protokoły VE> w przeciwieństwie do Niemiec,Belgii, Holandii czy Dani.

Wyposażenie możesz też sprawdzić jadąc do ASO po VIN dostaniesz więcej danych niż na stronie japanparts.eu
Stron jest pełno, ja zawsze zaczynam od ASO jak tam nie znajdę to wtedy buszuję w necie.

Pozdrawiam

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #9 dnia: 07-11-2018, 09:16:22 »
Panel środkowy z klimatronikiem, kierownica ze sterowaniem - czyli odpowiednik polskiej wersji SOL.
Zatem powinien mieć halogeny, boczne listwy w kolorze nadwozia, a przede wszystkim grill z chromowaną ramką.

Nie ma grilla, nie ma listew, nie ma folii, więc był wymieniany/malowany -dzwon???.
Brak czarnego pasa pod zderzakiem - jw.
Benzyna, więc na przednich błotnikach pod kierunkowskazami powinny być znaczki VVTi - dzwon ???
Rocznik 2002 więc silnik z "wadą olejową" ???

Cena za ten rocznik, silnik na pewno przesadzona.
Przebieg podwyższa cenę, ale nie o tyle.
Dzwon i braki na pewno powinien ją obniżyć co najmniej do 10.000 zł

Jak z Wrocka, to mogę pomóc - sam mam salon Polska 2004 pierwszy właściciel.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2018, 09:19:33 wysłana przez Wojak WRO »
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #10 dnia: 07-11-2018, 17:38:53 »
Wszystko to sobie wypunktuję i dokładnie jutro z właścicielem porozmawiam.
Rozumiem, że jeżeli mechanicznie wszystko będzie w porządku, cena 10 000 zł jest uczciwa dla obu stron?

Co do auta - jest z Długołęki i na 16 jestem umówiony w serwisie.

Mam jeszcze jedno pytanie - pytałem właściciela kiedy wymieniał rozrząd i powiedział, że za jego kadencji rozrząd nie był wymieniany... wniosek - auto ma 115k przejechane i jeździ na fabrycznym rozrządzie. Rozumiem, że od razu wymieniać całość? Wiecie jaki koszt całego rozrządu z montażem i co jaki czas właściwie powinno się go wymieniać?

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1149
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #11 dnia: 07-11-2018, 19:01:59 »
Wszystko to sobie wypunktuję i dokładnie jutro z właścicielem porozmawiam.
Rozumiem, że jeżeli mechanicznie wszystko będzie w porządku, cena 10 000 zł jest uczciwa dla obu stron?


Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z tą corollą. Szukałbym polifta gdzie jak czytam forum od 2004 poprawiono wadę olejową tego silnika.
Ja bym  nawet 10 000 PLN nie zapłacił za tak stare auto "wymalowane" biorąc nawet za plus sam przebieg.

Z jeżdżeniem do ASO na badanie przed zakupem też bym się nie wybrał bo tam lenie pracują i <za 350 złotych??> sprawdzą Ci podstawowe rzeczy <zawias,hamulce,akumulator,gr.lakieru,poziom plynów,wycieraczki, stan ogumienia + podlączenie pod komputer  i zakładam że jak auto bierz olej w Toyocie tego Ci nie sprawdzą przy takim przeglądzie przed zakupowy. Dla mnie strata kasy. Sam byłem w 2012 roku w Warszawie ze swoją pierwszą corollą 1.4d4d i wyłapali tylko łożysko w kole , a turbiny już nie sprawdzili, wtrysków, świec żarowych, nawet na IC nie spojrzeli ......a to najdroższe podzespoły w przypadku awarii diesla. Takie tam fachowce pracują dlatego mam złe zdanie o takich akcjach gdzie płacisz kupę kasy a gówno wiesz. Na stacji diagnostycznej zapłacisz 20 Pln i to samo będziesz wiedział co w ASO.
Pozdrawiam i powodzenia

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #12 dnia: 07-11-2018, 20:56:38 »
Mam jeszcze jedno pytanie - pytałem właściciela kiedy wymieniał rozrząd i powiedział, że za jego kadencji rozrząd nie był wymieniany... wniosek - auto ma 115k przejechane i jeździ na fabrycznym rozrządzie. Rozumiem, że od razu wymieniać całość?
Rozrząd jest na łańcuchu, więc nie ma co wymieniać. Należy sprawdzić czy nie ma wycieku z pompy wody -  u mnie padła po 150 tys., ale auto ma 16 lat i z racji wieku też może już niedomagać. Objawy to kolorowy zaciek w okolicy pompy wody (czerwony lub zielony), zdarza się tez biały nalot - jak płyn odparuje. Z chromem na grillu to nie jestem pewien - nie wiem czy pierwsze egzemplarze w hb (2002 rok) były wyposażone w ten ulepszacz wizualny i nie dodano go dopiero później  :o. A i jeszcze jedno  - z tymi halogenami, jak będziesz przypadkiem oglądał diesla, to w hb ( w sedanie i kombi nie wiem) nie było halogenów - podobno brakło dla nich już miejsca w komorze silnika.
Przebieg mały, ale czy autentyczny ?  rozumiem, że te wpisy w książkę, to nie w ASO ? Jak inne warsztaty wbijają, to dla mnie mało wiarygodne to jest. Ponadto zdjęcia słabej jakości - jak ktoś chce sprzedać, i nie ma nic do ukrycia, to na ogłoszeniu wiesza chyba nieco lepsze zdjęcia.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #13 dnia: 08-11-2018, 09:01:07 »
Ja bym pojechał na Karmelkową 29 lub do mecha z toyoty na Kwiatkowskiego
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #14 dnia: 08-11-2018, 10:50:50 »
Za dużo tu niewiadomych i potencjalnych wtop. Nie wiem ile już szukasz swojej wymarzonej Toyoty ale to długi i żmudny proces. :-) Nastaw się na egzemplarz z polskiego salonu i proszę, nie obniżaj wymagań. Ja na swoją czekałem 4 miesiące, ale znalazłem - 2 właściciel, od początku w rodzinie i w dobrym stanie.


 

Beesafe.pl