Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Prośba o ocenę modelu  (Przeczytany 780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mistral

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #15 dnia: 08-11-2018, 11:03:24 »
Im więcej piszecie, tym bardziej sceptycznie podchodzę do tego egzemplarza.
Tak czy siak pojadę go dzisiaj obejrzeć i (być możę) te wniewiadome wyjaśnić, ale chyba faktycznie wizytę w ASO za 350 zł sobie podaruję - chyba że ustalę z właścicielem nową cenę wyjściową na 10 000 zł.

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 08-11-2018, 14:29:50 »
Im więcej piszecie, tym bardziej sceptycznie podchodzę do tego egzemplarza.
Tak czy siak pojadę go dzisiaj obejrzeć i (być możę) te wniewiadome wyjaśnić, ale chyba faktycznie wizytę w ASO za 350 zł sobie podaruję - chyba że ustalę z właścicielem nową cenę wyjściową na 10 000 zł.

Nie chcę Cię zrazić do Toyoty ale sam swojej pierwszej corolli E12 szukałem prawie 3 miesiące i w końcu kupiłem krajową od 1 właściciela. Zanim ją kupiłem obejrzałem dobre 12 sztuk z 1.4d4d i byłem tak zniesmaczony że też przestałem wierzyć że w końcu trafi się coś w 100% oryginalnego aż w końcu upolowałem"" fajne aftko.. Także nie podchodź do tego tak, że pierwszy obejrzany ma być kupiony... chociaż sprawdza się zasada że kupuje się ten pierwszy:)
Masz pomoc na forum z Wrocławia, także radziłbym Ci z niej skorzystać , a jakbyś miał coś na oku z Łodzi to też mogę Ci pomóc.
Ja jak szukam to mam zasadę że dalej jak w promieniu 50km od centrum Łodzi nie zapuszczam się bo to strata czasu i pieniędzy.
Także głowa do góry i nie ma się co nakręcać bez zbędnych podnietek bo pośpiesz jest złym doradcą jak ma to być auto na lata.
Pozdrawiam

Offline mistral

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 08-11-2018, 19:33:31 »
Nic, tylko dziękować Wam za wszystkie uwagi!
Byłem dzisiaj oglądać auto i ostatecznie nawet nie jechałem z nim do ASO. Co się okazało na miejscu:

-auto miało kolizję parkingową (ponoć) i robiony był cały przód - stąd brak halogenów, brak aluminiowej obramóki wokół grilla etc.
-przednia szyba była wymieniana (co w moich oczach podważa scenariusz "drobnej kolizji parkingowej")
-wszystkie elementy zostały odnowione lakierniczo... auto było ponoć w opłakanym stanie (lakierniczo) i został wykonany gruntowny remont
-listw bocznych brak
-brak faktur z serwisów, a samo auto remontowane w warsztacie (nie w ASO)
-problem w ubiegu z grzaniem (ciepłe powietrze leciało tylko z nawiewu po lewej stronie)

Ostateczna cena, jaką mi zaproponował właściciel to 13 000 zł + komplet opon zimowych.

No nic... szukam dalej :) Jak trafię na interesującą ofertę, na pewno wrzucę ją w tym wątku i ponownie będę Was prosił o pomoc.

Offline Sprzęgło

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 08-11-2018, 20:03:02 »
Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem  dużej kolizji, Nie bronię tego egzemplarza, bo ewidentnie jest ulepem.

Dla przykładu:
u mnie w corolli są odpryski od kamieni na szybie i prawdopodobnie wkrótce ją wymienię. Dach miałem malowany ponownie w aso(był 3mm odprysk z kamienia i lakier zdarty do blachy) - takie są skutki jazdy na długich trasach.

Jak wymienię szybę to kiedyś tam w przyszłości jak będę sprzedawał zapewne kupujący będą myśleć, że po dachowaniu. A nigdy to nie miało miejsca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 08-11-2018, 21:35:14 »
Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem  dużej kolizji, Nie bronię tego egzemplarza, bo ewidentnie jest ulepem.

Dla przykładu:
u mnie w corolli są odpryski od kamieni na szybie i prawdopodobnie wkrótce ją wymienię. Dach miałem malowany ponownie w aso(był 3mm odprysk z kamienia i lakier zdarty do blachy) - takie są skutki jazdy na długich trasach.

Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze w kwestii przedniej szyby to :
1> Wymiana szyby jest ostateczną rzeczą jaką bym zrobił jeśli ciągle siedzi oryginalna. Sam naprawiałem ostatnio odprysk i pajączek po kamieniu i nigdy z takiego powodu nie wymieniałbym szyby > dlaczego >> bo praktycznie każda jedna toyota którą oglądałem z wymienioną szybą miała już spuchnięty lakier miejscowo na rancie dachu i na słupkach co praktycznie jest to regułą mówię o Yarisie I>> jak widać nawet w Niemczech nie potrafią wyciąć szyby tak żeby nie uszkodzić karoserii.
2> miałem kiedyś Skodę fabię nowe firmowe auto. ASO wpadlo na pomysł wymiany szyby  po kamieniu i sporej pajęczynce> mi w to graj bo najlepszy samochód do samochód firmowy. Jednak po roku wyszła rdza na rancie dachu> trzeba było szybę wycinać i malować cały dach. Firma płaciła ale jakby to było moje prywatne auto to się pochlastał.. Samochód poza tym stał w serwisie przez ten cały niepotrzebny zabieg całe dwa tygodnie.

Reasumując >> nie ma uszkodzeń których nie da się naprawić i mocno się tego trzymam jak trafiłem w Łodzi na fachowca który ma 20 lat doświadczenie z wszelakimi uszkodzeniami i nie jeżdże już do żanych NORDGLASÓW gdzie na siłę chcą wymieniać szybę na swoje ala chińskie zamienniki.

Pozdrawiam

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #20 dnia: 09-11-2018, 10:56:54 »
jak trafiłem w Łodzi na fachowca który ma 20 lat doświadczenie z wszelakimi uszkodzeniami
Daj namiar na tego człowieka.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #21 dnia: 09-11-2018, 19:15:56 »
Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze w kwestii przedniej szyby

W temacie szyby przedniej to zależy kto dla ASO robi jej wymianę.
Pamiętam jak w poprzednim AI z 3-4 miesiące od odbioru z salonu dostałem "strzała" z naczepy tira (widziałem jak z tylnego koła coś leci w moim kierunku).
Samochód leasingowany więc zrobiłem z AC.
Spytałem w salonie kto wymienia szybę ?
Powiedzieli mi +/- tak: "panie robimy to tak rzadko, że nie opłaca się szkolić pracownika".
Szybę oryginał T zamówiło więc ASO (dostałem o rok młodszą niż pozostałe - samochód był demo z 2010 roku a my kupiliśmy go w 2011), a do wymiany zawołali "chłopaków z miasta" którzy tylko w tym siedzą (wiem z innych źródeł, że obsługują w takich sytuacjach inne marki).
Zrobili to tak profesjonalnie, że do dzisiaj (mam kontakt z tamtym Aurisem) nie ma grama rdzy na rantach i krzywiznach nadwozia wokół szyby).
Oczywiście na wszystko były papiery więc nowy nabywca (członek rodziny, więc i bez papierów by się nie zastanawiał) nie miałby się do czego przyczepić.

Toyota Klub

« Odpowiedź #21 dnia: 09-11-2018, 19:15:56 »