Autor Wątek: Prośba o ocenę modelu  (Przeczytany 9779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #15 dnia: 08-11-2018, 11:03:24 »
Im więcej piszecie, tym bardziej sceptycznie podchodzę do tego egzemplarza.
Tak czy siak pojadę go dzisiaj obejrzeć i (być możę) te wniewiadome wyjaśnić, ale chyba faktycznie wizytę w ASO za 350 zł sobie podaruję - chyba że ustalę z właścicielem nową cenę wyjściową na 10 000 zł.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #16 dnia: 08-11-2018, 14:29:50 »
Im więcej piszecie, tym bardziej sceptycznie podchodzę do tego egzemplarza.
Tak czy siak pojadę go dzisiaj obejrzeć i (być możę) te wniewiadome wyjaśnić, ale chyba faktycznie wizytę w ASO za 350 zł sobie podaruję - chyba że ustalę z właścicielem nową cenę wyjściową na 10 000 zł.

Nie chcę Cię zrazić do Toyoty ale sam swojej pierwszej corolli E12 szukałem prawie 3 miesiące i w końcu kupiłem krajową od 1 właściciela. Zanim ją kupiłem obejrzałem dobre 12 sztuk z 1.4d4d i byłem tak zniesmaczony że też przestałem wierzyć że w końcu trafi się coś w 100% oryginalnego aż w końcu upolowałem"" fajne aftko.. Także nie podchodź do tego tak, że pierwszy obejrzany ma być kupiony... chociaż sprawdza się zasada że kupuje się ten pierwszy:)
Masz pomoc na forum z Wrocławia, także radziłbym Ci z niej skorzystać , a jakbyś miał coś na oku z Łodzi to też mogę Ci pomóc.
Ja jak szukam to mam zasadę że dalej jak w promieniu 50km od centrum Łodzi nie zapuszczam się bo to strata czasu i pieniędzy.
Także głowa do góry i nie ma się co nakręcać bez zbędnych podnietek bo pośpiesz jest złym doradcą jak ma to być auto na lata.
Pozdrawiam

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #17 dnia: 08-11-2018, 19:33:31 »
Nic, tylko dziękować Wam za wszystkie uwagi!
Byłem dzisiaj oglądać auto i ostatecznie nawet nie jechałem z nim do ASO. Co się okazało na miejscu:

-auto miało kolizję parkingową (ponoć) i robiony był cały przód - stąd brak halogenów, brak aluminiowej obramóki wokół grilla etc.
-przednia szyba była wymieniana (co w moich oczach podważa scenariusz "drobnej kolizji parkingowej")
-wszystkie elementy zostały odnowione lakierniczo... auto było ponoć w opłakanym stanie (lakierniczo) i został wykonany gruntowny remont
-listw bocznych brak
-brak faktur z serwisów, a samo auto remontowane w warsztacie (nie w ASO)
-problem w ubiegu z grzaniem (ciepłe powietrze leciało tylko z nawiewu po lewej stronie)

Ostateczna cena, jaką mi zaproponował właściciel to 13 000 zł + komplet opon zimowych.


No nic... szukam dalej :) Jak trafię na interesującą ofertę, na pewno wrzucę ją w tym wątku i ponownie będę Was prosił o pomoc.

Offline Sprzęgło

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #18 dnia: 08-11-2018, 20:03:02 »
Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem  dużej kolizji, Nie bronię tego egzemplarza, bo ewidentnie jest ulepem.

Dla przykładu:
u mnie w corolli są odpryski od kamieni na szybie i prawdopodobnie wkrótce ją wymienię. Dach miałem malowany ponownie w aso(był 3mm odprysk z kamienia i lakier zdarty do blachy) - takie są skutki jazdy na długich trasach.

Jak wymienię szybę to kiedyś tam w przyszłości jak będę sprzedawał zapewne kupujący będą myśleć, że po dachowaniu. A nigdy to nie miało miejsca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #19 dnia: 08-11-2018, 21:35:14 »
Wymieniona szyba nie jest wyznacznikiem  dużej kolizji, Nie bronię tego egzemplarza, bo ewidentnie jest ulepem.

Dla przykładu:
u mnie w corolli są odpryski od kamieni na szybie i prawdopodobnie wkrótce ją wymienię. Dach miałem malowany ponownie w aso(był 3mm odprysk z kamienia i lakier zdarty do blachy) - takie są skutki jazdy na długich trasach.


Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze w kwestii przedniej szyby to :
1> Wymiana szyby jest ostateczną rzeczą jaką bym zrobił jeśli ciągle siedzi oryginalna. Sam naprawiałem ostatnio odprysk i pajączek po kamieniu i nigdy z takiego powodu nie wymieniałbym szyby > dlaczego >> bo praktycznie każda jedna toyota którą oglądałem z wymienioną szybą miała już spuchnięty lakier miejscowo na rancie dachu i na słupkach co praktycznie jest to regułą mówię o Yarisie I>> jak widać nawet w Niemczech nie potrafią wyciąć szyby tak żeby nie uszkodzić karoserii.
2> miałem kiedyś Skodę fabię nowe firmowe auto. ASO wpadlo na pomysł wymiany szyby  po kamieniu i sporej pajęczynce> mi w to graj bo najlepszy samochód do samochód firmowy. Jednak po roku wyszła rdza na rancie dachu> trzeba było szybę wycinać i malować cały dach. Firma płaciła ale jakby to było moje prywatne auto to się pochlastał.. Samochód poza tym stał w serwisie przez ten cały niepotrzebny zabieg całe dwa tygodnie.

Reasumując >> nie ma uszkodzeń których nie da się naprawić i mocno się tego trzymam jak trafiłem w Łodzi na fachowca który ma 20 lat doświadczenie z wszelakimi uszkodzeniami i nie jeżdże już do żanych NORDGLASÓW gdzie na siłę chcą wymieniać szybę na swoje ala chińskie zamienniki.

Pozdrawiam

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #20 dnia: 09-11-2018, 10:56:54 »
jak trafiłem w Łodzi na fachowca który ma 20 lat doświadczenie z wszelakimi uszkodzeniami
Daj namiar na tego człowieka.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #21 dnia: 09-11-2018, 19:15:56 »
Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze w kwestii przedniej szyby

W temacie szyby przedniej to zależy kto dla ASO robi jej wymianę.
Pamiętam jak w poprzednim AI z 3-4 miesiące od odbioru z salonu dostałem "strzała" z naczepy tira (widziałem jak z tylnego koła coś leci w moim kierunku).
Samochód leasingowany więc zrobiłem z AC.
Spytałem w salonie kto wymienia szybę ?
Powiedzieli mi +/- tak: "panie robimy to tak rzadko, że nie opłaca się szkolić pracownika".
Szybę oryginał T zamówiło więc ASO (dostałem o rok młodszą niż pozostałe - samochód był demo z 2010 roku a my kupiliśmy go w 2011), a do wymiany zawołali "chłopaków z miasta" którzy tylko w tym siedzą (wiem z innych źródeł, że obsługują w takich sytuacjach inne marki).
Zrobili to tak profesjonalnie, że do dzisiaj (mam kontakt z tamtym Aurisem) nie ma grama rdzy na rantach i krzywiznach nadwozia wokół szyby).
Oczywiście na wszystko były papiery więc nowy nabywca (członek rodziny, więc i bez papierów by się nie zastanawiał) nie miałby się do czego przyczepić.


Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #22 dnia: 22-11-2018, 15:07:25 »
Na dolnym śląsku nic ciekawego się nie pojawia, ale dość interesująca oferta została wystawiona w Poznaniu. Auto z polskiego salonu, drugi własciciel, wersja SOL, serwisowane w ASO i udokumentowany przebieg, 2003 rok.

Wymienione jakieś drobnostki (otarcia parkingowe + pęknięty wyświetlacz czujnika parkowania).
Ponownie - będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki :)

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-ID6BvGPd.html#fa6ec6ea7f
« Ostatnia zmiana: 22-11-2018, 15:13:39 wysłana przez mistral »

Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #23 dnia: 22-11-2018, 17:25:50 »
Na początek poproś o datę pierwszej rejestracji i sprawdź historię w Cepik-u.

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #24 dnia: 22-11-2018, 18:36:18 »
Data pierwszej rejestracji jest podana na stronie, ale z błędem - powinien to być 26.06.2003 rok (a nie 07).

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #25 dnia: 22-11-2018, 19:03:02 »
Na dolnym śląsku nic ciekawego się nie pojawia, ale dość interesująca oferta została wystawiona w Poznaniu.
Ponownie - będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki :)


1. Widzę że skaczesz jak pszczółka po kwiatkach:) Teraz nagle 3D - jeśli mogę doradzić w odsprzedaży bardzie poszukiwane i chodliwe są     5D. Myśl też perspektywicznie, jak właściciel  toyoty:)
2. Dalej jest przedlift i silnik z wadą olejową?
3. Wersja SOL ale halogeny ktoś dokładał> wsadzili włącznik z przycisku a nie jak powinien być oryginalnie w manetce> VIN od S.
4.Będziesz jechał do tego Poznania czy tak tylko wkleiłeś to ogłoszenie żeby ruch w temacie był:)?

Ja szukałbym polifta w 5D za 15 tysi można już kupić młodsze <2005> E12 z tym silnikiem. Widzę że kierujesz się przebiegiem żeby było nalatane mniej jak 150 tysi? Moja dobra rada, żebyś nie myślał że jak auto ma magiczną 1 z przodu to jest mega zadbanym rodzynkiem i tylko takiego trzeba szukać,najlepiej z polskiego salonu.

PZDR

Offline mistral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #26 dnia: 23-11-2018, 16:36:30 »
Dzięki wielkie za odpowiedź.
No cóż... z tym "przeskakiwaniem z kwiatka na kwiatek" - po prostu auto jest mi potrzebne na JUŻ. Tak naprawdę najchętniej zakupu dokonałbym jeszcze w dniu dzisiejszym - czas jest dla mnie priorytetem. Nie chcę jednak nadziać się na minę i kupić jakiegoś szrota, ale bardzo dobrze byłoby, gdybym realnie do końca roku samochód zakupił. Tak czy siak - ten egzemplarz sobie jednak raczej odpuszczę, ale... dzisiaj pojawiła się ciekawa oferta w Legnicy - czyli w mieście, w którym mieszkam :)

Niestety - jest to wciąż wersja przedliftowa, ale stosunkowo młoda, bo 2004 rok, SOL, polski salon, bezwypadkowa.
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-niezawodny-1-6-vvt-i-salon-pl-serwis-klimatyzacja-ID6BvcU7.html#7c6e19726a

Będę dzisiaj dzwonił o VIN i datę pierwszej rejestracji. Coś rzuca Wam się w oczy? Czy w 2004 roku silniki były już bez wady olejowej?
Jedyne co mnie zastanawia, to czy do wersji SOL dawali te felgi?

Pozdrawiam.

EDIT: to jest auto od handlarza (?).

Offline Maher

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 124
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #27 dnia: 23-11-2018, 18:57:59 »
Czy w 2004 roku silniki były już bez wady olejowej?

Ja mam dwie toyoty 1.6vvti, jedna 2002r druga 2004r i żadna nie bierze oleju (tzn. olej wymieniam co 15kkm i po około 8kkm dolewam 0,5l aby na bagnecie było 3/4 jak przy wymianie i tak dojeżdżam do następnej wymiany). Może toyota w tych latach miała wadę olejową ale też aby ona się ujawniła trzeba się trochę "postarać" czyli lać nieodpowiedni olej, nie zmieniać oleju, lub przegrzać silnik (wystarczy w upalny dzień przejechać się autostradą na klimatyzacji powyżej 140km/h dłuższą trasę). Przy kupnie wystarczy zaglądnąć do korka oleju i jak widać nagary to duże prawdopodobieństwo że bierze olej.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2018, 19:01:31 wysłana przez Maher »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #28 dnia: 23-11-2018, 20:18:49 »
Ja mam dwie toyoty 1.6vvti, jedna 2002r druga 2004r i żadna nie bierze oleju (tzn. olej wymieniam co 15kkm i po około 8kkm dolewam 0,5l aby na bagnecie było 3/4 jak przy wymianie i tak dojeżdżam do następnej wymiany). Może toyota w tych latach miała wadę olejową ale też aby ona się ujawniła trzeba się trochę "postarać" czyli lać nieodpowiedni olej, nie zmieniać oleju, lub przegrzać silnik (wystarczy w upalny dzień przejechać się autostradą na klimatyzacji powyżej 140km/h dłuższą trasę).
Wszystko bzdury. Przejechałem wersją przedliftową 175 tys. (1.6) i nigdy nawet grama oleju nie dolałem. ASO zawsze lało do kreski albo ciut powyżej (podobno takie zalecenia mieli z TMP). Jak potrzebowałem to na A2 z Łodzi do Błonia 160 non stop pałowałem i nie było żadnego ubytku oleju. Dla silnika 1.6 wada olejowa występowała do egzemplarzy wyprodukowanych do listopada 2003 (1.4 bodajże do marca 2004), na forum corolli były numery silników, których wada dotyczyła, ale jak forum umarło, to dane przepadły.
Co do samego egzemplarza. Przód i wnętrze(tapicerka) jest z przedlifta, a lampy tylne z polifta. Ponadto nie wiem, czy to wina światła, ale u mnie przyciski na klimatroniku były mniej starte po 175 tys. niż tutaj po 160 tys. ale może to być wina zdjęcia
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Maher

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 124
Odp: Prośba o ocenę modelu
« Odpowiedź #29 dnia: 23-11-2018, 20:35:24 »
Wszystko bzdury. Przejechałem wersją przedliftową 175 tys. (1.6) i nigdy nawet grama oleju nie dolałem. ASO zawsze lało do kreski albo ciut powyżej (podobno takie zalecenia mieli z TMP). Jak potrzebowałem to na A2 z Łodzi do Błonia 160 non stop pałowałem i nie było żadnego ubytku oleju

Może nie było wystarczającą gorąco i samochód nie był obciążony i miałeś dużo szczęścia, ja jeżdżę często z podłączonym czytnikiem OBD2 i tak jak pisałem wcześniej w skrajnych warunkach powyżej 140km/h układ chłodzenia nie jest w stanie zmniejszyć temperatury i  z kilometra na kilometr temperatura rośnie aż do zatarcia pierścieni zgarniających. Nie w jednej toyocie już rozbierałem silnik i skąd wzięły się tam ślady przegrzania i nagary?  Ja czasami też jeżdżę jeszcze szybciej, tylko robię to z głową i nie niszczę silnika i powoli dobijam do 400kkm i to na LPG.


 

Beesafe.pl