Autor Wątek: Słabo grzeje 2.2 5fse  (Przeczytany 4015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Słabo grzeje 2.2 5fse
« dnia: 07-11-2018, 05:25:14 »
Witam. Mam problem, a mianowicie po wymianie termostatu toyota słabo grzeje jak prawidłowo odpowietrzyć układ?
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #1 dnia: 07-11-2018, 11:08:50 »
Układ sam się odpowietrzy. Czy na pewno słabiej grzeje po wymianie termostatu, wcześniej było ok?

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #2 dnia: 14-11-2018, 09:18:11 »
Tak, słabiej grzeje jak jadę i są zwiększone obroty to coś grzeje ale nie ma szału a jak stoję to ledwo co letnim powietrzem dmucha. Termostat zmieniłem ponieważ się nie otwierał i gdy wyłączałem silnik to dosłownie się gotował ale grzał jak szalony nawet na biegu jałowym.
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #3 dnia: 14-11-2018, 09:25:45 »
Może zdążyłeś ugotować uszczelkę pod głowicą?

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #4 dnia: 14-11-2018, 10:28:34 »
Trzeba przepłukać nagrzewnicę. Mi też kiedyś po wymianie płynu chłodniczego ogrzewanie przestało działać i nie wiedziałem co się stało - później doszedłem, że jak stary płyn wylewałem, to muł i zawiesiny osiadły w nagrzewnicy i koniec grzania. Dopiero po płukaniu nagrzewnicy wodą pod ciśnieniem ze szlaufa ogrodowego, ogrzewanie działa jak nowe. Teraz płuczę nagrzewnicę co roku.

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #5 dnia: 14-11-2018, 13:08:06 »
Nie zdążyłem ugotować totalnie uszczelki pod głowicą :) na szczęście.... Zrobię jak kolega carinae20gli podpowiada, przepłuczę układ i dam znać :)
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #6 dnia: 19-11-2018, 17:44:03 »
Witam, wracam do tematu a mianowicie układ przepłukałem, syfu przesadnie dużo nie było. Płyn wymieniony i dalej problem z ogrzewaniem...na wolnych obrotach zimne powietrze na obrotach wyższych już przy jeździe coś tam grzeje ale szału nie ma. Na pewno nie ma jakiegoś odpowietrznika układu? Bardzo proszę o pomoc koledzy zima już zawitała :D Pragnę dodać, że mam w nim lpg.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2018, 17:47:52 wysłana przez Paziomal »
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #7 dnia: 19-11-2018, 18:32:08 »
A na poprzednim termostacie dobrze grzało ?

Jaki ten termostat wsadziłeś ?

Klapa mieszająca się domyka ?
3VZ.pl



Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #8 dnia: 19-11-2018, 19:32:43 »
Przewody do nagrzewnicy są gorące?

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #9 dnia: 19-11-2018, 21:36:17 »
A więc drodzy koledzy odpowiadam po kolei na pytanka:
1.Na poprzednim termostacie grzało ale był taki problem, że on nie otwierał obiegu i jak go gasiłem to się dosłownie gotował podejrzewam, że większe ciśnienie wymuszało na nagrzewnicę obieg (ale to tylko moje podejrzenie).

2.Wsadziłem termostat zamiennik ale problem z gotowaniem już się skończył i obydwa przewody od chłodnicy w końcu są gorące przy poprzednim termostacie dolny wąż był zimny nawet po długiej trasie.

3.poruszałem klapą mieszającą niby się rusza linka również elegancko chodzi chyba że mają przypadłość do psucia się w środku, tego jeszcze nie wiem.

4. przewód idący w stronę nagrzewnicy przed tym zaworem jest piekielny, zaraz za zaworem ciepły a dolny wychodzący jest letniawy czyli może faktycznie coś z tym zaworem(klapą) mieszającą.
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #10 dnia: 20-11-2018, 09:14:42 »
Przy okazji, jeżeli zawór do nagrzewnicy się nie otwiera, tzn., że nagrzewnicy nie przepłukałeś, bo jak.

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #11 dnia: 20-11-2018, 12:23:09 »
No jak, normalnie poprostu zdjąłem wężyk prosto z nagrzewnicy a nie przed zaworem mieszającym, faktycznie mogłem odrazu zobaczyć co z tym zaworem ale jeszcze należę do zielonych uczę się :p
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #12 dnia: 28-11-2018, 10:50:03 »
Witam raz kolejny. Powracając do tematu pragnę napisać iż zaworek jest ok, nagrzewnica znowu przepłukana pod ciśnieniem, jest przepływ jak diabli nie ma syfu. Zaczął lepiej grzać ale na wolnych obrotach można pomażyć. Może to dziwne pytanie ale możliwe, że może mieć na to wpływ nie orginalny termostat?
Auto się zepsuło zepsuło się autoą

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #13 dnia: 28-11-2018, 11:55:00 »
Poza płukaniem nagrzewnicy i wymianą termostatu, nie robiłem nigdy nic innego przy ogrzewaniu samochodu ale z tego co ogólnie się orientuję, to do ogrzewania oprócz nagrzewnicy i termostatu, ponoć służy jeszcze taka część jak pompa wody. Mojej koleżance w oplu zafirze ogrzewanie kiedyś wysiadło i mówiła, że po wymianie pompy wody zaczęło znów działać.
Natomiast w carinie kiedyś wymieniłem termostat na oryginał i wszystko działa.

Offline Paziomal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Słabo grzeje 2.2 5fse
« Odpowiedź #14 dnia: 28-11-2018, 15:16:53 »
Naprawione :)) wszystko na to wskazuje, że były źle podłączone przewody od parownika. A przed tem grzało dlatego że zepsuty termostat się nie otwierał i wywierał ciśnienie na nagrzewnicę. Teraz dosłownie płonę w Ambasadorce :) !!!! Przy okazji pytanie szybkie bo nie mogę znaleść....... który bezpiecznik od gniazda zapalniczki?? Pozdrawiam Was!!!
Auto się zepsuło zepsuło się autoą


 

Beesafe.pl