Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nie działa system TMPS - w kołach nie ma czujników  (Przeczytany 3586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrco

• Toyot Leżący
  • *
Drodzy forumowicze, czy ktoś spotkał się z Was z taką sytuacją:

1. miałem opony letnie na alufegach (17 cali) z czujnikami ciśnienia (oryginały z którymi wyjechałem z salonu). Wyglądało, że chyba działały, bo raz mi się zapaliła kontrolka, ale wykonałem reset, gdyż ciśnienie było prawidłowe.

2. wczoraj założyłem nowe opony zimowe na nowych aluflegach (17 cali), ale nie przekładałem czujników ciśnienia.
Założyłem, że najwyżej te 4 miesiące pojeżdżę ze świecą się kontrolką czujnika ciśnienia.

3. Jednak kontrolka się nie zapaliła do dzisiaj (??). Na 100 % nie ma czujników, przy odpalaniu silnika na chwilę kontrolka
ciśnienia się zapala ale potem wszystko gaśnie i żadna kontrolka przy zegarach się nie świeci.

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Nie działa system TMPS - w kołach nie ma czujników
« Odpowiedź #1 dnia: 07-11-2018, 11:08:36 »
I teraz masz z tym problem ze nie wyświetla ci tego? to chyba dobrze ze nić nie świeci ???
to jest toyota a nie jakiś opel co za byle gówno wyrzuca ci błąd w żarówkach i nie wiem jeszcze gdzie oponach etc.. to jest prosta konstrukcja aby działała a nie aby wywalała błędy

Offline piotrco

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 07-11-2018, 11:34:59 »
I teraz masz z tym problem ze nie wyświetla ci tego?
Nie mam problemu, tylko wątpliwość czy system TMPS działa u mnie .To chyba dziwne, że po usunięciu czujników system zachowuje się bez zmian nie sądzisz ?
Jeżeli by świeciła kontrolka, to rozumiałbym takie zachowanie auta a tego nie rozumiem. A wolę wiedzieć jak działa samochód.

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #3 dnia: 07-11-2018, 13:00:21 »
Kontrolka sie zaswieci po przejechaniu pewnego dystansu.
Druga sprawa , gdzie jest ten drugi zestaw kół, czy auto go łapie bo jest mimo wszystko co jakiś czas w ich zasięgu.

Offline piotrco

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-11-2018, 14:32:21 »
Kontrolka sie zaswieci po przejechaniu pewnego dystansu
Dzięki za info, a jaki to ma być dystans ? Dziwne to dla mnie, bo w tej chwili dla systemy wszystkie czujniki padły i jak po odpaleniu zapali się kontrolka
ciśnienia to rozumiem, że w tym momencie powinna być komunikacja z czujnikami i powinna zgasnąć jak wszystko jest OK. A u nie gaśnie jak nie ma czujników :-)
Kół nie mam oczywiście w bagażniku bo to by tłumaczyło zachowanie systemu :-)

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
« Odpowiedź #5 dnia: 07-11-2018, 14:38:29 »
Dziwne. Też mam zimówki bez czujników i kontrolka po chwili zapala się, nie wiem dokładnie czy o 1 km czy po 3, ale się zapala i świeci. Jakbyś mia złącze OBD z bluetooth, to można apką Tirre Assistant sprawdzi dokładne ciśnienie, a w twoim przypadku, czy w ogóle  coś pokazuje, oczywiście przy oponach z czujnikami.

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #6 dnia: 07-11-2018, 21:13:35 »
Drodzy forumowicze, czy ktoś spotkał się z Was z taką sytuacją:

1. miałem opony letnie na alufegach (17 cali) z czujnikami ciśnienia (oryginały z którymi wyjechałem z salonu). Wyglądało, że chyba działały, bo raz mi się zapaliła kontrolka, ale wykonałem reset, gdyż ciśnienie było prawidłowe.

2. wczoraj założyłem nowe opony zimowe na nowych aluflegach (17 cali), ale nie przekładałem czujników ciśnienia.
Założyłem, że najwyżej te 4 miesiące pojeżdżę ze świecą się kontrolką czujnika ciśnienia.

3. Jednak kontrolka się nie zapaliła do dzisiaj (??). Na 100 % nie ma czujników, przy odpalaniu silnika na chwilę kontrolka
ciśnienia się zapala ale potem wszystko gaśnie i żadna kontrolka przy zegarach się nie świeci.

Faktycznie dziwna sprawa  :o
Tak dla własnego doświadczenia spróbuj spuścić w jednym kole powietrze do jednej atmosfery i pojeździj kawałek.
Jeśli wtedy kontrolka zaświeci tzn. system działa bez czujników tylko mierzy na zasadzie średnicy koła!
Taki system miałem w oplu, fajny bo tani, bezobsługowy ale nie pokazywał ciśnienia w oponach  :wallbash:
No tak  <zalamka> toyota też nie pokazuje ciśnienia  :thumbdown:
Ale mimo wszystko dziwne bo toyota nic o tym nie wspomina :czerwona:

Offline jinn

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 27-11-2018, 06:41:26 »
Ciekawa sprawa. A ja od kilku dni zastanawiam się nad drugim kompletem kół na zimę z czujnikami, ale przeczytałem, że przy każdej przekładce kół trzeba programować na nowo czujniki co jest dodatkowym problemem.  Chyba zaryzykuję i założę koła bez czujników. Zobaczymy co będzie.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #8 dnia: 27-11-2018, 06:58:47 »
Ciekawa sprawa. A ja od kilku dni zastanawiam się nad drugim kompletem kół na zimę z czujnikami, ale przeczytałem, że przy każdej przekładce kół trzeba programować na nowo czujniki co jest dodatkowym problemem.  Chyba zaryzykuję i założę koła bez czujników. Zobaczymy co będzie.

Można zapamiętać 8 kół.

Offline greg ko

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27-11-2018, 07:23:25 »
Można

Offline jinn

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27-11-2018, 07:48:07 »

Można zapamiętać 8 kół.
To znaczy, że robi się to jednorazowo? A czy przypadkiem każdy czujnik nie jest przypisany do poszczególnego koła? Chodzi mi o przekładanie tyłu na przód co sezon,  żeby bieżnik w miarę równo się ścierał.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #11 dnia: 27-11-2018, 10:15:35 »

Można zapamiętać 8 kół.
To znaczy, że robi się to jednorazowo? A czy przypadkiem każdy czujnik nie jest przypisany do poszczególnego koła? Chodzi mi o przekładanie tyłu na przód co sezon,  żeby bieżnik w miarę równo się ścierał.

Czujnik jest per koło, ale auto nie wie gdzie jest dane koło założone.

Offline AdamK

• Prawie Toyot
  • C-HR 1,8 Hybrid Dynamic TECH/LED, Nebula Blue
« Odpowiedź #12 dnia: 28-11-2018, 11:28:22 »
Mała poprawka: Auto wie, tylko nie pokazuje.
Wystarczy włączyć w smartfonie aplikację Tire Assistant. ( przez bluetooth połączona z adapterem w OBD).
Pokazuje:  ciśnienie, temperaturę w każdym kole i numer fab. każdego czujnika.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #13 dnia: 28-11-2018, 13:02:14 »
Mała poprawka: Auto wie, tylko nie pokazuje.
Wystarczy włączyć w smartfonie aplikację Tire Assistant. ( przez bluetooth połączona z adapterem w OBD).
Pokazuje:  ciśnienie, temperaturę w każdym kole i numer fab. każdego czujnika.
Nie wie (The car TPMS system does not keep track of the actual tire location) , dlatego jak przytrzymasz sobie palec na danym kole to sobie możesz przesunąć koło w innym miejscu. Co więcej autorzy dokładnie opisują że trzeba to zrobić i jak to zrobic, to taka kalibracja aby wiedziec ktore koło ma jakie cisnienie. Jest tak bo przecież przy przekładce koło i czujnik może być założone w innym miejscu.

Cytuj (zaznaczone)
The flat tire is not the one indicated on screen
The car TPMS system does not keep track of the actual tire location, so, for example, the front left tire may be actually the rear right one.
You can adjust screen layout to match you car tire positions by tapping the gauges and moving them around.

How do I get the correct tire position?
You can inflate one a time to see changes in readings, but alternative ways esist:
After a trip, usually the front tires are hotter than the rear ones: by looking at the temperature you can see if front and rear tires are correctly positioned.
Once front and rear are discovered, you can park the car one side in the sun and one in the shadow, and check temperature again to guess left and right position.
You can also warm the sensors with a hairdryer to speed up the process.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2018, 13:04:20 wysłana przez mariuszs »

Offline wilkq

• Toyot Leżący
  • *
  • 1.8 Hybrid, Prestige+Led+JBL - White Pearl
« Odpowiedź #14 dnia: 09-12-2018, 23:43:01 »
Ja mam 2 komplety kół z czujnikami. Samochód "pamięta" 2 komplety. Ale po przelozeniu trzeba w Tire Asist przez obd ostawić sobie ponownie właściwe kola. Ja spuszczam z jednego - patrze gdzie spada ciśnienie i później lokuje sobie w apce tam gdzie mam kolo. Parę minut zabawy i później wiem ze na pewno dobrze mi obd czyta :) - wyświetlacz w toyce tego nigdy nie zrobi...
Po zmianie kół na letnie ta sama operacja :)
wilkq

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 09-12-2018, 23:43:01 »