Autor Wątek: Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort  (Przeczytany 1016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domand

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort
« dnia: 07-11-2018, 14:51:04 »
Witam wszystkich

Zakupiłem Freestyle z pakietem Comfort. Na drugi dzień ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie mam zamontowanych czujników parkowania. Sprawdziłem specyfikację - tam są. W necie znalazłem ulotkę, w której małymi literkami stoi (odnośnie czujników parkowania przód/tył):

Cytuj (zaznaczone)
"Dla silników 1.6 Valvematic (132 KM) 6 M/T benzyna, 1.2 Turbo (116 KM) 6 M/T benzyna, 1.8 Hybrid (136 KM) E-CVT hybryda zakup i montaż w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej po rejestracji pojazdu".

Zadzwoniłem do salonu, a tam pełne zdziwienie - temat mają rozkminić.
Pytanie do Was: czy też macie takie przejścia, czy dostaliście samochód z czujnikami?
Obawiam się, że teraz ASO będzie chciało mi wkleić jakieś "lewe" czujniki dla zmniejszenia kosztów...
Jak takie czujniki działają u Was? Pytam, bo jeździłem już Aurisami w których czujniki mają wizualizację na wyświetlaczu między zegarami (hybryda), ale też czytałem tu wpisy ludzi, którzy twierdzą, że nie mają takiej wizualizacji...

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Offline EliEli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
Odp: Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort
« Odpowiedź #1 dnia: 07-11-2018, 15:09:33 »
Ja w wersji Comfort + Tech dostawałem system SIPA i on wymaga dedykowanych czujników, które montowane są w fabryce.
Toyota miała zwyczaj domontowywania czujników parkowania już na miejscu w Polsce jeśli wersja pojazdu była niższa niż np. Prestige (miałem tak w Verso) i doposażało sie ją w pakiety typu Park.
Kiedyś od byłego mechanika z ASO słyszałem że to troszkę lepsze ale nadal niedrogie chińczyki.
Stąd naprawdopodobniej wynikają różnice w wizualizacji.
Ja bym walczył - niech montują, tym bardziej że będziesz i tak miał gwarancję na to.

Offline domand

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort
« Odpowiedź #2 dnia: 07-11-2018, 15:28:40 »
Na pewno będę walczył ;), tylko chciałbym wiedzieć, czego mam oczekiwać. A tu jak widać - wolna amerykanka :(...

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort
« Odpowiedź #3 dnia: 07-11-2018, 15:49:23 »
Jeśli w umowie są czujniki a ich nie ma to towar jest niezgodny z umową i podlega zwrotowi.

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czujniki parkowania we Freestyle + Comfort
« Odpowiedź #4 dnia: 07-11-2018, 18:52:47 »
Odnośnie czujników taka ciekawostka. Kupiłem używanego Aurisa TS i po jakimś czasie zorientowałem się, że jeden z czujników nie działa. Czujniki były od nowości więc zadzwoniłem do Toyoty i podałem Vin. Pan wszystko posprawdzał i stwierdził ,że w systemie nic nie ma, po moim pytaniu jak to możliwe spytał czy auto jest poflotowe? Po moim potwierdzeniu powiedział ,że dilerzy często tak robili ,że dawali czujniki jako gratis ,ale to jakie, było ich własną decyzją. Musiałem odnaleźć centralkę i sam namierzyłem sprzedawcę czujników gdzie udało się dokupić czujnik ,ale w żadnym systemie Toyoty one nie są przypisane do mojego auta ,choć były zakładane w fabrycznie nowym aucie.


 

Beesafe.pl