Autor Wątek: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.  (Przeczytany 4894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kristof_61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Do niedawna używałem telefonu Lumia i nie było problemów z nawigacją, którą było słychać w głośnikach Aurisa TS z 2017r. Po zmianie telefonu na Samsung Galaxy J7 nie słychać jej.Co ciekawe nie słychać też wtedy w telefonie. Po wyłączeniu blutootha fonia nawigacji w telefonie działa. Telefon działa, mogę dzwonić i odbierać rozmowy. Czy mam coś zmienić w telefonie i co czy też w ustawieniach radia. 

Offline kedzil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
pozdrawiam,
kedzil

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #2 dnia: 08-11-2018, 19:09:51 »
Mam telefon huawei i mam tak samo.

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #3 dnia: 09-11-2018, 08:41:25 »
Rozumiem, że radio masz przestawione na tryb bluetooth. Bo tylko wtedy słychać komunikaty z telefonu.

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #4 dnia: 09-11-2018, 08:45:31 »
Mylisz się - zobacz wątek podany przez kedzil.

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #5 dnia: 09-11-2018, 08:51:24 »
Piszę jak jest u mnie. U mnie komunikatów nie słychać jeśli mam radio na innym trybie niż bluetooth. W trybie bluetooth przerywa np. muzykę puszczaną z telefonu i puszcza komunikaty.

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #6 dnia: 09-11-2018, 08:54:55 »
U mnie jest tak jak u Ciebie co jest wg mnie słabe, bo jak słucham CD lub radia to komunikaty z np. google maps już się nie pojawiają. W tym wątku jest, że na niektórych telefonach jednak da się.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #7 dnia: 09-11-2018, 11:07:15 »
Do niedawna używałem telefonu Lumia i nie było problemów z nawigacją, którą było słychać w głośnikach Aurisa TS z 2017r. Po zmianie telefonu na Samsung Galaxy J7 nie słychać jej.Co ciekawe nie słychać też wtedy w telefonie. Po wyłączeniu blutootha fonia nawigacji w telefonie działa.
Taki sam problem miałem właśnie na Lumia 650, tyle że korzystałem z głośnika telefonu. Niedawno zmieniłem telefon, ale nie jechałem jeszcze na navi - więc nie wiem jak będzie teraz
E18_Prestige_MultidriveS

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #8 dnia: 09-11-2018, 12:08:30 »
A macie w telefonie w opcjach polaczenia BT z radiem wlaczone multimedia audio? Wprawdzie pierwsza czynnoscia jaka wykonalem bylo calkowite wyciszenie komunikatow nawigacji ale sprawdze dzis jak jest u mnie na telefonie z Androidem.

Offline kristof_61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #9 dnia: 09-11-2018, 16:37:14 »
Kolego przmor, tak mam włączone w telefonie multimedia audio. Mimo tego radio nie widzi żadnych plików audio, które mam w telefonie. Jak pisałem na początku mogę dzwonić i odbierać rozmowy poprzez radio. Jest to mój pierwszy telefon z Androidem i jestem w wielu przypadkach zawiedziony tym systemem. Zaczęło się od przeniesienia kontaktów z WM na Androida- masakra. Po wielu godzinach udało się ale sms nie umiem do dzisiaj przenieść. 

Offline HybriAuri

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #10 dnia: 09-11-2018, 18:50:37 »
Ustawienia przy bluetooth multimedia nie są od tego byś widział pliki z telefonu.
Jeśli masz to włączone sprawdz czy np. puszczając mp3 z tel. czy youtuba możesz słuchać muzy na głośnikach samochodu. Po wybraniu odpowiedniego źródła dzwięku w aucie.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #11 dnia: 09-11-2018, 19:14:51 »
mam włączone w telefonie multimedia audio. Mimo tego radio nie widzi żadnych plików audio



Telefon może pełnić funkcję odtwarzacza, musisz tylko zainicjować odtwarzanie muzyki na telefonie.

Offline kristof_61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie słychać nawigacji z telefonu na głośnikach samochodu.
« Odpowiedź #12 dnia: 11-12-2018, 16:18:20 »
Witam po długiej przerwie. Potwierdza się to co opisał kolega Zodiac tutaj  http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,40427.0.html. Telefon, który posiadam Galaxy J7 nie ma profilu Bluetooth HFP i dlatego nie słychać komunikatów nawigacji w głośnikach. Po uruchomieniu aplikacji AudioBT Plus wszystko działa, ale nie słychać początku komunikatu przez co komunikat do końca nie jest zrozumiały. Próbowałem uruchomić aplikację  Sound About o, której wspomina kolega Zodiac, ale mimo zapłacenia (trial) nie mogę uruchomić w telefonie.


 

Beesafe.pl