Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Sonda lambda denso dox0261  (Przeczytany 148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anthon1

• Toyot Leżący
  • *
Sonda lambda denso dox0261
« dnia: 14-11-2018, 07:51:16 »
Czy ktos miał stycznosc z, sonda lambda polski odpowiednik dox-0261 denso.Borykam sie juz szmat czasu z  pierwsza sonda lambda I juz 3raz kupilem I dalej auto nie jezdzi jak trzeba .Na poczatku kupilem orginał do od toyoty previa  z tym samym silnikiem I auto dostało nowe zycie ale po tygodniu wszystko wrocilo I znowu auto nie jechalo.Teraz kupilem sonde dox 0261 wlasnie do mojego silnika no I lipa bo samochod jezdzi gorzej niz na tej od Previ .Sonda wyglafala na orginalna ma oznaczenie na przewodzie dox oraz ta tasiemke pomaranczowa ale nie ma niestety zadnych numerow na metslowej obudowie .Czy to znaczy ze to nie jest orginał denso z seri dox ??dodam ze na tej sondzie błedu nie ma ale auto szarpie I slabo przyspiesza

Offline Problem

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Sonda lambda denso dox0261
« Odpowiedź #1 dnia: 14-11-2018, 07:54:48 »
Może prościej sprawdzić, czy sonda prawidłowo oscyluje? Bo jeśli tak, to będziesz wiedział, że przyczyny szarpania trzeba szukać gdzie indziej zamiast wymieniać co chwila sprawne sondy.

Offline carinae20gli

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 14-11-2018, 08:17:38 »
Sprawdź czy przewody i wtyczki od sondy nie są zawilgocone/zalane albo czy woda na nie gdzieś kapie. U mnie jak szarpało samochodem, to na początek wymieniłem świece i chciałem wymieniać filtr paliwa i przewody WN, palec, kopułkę, itp., ale po drodze jeszcze zajrzałem do sondy i okazało się, że przewody sondy w wodzie stały (tak mi ją zamontowali w warsztacie kilka tygodni wcześniej). Po wysuszeniu i innym sposobie montażu, jest tam sucho i już samochodem nie szarpie.

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 14-11-2018, 08:17:38 »