Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Auris 2013, IPA nie działa pomimo że postępuje zgodnie z wyświetlanym poleceniem  (Przeczytany 686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BartekWawa

• Toyot Leżący
  • *
Witam, właśnie zakupi lem Aurisa z 2013 r ze skrzynia manualną i niestety nie działa system automatycznego parkowania. Po nacisnięciu przycisku pojawia sie komunikat. "System IPA niedostępny, zatrzymaj pojazd, obróć kierownicę maksymalnie od lewej do prawej. [IPA not available, stop the vehicle, turn wheel from left end to right end.]" Postępuje zgodnie z poleceniem, zaraz po odpaleniu auta i nic...Próbowałem wielokrotnie. Wyczytałem w internecie że trzeba dokonac kalibracji. Poniżej wskazówka. Niestety nie do końca rozumiem, co autor miał na myśli, pierwszych kroków jakie trzeba wykonać (chociażby off-tail itd.) Może ma ktoś ten temat przećwiczony. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. Bartek

Operate the light control switch within 5 seconds with the IPA main switch assembly pressed and held: Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail.
    - Check that "WRITE ZERO-POINT OF STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display and the No. 2 clearance warning buzzer sounds at 0.15-second intervals.
    Check that the steering wheel is centered (approximately +/- 5 degrees or less) and then press the IPA main switch.
    - Check that "WRITE MAXIMUM STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display, the No.2 clearance warning buzzer sounds at 0.075-second intervals and the steering angle neutral point is memorized.
    Turn the steering wheel to the left and right lock positions and press the IPA main switch.
    - Check that "END OF ADJUSTMENT" is displayed on the multi-information display, the No. 1 clearance warning buzzer sounds for 1 second after the No. 2 clearance warning buzzer stops sounding and initialization is completed.

Offline Jeziorko

• Toyot Pełzający
  • **
Polecam korzystać z szukania:

ja znalazłem coś takiego, może się przyda
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,37400.msg541255.html#msg541255

Offline BartekWawa

• Toyot Leżący
  • *
Panowie, dzięki za podpowiedzi ale powyższe wątki widziałem, zaproponowane działania już opisałem w swoim poście. Kręcenie kierownica nic nie pomaga, szukam wiec podpowiedzi odnośnie innych rozwiązań. Może ktoś miał już identyczną sytuacje i zna sposób na kalibrację systemu. Pozdrawiam

Offline Mihayu

• Początkujący
    Operate the light control switch within 5 seconds with the IPA main switch assembly pressed and held: Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail=>Off=>Tail.
    - Check that "WRITE ZERO-POINT OF STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display and the No. 2 clearance warning buzzer sounds at 0.15-second intervals.
    Check that the steering wheel is centered (approximately +/- 5 degrees or less) and then press the IPA main switch.
    - Check that "WRITE MAXIMUM STEERING ANGLE" is displayed on the multi-information display, the No.2 clearance warning buzzer sounds at 0.075-second intervals and the steering angle neutral point is memorized.
    Turn the steering wheel to the left and right lock positions and press the IPA main switch.
    - Check that "END OF ADJUSTMENT" is displayed on the multi-information display, the No. 1 clearance warning buzzer sounds for 1 second after the No. 2 clearance warning buzzer stops sounding and initialization is completed.

Jeśli nie uporałeś się z problemem, to powyższa instrukcja sprowadza się do następujących kroków:
- silnik uruchomiony
- przytrzymujesz przycisk S-IPA i w trzymając go w ciągu 5 sekund włączasz i wyłączasz światła pozycyjne (z 0 (Off) na pozycyjne (Tail) i z powrotem )
- wykonujesz polecenia ze środkowego wyświetlacza potwierdzając ustawienia kierownicy wciśnięciem przycisku S-IPA
Powyższa procedura zadziałała u mnie.

Pozdrawiam

Offline BartekWawa

• Toyot Leżący
  • *
Dzięki kolego, zrobiłem dokładnie jak powiedziałeś i zadziałało :)

Offline mummy

• Toyot Leżący
  • *
A mnie wypuścili z salonu z nowym autem z tym problemem. Jak po pół roku zachciało mi się zaparkować z tym systemem to wywalił ten błąd.
Pojechałem na serwis i godzinę męczyli się z tą kalibracja. Nawet komputer podpinali.

Ręce opadają.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Toyota Klub