Autor Wątek: stukająca tylna klapa?  (Przeczytany 17166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
stukająca tylna klapa?
« dnia: 21-11-2018, 17:09:15 »
Witam jestem po wizycie w ASO i przejazdce z serwisantem ktory stwierdzil ze mam racje i slyszy stuki,ja obstawialem cos z zawieszeniem on po kilku km stwierdzil klape zamek,po powrocie nasmarowali zamek,uszczelke i kompletnie nic to nie dalo wiec umowilem sie na serwis za tydzien bo tak akurat mieli wolny termin i bedziemy drazyc temat typu wsadzenie ucznia w bagaznik itp.(zart),takze jestem chyba najbardziej pechowym uzytkownikiem chr ale sie nie poddaje,ktos przerabial podobny problem?

na ta chwile w ramach gwarancji:
-wymiana uszkodzonego od nowosci amortyzatora
-wymiana uszkodzonego akumulatora
-wymiana zaparowanych przednich reflektorow
-wymiana niesprawnego zaworu podcisnienia od turbo

liderze niezawodnosci litosci :cry:

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #1 dnia: 22-11-2018, 19:11:28 »
Mi też coś tłucze gdzieś z tyłu i obstawiam amortyzator. Zastanawiam się jak udowodnić to Toyocie bo puka tylko na niektórych wybojach. Muszę chyba pokręcić się w okolicach salonu i znaleźć jakieś nierówności aby im to pokazać. Jeden amortyzator już mi wymienili bo pukał od szarpania koła rekami...   :shock:
Twoje awarie są typowe, przewijają się na forum, choroby wieku dziecięcego.  Nie zauważyłem u siebie tylko parujących lamp bo może dlatego że auto stoi w ogrzewanym garażu?

Obserwuje też auta konkurencji i też nie jest dobrze. Np Civici X generacji potrafią już rdzewieć i inne dziwne historie....

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #2 dnia: 22-11-2018, 20:08:02 »
Wiem,ze u konkurencji tez jest lawina przykrych niespodzianek dlatego nie placze tym bardziej ze ASO Toyota jak dla mnie jest naprawde lux chociaz ciezko do czegos ich przekonac,u mnie nie slyszeli do konca i wymienili tylko na moja prosbe a dwom kumplom mechanikom puszczalem filmik https://www.youtube.com/watch?v=cAGqbSwcg9g i od razu krzyczeli ze amor stuka,tobie tez polecam polozyc telefon lub dyktafon przy miejscu gdzie wali i nagrac,idealna jest kostka brukowa

lampy dalej jest przy skokach temperatur efekt tęczy(naturalne zjawisko)ale brak oparowan takze moze te wyprodukowane w 2018 sa poprawione ale ktos pisal na forum ze byla spaprana partia i Toyota juz wymieniala w kilkunastu miastach

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #3 dnia: 29-11-2018, 10:16:23 »
Winna okazała się łapa i zamek,także jak usłyszycie metaliczne stuki z tyłu nie wpadac w panikę

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #4 dnia: 29-11-2018, 14:33:11 »
Łapa czy klapa?u mnie wymienili oba ammory ale po ośmiu miesiącach znów zaczęły się stuki.Dziś sprawdzali amory i są super,ale stuki jak były tak są.Poprzednio też były sprawne.Co dokładni zrobili u Ciebie?
« Ostatnia zmiana: 29-11-2018, 14:34:44 wysłana przez Vega »

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #5 dnia: 29-11-2018, 14:51:15 »
Zamek w tylnej klapie był suchy,fabrycznie jest tam sporo smaru i tłukł się o łapę która go trzyma, wkurzający dźwięk się niósł po całym aucie a po kostce brukowej masakra
Amortyzatory są wg. mnie bardzo niskiej jakości i po gwarancji będę szukał czegoś innego,to nie są wielkie wydatki,chyba że w końcu ludzie zaczną zgłaszać bo wiem ,że ASO zna problem (jest centrala która notuje sygnały z całego kraju i jest tam już sporo zgłoszeń o amorach ale nikt Ci tego oficjalnie nie powie)

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #6 dnia: 23-01-2019, 16:35:17 »
Łapa czy klapa?u mnie wymienili oba ammory ale po ośmiu miesiącach znów zaczęły się stuki.Dziś sprawdzali amory i są super,ale stuki jak były tak są.Poprzednio też były sprawne.Co dokładni zrobili u Ciebie?

Minelo okolo 8 miesiecy od wymiany amora i stuki wrocily,ku...wa mac ta Toyota zaczyna mnie porzadnie wku...ać,z czego oni robia te amortyzatory? z papieru? to jest crossover?to jest parodia crossovera,ktos pisal w innym watku ze Toyota skutecznie go wyleczyla z kupna nowego auta,ja juz tez nigdy wiecej,ladnie wyglada i nic wiecej...

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #7 dnia: 26-01-2019, 13:08:13 »
na ta chwile w ramach gwarancji:
-wymiana uszkodzonego od nowosci amortyzatora
-wymiana uszkodzonego akumulatora
-wymiana zaparowanych przednich reflektorow
-wymiana niesprawnego zaworu podcisnienia od turbo

liderze niezawodnosci litosci

No to grubo... Brat w 1.2 turbo też miał coś z zaworem od turbo. Objawiało się to dziwną akustycznie pracą silnika. Wykonali telefon do toyoty, nie wiedzieli co to może być więc wysłali lawetę. Koleś od lawety był w szoku, myślał że jedzie po dwudziesto letnie auto a tu pół roczna toyota CH-R... Naprawiali 2 dni, dostali hybrydowego CH-R`a (stwierdzili że mułowate - taka dygresja) i oczywiście nic nie płacili za wymianę (jedynie paliwo do hybrydy).

Ja też zgłaszałem uwagi odnośnie stuków różnego rodzaju (głośniki przednie, plastiki w okolicy podszybia, drzwi, i jak by półka z bagażnika). Auto mieli na jeden dzień, nic nie znaleźli, zrobili 9km i podobno nic nie słyszeli... kazali obserwować i najlepiej przyjechać gdy będzie stukać... Planuje nagrać tak jak kolega, lub samemu pokazać im palcem TO stuka, bo gdy zaczęło stukać a tu przytrzymałem to przestało... (jedno takie miejsce już znalazłem - to przedni słupek kierowcy). Ten słupek to pewnie przy montażu alarmu źle zatrzaski wskoczyły czy coś i stuka...

Na szczęście z amortyzatorami (zrobione 20 tyś km) nic się nie dzieje...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #8 dnia: 26-01-2019, 14:22:49 »
Naprawiali dwa dni? Wymiana tego zaworu to kilkanascie minut <zalamka> co do hybrydy tez po 30minutach jazdy stwierdzilem ze nie bede zawalidrogą,pojezdzilem na testach turbo i to bez sportu i mi sie spodobalo
Ja tez obstawialem ze stuka tylna polka a okazalo sie ze to amortyzator,nie mam juz zdrowia do serwisu bo pracuja tam ludzie ktorzy nic nie slysza albo nie chca slyszec,jakosc Toyoty to mit,wczesniej jezdzilem kupe lat VW i tam nie bylo tylu problemow co mam teraz w nowym aucie

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #9 dnia: 27-01-2019, 21:44:29 »
co do hybrydy tez po 30minutach jazdy stwierdzilem ze nie bede zawalidrogą

Naprawdę? No proszę was! Ta 1/10 sekundy do setki w porównaniu do 1,2T z hybrydy robi zawalidrogę?
Z doświadczenia wiem że tak nie jest!
Zrobiłem mały wyścig z Peugeotem 3008 silnik 1,2 
A wyglądało to tak: Wyjazd tyłem z parkingu, jazda do skrzyżowania, po 700 metrach skręt w prawo, następny skręt a właściwie nawrót po 3 km i powrót tą samą drogą na parking!   :song:
I co? I wyjazd z parkingu? hybryda górą  :good: jazda do skrzyżowania 700 m. hybryda górą  <diabel> skręt w prawo a hybryda dalej górą  :good: te następne 3 km. peugeot mnie łyknął  :wallbash: ale nawrót wyrównał czasy i ostatecznie hybryda wróciła wcześniej na parking  <taniec>
I tu mała dygresja! Silnik 1.2 peugeota ma 130KM mechaniczną skrzynią! każda zmiana biegu dawała mi fory  :good: już sam wyjazd tyłem z parkingu i ruszenie do przody to sędziujący koledzy wyśmiali peugeota  :song:
a i dźwięk kręcącego na wysokich obrotach silnika 1.2 był przeraźliwy.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #10 dnia: 28-01-2019, 09:18:40 »
Nic nie można napisać na hybrydę bo zaraz pojawia się psychofan,ludzie ile Wy macie lat?15?16? :wallbash: W wyścigach samochodowych najważniejsze są umiejętności kierowcy :grin:  <kawusia>
Ps wyścig z parkingu czyli pilowaliscie zimne motory,brawa dla Was :grin:
« Ostatnia zmiana: 28-01-2019, 09:23:39 wysłana przez dibo75 »

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4452
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #11 dnia: 28-01-2019, 12:38:05 »
Zrobiłem mały wyścig
Ale sobie dobrałeś samochody do wyścigów  :o Macie dupowozy, do spokojnej jazdy z osiągami do tego adekwatnymi a podniecacie  jakby było czym.

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #12 dnia: 28-01-2019, 13:42:31 »
Macie dupowozy, do spokojnej jazdy z osiągami do tego adekwatnymi a podniecacie  jakby było czym.

Też tak myślę i śmieszą mnie stwierdzenia, że hybryda przy turbo to "zamulacz", może ktoś kto śmigał wcześniej manualem miał takie wrażenie po jeździe próbnej z cvt... Nie wiem, nie ważne, każdy wybrał to co mu najbardziej leżało i nie ma sensu chyba obrażać "innego" modelu w tym samym modelu tej samej marki (głupio brzmi bo właśnie takie to jest).

Chill i  :beer:   :hug:

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #13 dnia: 28-01-2019, 15:27:01 »
gówno burza psychofanów hybryd 3.......2.........1.........
Też tak myślę i śmieszą mnie stwierdzeniad, że hybryda przy turbo to "zamulacz"
a mnie smieszą ludzie ktorzy nie szanują zdania innych.

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #14 dnia: 28-01-2019, 16:52:20 »
Wymienili amorka,wyjechałem na swoją testową trasę(rano stukało)błoga cisza.Po trzech godziach(schłodziło się) jadę po żonę,  stuk- puk, q...Chyba wezmę rzeczoznawcę i sam to zrobię             a potem ich obciąże,teraz na piśmie z serwisu że nie umią sobie poradzić.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2019, 16:57:26 wysłana przez Vega »


 

Beesafe.pl