Autor Wątek: stukająca tylna klapa?  (Przeczytany 17169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #15 dnia: 28-01-2019, 21:15:55 »
eż tak myślę i śmieszą mnie stwierdzenia, że hybryda przy turbo to "zamulacz", może ktoś kto śmigał wcześniej manualem miał takie wrażenie po jeździe próbnej z cvt... Nie wiem, nie ważne, każdy wybrał to co mu najbardziej leżało i nie ma sensu chyba obrażać "innego" modelu w tym samym modelu tej samej marki (głupio brzmi bo właśnie takie to jest).

Tak! tak! Tak właśnie jest  <diabel> hybrydę "zamulaczem" najczęściej nazywają kierowcy którzy nie mają pojęcia jak się tym jeździ! Nie mają praktyki!
Ewentualnie "gadają" co słyszą od innych "niedoświadczonych" Dlatego musiałem udowodnić mojemu "gadającemu niedoświadczonemu" koledze (właściciel Peugeotem 3008) że zwykłe benzyniaki z manualem raczej w mieście poddają się  :good: Oczywiście mowa o autach podobnej mocy i przyspieszeniu!
Ten "mały wyścig" paru kolegów przekonał :beer:
Ale tu na forum C-HR paru właścicieli jednak nie ma doświadczenia  <taniec>

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #16 dnia: 29-01-2019, 08:12:47 »
Wymienili amorka,wyjechałem na swoją testową trasę(rano stukało)błoga cisza.Po trzech godziach(schłodziło się) jadę po żonę,  stuk- puk, q...Chyba wezmę rzeczoznawcę i sam to zrobię             a potem ich obciąże,teraz na piśmie z serwisu że nie umią sobie poradzić.
Kolego pisz na bieżąco jak się sprawy mają w ASO,tak jak piszesz intensywność stuków zależy od temperatury,im niższa temperatura tym mocniej walą,ja na razie nie zgłaszałem bo co to da?!?

Ps z debilami nie dyskutuje,niech każdy przeczyta jakich mamy ,,inteligentych"forumowiczy,brakuje jeszcze w tej fascynującej historii...ludzie klaskali z okien,przechodnie pluli z pogardą na wyjącego peugeota,na koniec wszystkie niedowiarki robili sobie pamiątkowe zdjęcia z hybryda, nową mistrzynią parkingowych wyścigów na zimnym silniku :grin:  :grin:
« Ostatnia zmiana: 29-01-2019, 09:10:54 wysłana przez dibo75 »

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #17 dnia: 29-01-2019, 09:35:03 »
eż tak myślę i śmieszą mnie stwierdzenia, że hybryda przy turbo to "zamulacz", może ktoś kto śmigał wcześniej manualem miał takie wrażenie po jeździe próbnej z cvt... Nie wiem, nie ważne, każdy wybrał to co mu najbardziej leżało i nie ma sensu chyba obrażać "innego" modelu w tym samym modelu tej samej marki (głupio brzmi bo właśnie takie to jest).

Tak! tak! Tak właśnie jest  <diabel> hybrydę "zamulaczem" najczęściej nazywają kierowcy którzy nie mają pojęcia jak się tym jeździ! Nie mają praktyki!
Ewentualnie "gadają" co słyszą od innych "niedoświadczonych" Dlatego musiałem udowodnić mojemu "gadającemu niedoświadczonemu" koledze (właściciel Peugeotem 3008) że zwykłe benzyniaki z manualem raczej w mieście poddają się  :good: Oczywiście mowa o autach podobnej mocy i przyspieszeniu!
Ten "mały wyścig" paru kolegów przekonał :beer:
Ale tu na forum C-HR paru właścicieli jednak nie ma doświadczenia  <taniec>


Tak! tak! - banda nie powiem kogo i czego uprawia sobie wyścigi na ulicach a później tragedie i jesteśmy świadkami kolejnych komunikatów w telewizji o tym, że kolejny "niezbyt mądry" kierowca skasował kolejny przystanek z ludźmi.


BRAWO

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #18 dnia: 29-01-2019, 10:01:02 »
Panowie tutaj o klapie mowa a nie o wyścigach a skoro o takich to  ...
MOze nowy temat ???   ADMINS ?????  JEST TU KTO??
Ja tez kiedyś postanowiłem nie puścić kogoś mnie wyprzedzić. Więc jadę przepisowo 50KM/h i wydze ze jakiś stary gruchot już sie zbliża aby mnie wyprzedzić , no to ok mowie ....

bateria ma na pol naładowana mówię mnie kopnie bateria to polecę!!! 2 osoby (139KG), CHR HYBRID , 18stki koła, 28 stopni C, i noc koło 23:30 koleś sam z Citroenem AX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daje do dechy i jedziemy koleś z 4 go zmienia na 3 bieg i słyszę obroty jedziemy na prostej drodze , i koleś zbiera mnie cały czas  CHR ma 110KM/h Cintroe AX jest blisko już a coraz bliżej .......

Skończyło się na tym ze zahamowałem bo to nie droga na więcej , by mię wyprzedził gdyby było więcej miejsca

CHR Hybrid to nie jakiś szybki samochód.  Niestety jeżeli jest w stanie Cintroen AX wyprzedzić co ma 22 lat to super !
« Ostatnia zmiana: 29-01-2019, 10:16:31 wysłana przez Ma-corolla »

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #19 dnia: 29-01-2019, 10:13:01 »
Nie wiem czy się przyda w C-HR.

Ale w innym aucie bo w domowej Corsie - też mi tylna klapa stukała na nierównej drodze i małych prędkościach, to poza smarowaniem zamka klapy wyregulowałem to stukanie w końcu takimi gumowymi bolcami, które były w rancie na obrzeżu klapy ( bolce były wkręcane) - wykręciłem je o parę obrotów i jak ręką odjął. Przestało stukać a jedynie klapa na początku trochę ciężej się zamykała. Auto miało wtedy parę lat to pomyślałem też, że można by wymienić całą uszczelkę (pod klapą) na nową bo może być bardziej sprężysta i też mogłoby pomóc. Jednak sposób z bolcami mi wystarczył to uszczelki jeszcze nie ruszałem :)

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #20 dnia: 29-01-2019, 10:16:18 »
Nasze bolce w CHR nie mają regulacji,nawet na tym zaoszczędzili...

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #21 dnia: 29-01-2019, 10:17:47 »
XHTML WAP2
TURCJA , First class Quality !

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #22 dnia: 29-01-2019, 19:40:50 »
Ps z debilami nie dyskutuje,niech każdy przeczyta jakich mamy ,,inteligentych"forumowiczy,brakuje jeszcze w tej fascynującej historii...ludzie klaskali z okien,przechodnie pluli z pogardą na wyjącego peugeota,na koniec wszystkie niedowiarki robili sobie pamiątkowe zdjęcia z hybryda, nową mistrzynią parkingowych wyścigów na zimnym silniku :grin:  :grin:

No cóż  <diabel>
Widać! Słychać! I czuć! Że sam ze sobą nie dyskutujesz  :song:
Nie wiem czy sam o sobie piszesz "inteligenty forumowiczy" Naprawdę nie wiem!
Nie wiem również gdzie wyczytałeś że silniki nie były rozgrzane ale na pewno wiem że w Polsce są prywatne tereny gdzie można robić takie "testy"  <taniec>
Nie wiem czemu drażni niektórych hybryda! Może zazdrość??? :beer:
Ale ktoś tu miał rację! Nie ma co ciągnąć tematu bo to wątek o stukającej tylnej klapie!!!

« Ostatnia zmiana: 29-01-2019, 20:24:51 wysłana przez zdenek2007 »

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #23 dnia: 03-04-2019, 08:49:15 »
U mnie był efekt stukania w tylnym prawym boku, ale tylko jak było zimno.
Nie byłem pewny czy to amortyzator, czy klapa.
Wziąłem gąbkę o grubości 2 cm, powierzchni paczki papierosów i zacząłem przykładać w różne miejsca zamykają klapę.
Testowałem i znalazłem.
Odbojni gumowy, gdy było ciepło to przylegał, a jak zimno to był dystans.
Przykleiłem pasek miękkiego materiału o grubości 1 mm i jest cisza <taniec>
W serwisie byłem z tym problemem dwa razy i nic nie znaleźli  :wallbash:
Dwie zimy mnie to irytowało, a to taka pierdoła.

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #24 dnia: 03-04-2019, 20:48:02 »
Odbojni gumowy
co to takiego?  :shock: Czy możesz pokazać na zdjęciu??  <kawusia>

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #25 dnia: 05-04-2019, 08:35:42 »
Ten element miałem na myśli.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #26 dnia: 05-04-2019, 20:24:46 »
 
Ten element miałem na myśli.
A możesz jeszcze pokazać gdzie naklejałeś ten pasek materiału ?  <kawusia>

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #27 dnia: 06-04-2019, 07:17:15 »
Klapa bagażnika.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #28 dnia: 10-04-2019, 18:19:01 »
Klapa bagażnika.

Przedstawiona metoda tak bardzo mnie natchnęła, że drogą logicznej dedukcji  <kawusia> doszedłem do innego sposobu.
Otóż te elementy (odbojniki) - z tworzywa w klapie bagażnika, a z gumy w nadwoziu - potraktowałem smarem silikonowym w sprayu, przeznaczonym do smarowania tworzywa i gumy i powiem, że efekt jest tzn. nastała cisza bez stuków itp. ze strony klapy bagażnika  <taniec>

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #29 dnia: 10-04-2019, 20:51:08 »
Fajnie, że pomogłem  <narka>


 

Beesafe.pl