Autor Wątek: stukająca tylna klapa?  (Przeczytany 17210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #30 dnia: 10-04-2019, 21:50:34 »
Kmicic, dzięki za zdjecia  :good: sprawdzę u siebie jak to wygląda

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #31 dnia: 19-04-2019, 21:12:14 »
No i d...pa, dokąd było chłodno i stuki tylnej klapy ujawniały się na nierównościach - to i owszem pomogło smarowanie odbojników i z pewnością zdaje egzamin sposób podany przez Kmicic. Ale jak w ostatnich dniach zrobiło się ciepło, stuki powróciły - tylko trochę jakby inne i nie jestem pewien czy to tylna klapa. Wogóle zauważyłem, że jak jest ciepło i samochód je nagrzany to podczas hamowania (chociaż nie zawsze, a jeśli to w ostatniej jego fazie) słychać taki pojedynczy stuk, którego nie jestem w stanie zlokalizować - wydaje mi się że to klapa, ale coraz częściej mam wątpliwości - no bo co tam jeszcze może stukać w tej klapie (tym bardziej, że czasami już auto prawie zatrzymało się po dohamowaniu i wtedy słychać "puk"). Mam wrażenie jakby to pochodziło z układu hamulcowego z tyłu, tylko czemu jak jest na dworze ciepło (ba nawet jak był chłodniejszy wieczór i wyjechałem z myjni bezdotykowej po umyciu auta, pierwsze dwa hamowania n światłach is słychać "puk"  :wallbash: :czerwona:).
Może ktoś ma podobne objawy albo jakiś pomysł co to może być.
A może to jest to (cyt. z instrukcji str. 90 - wersja z strony Toyoty):
"Podczas hamowania, kiedy wciśnięty jest pedał hamulca zasadniczego lub
zwolniony jest pedał przyspieszenia, może rozlegać się charakterystyczny
odgłos, towarzysz?cy procesowi odzyskiwania energii hamowania".  :o

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #32 dnia: 24-04-2019, 16:37:11 »
 :oops: Wygląda na to, że tylko moja ma taką przypadłość  :o
Jest coraz cieplej i w zasadzie każde hamowanie kończy się takim pojedynczym głuchym puknięciem, które jednak podpada mi pod tylną klapę. Tylko co to może być, czy pod wpływem temperatury blachy się rozszerzyły i w jakiś inny sposób klapa układa się na tych odbojnikach  :wallbash:
Naprawdę nikt więcej czegoś podobnego nie doświadczył u siebie ?

Offline depalma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #33 dnia: 24-04-2019, 21:06:40 »
Stuki z tylnej części auta słyszę regularnie (auto z grudnia 2018) jadac po nierównościach.
Mam małe podejrzenie że być może ten styropian w bagażniku na zestaw naprawczy stuka na wertepach... Mam plan podłożyć tam jakaś gąbkę. Dam znać czy udało się tego pozbyć.

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #34 dnia: 25-04-2019, 17:42:19 »
Stuki z tylnej części auta słyszę regularnie (auto z grudnia 2018) jadac po nierównościach.
Mam małe podejrzenie że być może ten styropian w bagażniku na zestaw naprawczy stuka na wertepach

Niestety u mnie wykluczyłem cokolwiek w bagażniku, wszystko jest tam zablokowane na sztywno. Owszem stuki słyszałem w chłodne dni lub nawet w dni kiedy było poniżej zera - ale na to pomogło mi przesmarowanie smarem silikonowym tych odbojników w tylnej klapie i w nadwoziu.
Dzisiaj mamy 25-26 stopni ciepła i Tośka strasznie mnie dzisiaj w..a tzn. denerwowała, bo przy prawie każdym hamowaniu słychać pojedyncze stuknięcie z tyłu, jak czasami podrzucony kamyk uderzy w tylne nadkole lub coś w tym stylu  <zalamka>.
Dlatego odpuszczam na razie samodzielne poszukiwania bo brak mi pomysłów  :o i czekam na weryfikację w serwisie gdzie dzisiaj zgłosiłem problem - tylko że muszę czekać aż do 7 maja, a jak będzie cały czas ciepełko to mnie chyba te stuki wykończą  :bash:

Offline Andriusza

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #35 dnia: 26-04-2019, 12:30:57 »
A może to klamry pasów bezpieczeństwa na tylnych zewnętrznych fotelach? Leżą na plastikowych panelach i jeżeli pas nie jest w pełni zwinięty to mając dość dużo swobody mogą powodować głuche stuknięcia.
Regularnie miałem tak w poprzednim aucie, ale i w C-HR się zdarzyło.

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #36 dnia: 26-04-2019, 14:32:38 »
Ja na stukające pasy znalazłem taki oto wynalazek u naszych "my friend-ów" pod nazwą:
Car-Safety-Belt-Buckle-Silicon-Protector-Anti-Scratch-Seat-Belt-Buckle-Clip-Interior-Accessories



Ma je tylko z tyłu, bo z przodu nie zdają egzaminu.
I nic nie puka  :grin:
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #37 dnia: 28-04-2019, 11:59:25 »
Nie są to też tylne pasy - sprawdzone  <kwiatki> - zresztą nie miałoby to związku z temperaturą zewnętrzną.
Póki co potwierdzają się dotychczasowe objawy tj. zrobiło się znowu chłodno (mamy jakieś 13 stopni na dworze) i znowu w aucie nastała cisza  :o :good: tzn. przestało pukać, ale wcale mnie to nie cieszy bo już z doświadczenia wiem, że jak się trochę ociepli zacznie znowu pukać  :wallbash:

Offline Jaś Fasola

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Samochód:: CC Style +Tech
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #38 dnia: 24-11-2019, 16:01:43 »
Przykleiłem pasek miękkiego materiału o grubości 1 mm i jest cisza
Witam ponownie. Strasznie trudne to tworzywo odbojnika - możesz jeszcze podpowiedzieć jakim klejem przyklejałeś ten materiał, bo testuję już drugi i po myjni już drugi klej mi puszcza ten materiał.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #39 dnia: 25-11-2019, 13:51:07 »
Znajdę, zrobię zdjęcie i tu wrzucę.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #40 dnia: 26-11-2019, 08:24:15 »
Jest to miękka "gąbka" o grubości 2 mm z klejem. Dwa paski przykleiłem na odbojnik.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #41 dnia: 27-11-2019, 09:35:21 »
Czyli podsumowując temat tylnej klapy są trzy miejsca które mogą generować niepożądane dźwięki:
-zamek i jego łapa( wystarczy owinąć łapę taśma izolacyjna ale najlepiej po prostu wyregulować w Aso co niestety często kończy się różnica przylegania klapy w kilku mm)
-odbojniki koło teleskopów (najlepszy sposób na cisze podał Kmicic)
-gumowe odbojniki które u nas się nie regulują(wystarczy nakleić na metal zwykła podkładkę filcową taka jak pod meble)

Offline spetial

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: CH-R
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #42 dnia: 04-03-2020, 18:14:45 »
Witam, ja też mam tą przypadłość ze stukającą klapą (odbojniki koło teleskopów ), byłem w sobotę w serwisie, coś tam niby zrobili, jest lepiej ale raz a kiedy stuknie klapą wszystko zależy od drogi.
Będe musiał tam podjechać jeszcze raz na weekendzie, sam też posmarowałem smarem silikonowym w sprayu ale nie pomogło jakoś.

Mam inny też problem i nie mogę nic znaleźć na ten temat, coś mi wydaje dźwięki spod fotela pasażera, chyba jakieś sprężynki - miał ktoś coś takiego? Jak jadę sam to słyszę to ale jak pasażer siedzi to wszystko jest ok.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #43 dnia: 04-03-2020, 18:48:39 »
Na ostrych wybojach coś tam rezonuje nieznacznie,jak chwyce za kieszeń drzwi pasażera i lekko naciągane to cisza,czyli albo boczek drzwi albo fotel bo przecież też go uciskam łapiąc za bok,na szczęście słyszę to tylko na polbruku po którym mało latam,taki duperel w sumie,trzyletnie BMW za 300tys którym ostatnio jeździłem trzeszczało,skrzypialo masakra jak teraz robią auta

Dars66

  • Gość
Odp: stukająca tylna klapa?
« Odpowiedź #44 dnia: 28-05-2020, 02:13:54 »
Polecam porady KMICICA .
Też stukała mi klapa , przykleiłem mały filc na odbojnik klapy po prawej
stronie bo tam stukało i spokój :-)


 

Beesafe.pl