Autor Wątek: RAV4 2019 kiedy w Polsce?  (Przeczytany 659146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arst

  • Gość
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #165 dnia: 11-02-2019, 07:49:18 »
Zawsze odbierałem auto w sezonie letnim, to nie wiem, ale wydawało mi się, że zimą powinni wypuszczać na zimowych gumkach
Niestety nie. W Polsce i ogólnie w Europie nowe auta wyjeżdżają z salonu zawsze na oponach letnich. Zimowe musisz sobie dokupić. Generalnie, auta 4x4 na ogół dostają na pierwszy montaż dedykowane ogumienie 4x4 z oznaczeniem M+S (Mud + Snow), co często wprowadza ludzi w błąd. Oznacza to tylko tyle, że kształt bieżnika pozwala na jazdę w błocie i śniegu i np. w USA taka opona uchodzi za wielosezonową (Brigdestone Ecopia 422, Bridgestone Dueler H/T, itp.), ale w EU te opony nie mają homologacji na zimę, ani cały sezon - a więc technicznie rzecz biorąc są to opony letnie.

@bankroot - gratuluję nowego auta. Bardzo fajne zestawienie kolor lakieru / wnętrza. "Zazdraszczam" :song:


Offline Neq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Walka o wsparcie Apple Car Play
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #166 dnia: 11-02-2019, 11:57:28 »
@Bankroot dzięki za odpowiedź.
Opony: Auto dostałem na oponach letnich (potwierdzam, w PL niezależnie od sezonu wydają auta zawsze na letnich, takie info przekazał mi dealer), ale dokupiłem za 1500 zł opony zimowe (salon dorzucił się do ich kosztu). 
Dywaniki: Podzielam Twoje stanowisko, kiedy tylko skończy się zimowe błotko zmieniam na materiałowe. :) Ostatecznie cieszę się z dodatkowego gratisowego wyposażenia, które już zdało egzamin - parkuję na błotnistym placu, spłukałem gumę na myjsce bezdotykowej i jest czysto.
Wyposażenie: Śroby mam dwie, ale z kluczem mnie poniosło chyba. Sprawdzę czy jest na pewno w zestawie i wyślę ewentualnie zdjęcia.
Ekran: Z przyjemnością poznam efekty Twojej nierównej walki z MiraCast i MirrorLink i będę też wdzięczny za zdjęcie. :)

Postaram się wrzucić tutaj fotki mojego auta, choć nie mam ich zbyt dużo ;)


Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #167 dnia: 11-02-2019, 12:19:00 »
Hmmm, to słabo walczyłem o dodatki  :cry:

Jakie zimówki nabyłeś ?
Przy okazji pytanie do wszystkich: czy zmiana samych opon musi się odbyć w ASO (chodzi o "rejestrowanie" czujników) czy mogę to zrobić "u szwagra" i tylko skalibrować układ ?

PS. fotki z Miracast/Mirrorlink dopiero w sobotę (mam przerąbany tydzień)

Offline Neq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Walka o wsparcie Apple Car Play
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #168 dnia: 11-02-2019, 12:45:04 »
W kwestii czujników odpowiem bazując na moim doświadczeniu. Auto miałem odebrać 31 stycznia, ale przez problem z przeprogramowaniem czujników na nowe opony, całość przesunęła się na kolejny dzień. Tutaj są dwie możliwości:

  • Potrzebne jest przeprogramowanie czujników za pierwszym razem przez ASO
  • Można to zrobić samemu ale technik nie potrafił dojść do opcji ustawienia czujników na ekranie zegarowym (wchodząc w ustawienia jest tam taka opcja) i dowiedział się o tym dopiero następnego dnia

Spokojnie poczekam do weekendu :)

Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #169 dnia: 11-02-2019, 12:53:36 »
A jakie masz zimówki ?  :grin:

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #170 dnia: 11-02-2019, 20:12:20 »
Odpowiem w sprawie programowania czujników na podstawie własnego doświadczenia. Po zakupie nowych felg oraz opon zimowych udałem się do zakładu wulkanizacji, tam mechanik wykonał kopie poszczególnych kół czytników ID i te same wpisał do poszczególnych nowych kół, zrobił tak zwane klony, tym sposobem nie muszę za każdym razem biegać na stację obsługi przy zmianie kół zima-lato.

Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #171 dnia: 11-02-2019, 20:16:09 »
Odpowiem w sprawie programowania czujników na podstawie własnego doświadczenia. Po zakupie nowych felg oraz opon zimowych udałem się do zakładu wulkanizacji, tam mechanik wykonał kopie poszczególnych kół czytników ID i te same wpisał do poszczególnych nowych kół, zrobił tak zwane klony, tym sposobem nie muszę za każdym razem biegać na stację obsługi przy zmianie kół zima-lato.

ile dałeś za czujniki ?
rozumiem, że jeśli na tych samych felgach (czujnikach" zmieniam same kapcie, to wystarczy tylko kalibracja, czy tak ?

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #172 dnia: 11-02-2019, 20:32:33 »
Czujniki kupowałem razem z felgami, koszt około 600 zł (czujniki)
Jeżeli masz te same felgi i czujniki, to tylko kalibracja ciśnienia.

Offline Neq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Walka o wsparcie Apple Car Play
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #173 dnia: 11-02-2019, 21:26:37 »
No tak, nie napisałem jakie opony założyli finalnie  :wallbash:

Yokohama Blue Earth Winter V905 225/60 R18

Nie miałem okazji sprawdzić, jak się zachowują w śniegu, ale na oblodzonym parkingu i trasie szybkiego ruchu w temperaturach bliskich 0 trzymały bardzo dobrze. :)


Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #174 dnia: 12-02-2019, 09:26:17 »
Jeżeli masz te same felgi i czujniki, to tylko kalibracja ciśnienia.
dzięki !

Yokohama Blue Earth Winter V905 225/60 R18
jak z "głośnością" w tym aucie ? Opisane sa jako 72dB, czyli dość "głośne". Od ponad 10 lat jeździłem tylko na Yokohamach .....

Offline Neq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Walka o wsparcie Apple Car Play
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #175 dnia: 12-02-2019, 12:21:31 »
Jest w porządku - nie czuję, żeby były specjalnie głośne na suchej nawierzchni.

Zastanawiam się jeszcze nad techniką jazdy i tym jak zachowuje się silnik spalinowy. Czesem udaje mi się przejechać większość trasy do pracy (10km) na wsparciu silnika elektrycznego ale na przykład dzisiaj silnik spalinowy załączał się znacznie częściej niż zwykle podbijając spalanie do 7 litrów. Prędkości i styl jazdy był zbliżony do typowego w moim przypadku. Jakie są Twoje odczucia?

M

Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #176 dnia: 12-02-2019, 12:58:20 »
Jakie są Twoje odczucia?

Identyczne. Jest chłodniej.

Jeździsz głównie w trybie ECO, NORMAL czy SPORT ?

Offline bankroot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #177 dnia: 12-02-2019, 17:33:28 »
Co do Miracast : rezygnuję z walki, bezproblemowo uzyskuję obraz, ale tylko na postoju. Zaczynam jechać, obraz znika (z odpowiednim komunikatem). Dla mnie niepraktyczna opcja (interesuje mnie tylko navi).

Offline Neq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Walka o wsparcie Apple Car Play
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #178 dnia: 13-02-2019, 00:44:00 »
Właściwie cały czas jeżdżę na Eco. Kiedy wiem, że muszę na światłach szybko przyśpieszyć, bo walnąłem się na zjeździe - wtedy przełączam na Sport. Szczerze mówiąc zastanawiam się po co jest Normal?
Kiedyś będę musiał sprawdzić spalanie próbnie na 100km dla każdego z trybów w zbliżonych warunkach, żeby ocenić który ma największy sens.

Miracast, przykro... Pozostaje nam trzymać kciuki za Apple CarPlay. Oby Toyota w Europie się opamiętała w końcu. A na razie kupię sobie jakieś trzymanko do telefonu.

« Ostatnia zmiana: 13-02-2019, 00:46:44 wysłana przez Neq »

Offline damdam

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #179 dnia: 13-02-2019, 14:36:31 »
Czy ktoś rozszyfrował co robi menu WiFi w tym aucie? bo mogę je tylko włączyć ale ani połączyć ani nic...


 

Beesafe.pl