Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: RAV4 2019 kiedy w Polsce?  (Przeczytany 18704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pireus

• Toyot Chodzacy
Odp: RAV4 2019 kiedy w Polsce?
« Odpowiedź #330 dnia: 14-03-2019, 20:15:34 »
Przyznam szczerze, że czuje się lekko wydymany.
Zawsze możesz załozyć jakiś interfejs firmy zewnętrznej, tylko wtedy stracisz gwarancję na zestaw multimedialny.

Offline marb

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #331 dnia: 14-03-2019, 20:16:47 »
Co dokładniej masz na myśli?

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #332 dnia: 15-03-2019, 09:21:02 »
W mojej dzisiajszej korespondencji z Toyotą zadałem następujące pytanie

"I jeszce jedna ważan rzecz. Czy zapowiadanie przez Toyotę wprowadzenie obsługi Android Auto będzie dotyczył także obecnej wersji RAV4 w ramach upgrade oprogramowania?"
a odpowiedź jest następująca:

"Nie, nie będzie dotyczył, to jest oddzielny moduł, którego nie będzie można zainstalować ani doinstalować."

Wydaje mi się, że powinieneś zadać pytanie bardziej precyzyjnie a konkretnie chodzi o zwrot "obecnej wersji RAV4".
Teoretycznie mozna uznać za obecną wersję samochód 4 generacji .... 5 dopiero nadchodzi

Co za ch#je... :-/ Przyznam szczerze, że czuje się lekko wydymany...

Jeśli ktoś Ci tylko coś obiecywał "na gębę" to raczej nie możesz się czuć wydymany, a jak masz coś na piśmie to bez problemu do sądu ....

Offline marb

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #333 dnia: 15-03-2019, 10:42:00 »
Cytat: marb w Wczoraj o 19:39:39W mojej dzisiajszej korespondencji z Toyotą zadałem następujące pytanie"I jeszce jedna ważan rzecz. Czy zapowiadanie przez Toyotę wprowadzenie obsługi Android Auto będzie dotyczył także obecnej wersji RAV4 w ramach upgrade oprogramowania?"a odpowiedź jest następująca:"Nie, nie będzie dotyczył, to jest oddzielny moduł, którego nie będzie można zainstalować ani doinstalować."Wydaje mi się, że powinieneś zadać pytanie bardziej precyzyjnie a konkretnie chodzi o zwrot "obecnej wersji RAV4".Teoretycznie mozna uznać za obecną wersję samochód 4 generacji .... 5 dopiero nadchodzi

Obecna to 5 generacja, która już nadeszła, poprzednia generacja to 4. Dla jasności, negocjuję zakup RAV4 hybrid wyprodukowanej w 2019 roku. Stąd moje zaskoczenie, bo zakładałem, że obsługa Android Auto będzie mogła być w przyszłości zaimplemantowana do tego samochodu w ramach upgrade'u oprogramowania.

Zapytałem o to samo Toyotę w Belgii, poniżej odpowiedź.
"For now, the android is not available, maybe for the 2020 model, but it's not on that we can download it on a 2019 after."

« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 10:46:31 wysłana przez marb »

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #334 dnia: 15-03-2019, 11:14:17 »
Zatem znowu z czystej ciekawości:

Jaki jest powód, że Toyota (jak rozumiem jako jedyny/nieliczny producent) tak się wzdraga przed zastosowaniem tych technologii w swoich pojazdach (Aygo to podobno nie Toyota  :grin:).
Czy tam nie potrafią liczyć, że tracą potencjalnych klientów, dla których jest to ważny powód aby tego samochodu nie kupić?
Czy ktoś coś WIE (a nie się domyśla) o co chodzi ?

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #335 dnia: 15-03-2019, 11:32:08 »
Toyota że względu bezpieczeństwa żeby cały moduł nie stanowił zagrożenia w przypadku ataku hakera bo i tak androidy nie są bezpieczne. Ja wolę mieć smartfona niż mieć w wyposażeniu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #336 dnia: 15-03-2019, 11:33:53 »
Ale jak to się ma do informacji, że jednak chcą wprowadzić ???
To się w końcu boją czy nie boją ?

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #337 dnia: 15-03-2019, 11:36:45 »
Wprowadzą ale wolą bacznie obserwować innych konkurentów jak się sprawdzają po kilku latach

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #338 dnia: 15-03-2019, 11:40:39 »
Hmmmm, uprzejmie zakładam, że ktoś tam potrafi liczyć.
Jak się czyta na forach (tutejszym również), system multimedialny potrafi zdyskwalifikowac samochód w oczach potencjalnego kupca (nie dyskutuję z tym podejściem), więc pojawia się pytanie: odpuszczamy tysiące/dziesiątki tysięcy klientów za cenę braku "jakiegoś" ryzyka ?
Odpowiedź jest znana.

Apple CarPlay jest pozbawioiny tego hipotetycznego ryzyka ? Dlaczego w Stanach jest a w Europie nie ? Przeciesz Apple nie istnieje tylko w Stanach, w Europie kupa ludzi ma "ajfony".
« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 11:42:47 wysłana przez bankroot »

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #339 dnia: 15-03-2019, 11:50:47 »
Tak zgadzam się z tym . Oglądałem kiedyś na Discovery channel jak facet z laptopem umiał włamać za pomocą netu skontrolować auto np. mógł wyłączyć ESP czy też ASB albo gorzej wspomaganie układu kierowniczego czy też hamulcowego co dla nas stanowi zagrożenia.  Tak teraz się dzieją rzeczy niemożliwe dla nieświadomego kierowcy.

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #340 dnia: 15-03-2019, 11:58:38 »
Czyli "system rozrywki" jest sprzęgnięty z komputerem samochodu ??
Czy z Twojej wypowiedzi wynika, że Toyota ma zje..ny system komputerowy samochodu czy ten problem (możliwość włamania się poprzez system multimedialny do istotnych z punktu bezpieczeństwa elementów pojazdu) dotyczy wszystkich producentów ?

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #341 dnia: 15-03-2019, 12:04:48 »
No a jak? Znajdź mi wyłącznika czujników parkowania? Żadnego przycisku na desce nie znajdziemy. Tylko w zestawie multimedialnym.

Offline Arder

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #342 dnia: 15-03-2019, 12:07:58 »
Czyli "system rozrywki" jest sprzęgnięty z komputerem samochodu ??
Czy z Twojej wypowiedzi wynika, że Toyota ma zje..ny system komputerowy samochodu czy ten problem (możliwość włamania się poprzez system multimedialny do istotnych z punktu bezpieczeństwa elementów pojazdu) dotyczy wszystkich producentów ?
Na bank są wielopoziomowe zabezpieczenia przed takim zdarzeniem (koncerny takie jak Google czy Apple nie mogą sobie pozwolić na "wtopę" w takiej materii), choć pewnie na 100% nie da się wykluczyć takiego zdarzenia. Ktoś słyszał o wypadku spowodowanym atakiem na systemy bezpieczeństwa samochodu? Albo np. Tesla - tam system komputerowy samochodu (nie tylko inforozrywki!) jest przecież cały czas podłączony do sieci i np. aktualizuje się w nocy "Over The Air" tak jak smartfony czy komputery z Windowsem, i nikt nie marudzi. Moim zdaniem Toyota z jakichś powodów obawia się gromadzenia danych przez Google.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Offline bankroot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #343 dnia: 15-03-2019, 12:08:46 »
Pytam o coś innego: czy z telefonu mógłbyś włączyć/wyłączyć (oczywiście NIELEGALNIE) np. wspomniane czujniki parkowania ?
Jeśłi tak, to gdzie zabezpieczenia systemu ?
« Ostatnia zmiana: 15-03-2019, 12:10:59 wysłana przez bankroot »

Offline mleni

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #344 dnia: 15-03-2019, 12:15:51 »
Pytam o coś innego: czy z telefonu możesz włączyć/wyłączyć np. wspomniane czujniki parkowania ?
Hmm owszem nie, ale chyba czegoś nie rozumiesz. Każdy zestaw multimedialny ma własny system który musi współpracować z podzespołem żeby ułatwić kierowcy . Jeżeli będzie zainstalowane różne systemy które jest znane na całym świecie i na bank hakerzy są bardzo zainteresowani i wystarczy połączenia z netu. Jeżeli z telefonu to nie stanowi zagrożenia chyba o ile nie synchronizuje z zestawem multimedialnym o takim samym systemie.

Toyota Klub

« Odpowiedź #344 dnia: 15-03-2019, 12:15:51 »