Autor Wątek: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych  (Przeczytany 13845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline napewnonietomek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« dnia: 26-11-2018, 09:55:25 »
Witam wszystkich, mam pytanie gdzie we Wrocławiu fachowo zakonserwuję podwozie i profile zamknięte w mojej corolce, czy macie jakieś sprawdzone warsztaty, co by najpierw wszystko dobrze wyczyścili a nie tylko zamalowali, dzięki za wszelkie info.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #1 dnia: 26-11-2018, 13:20:53 »
Ciężko
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline miszak

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #2 dnia: 15-12-2018, 13:59:32 »
A w ogóle jak to robicie? Trzeba? Mam 2009 rok. Może tragedii nie ma ale na podłużnicach i w wnękach gdzieś w okolicach końca tylnych progów wykwity się pojawiły. Na wahaczach też trochę widać. Wymieniałem opony spojrzałem na Hyiundaya 2010 i mazdę 2011 i było gorzej ale w mojej poprzedniej octavii było chyba zdecydowanie lepiej ... chyba bo to było 10 lat temu i nie bardzo pamiętam ale pamiętam, że temat mnie nie interesował. Robić coś nie robić? Jeśli robić to co?

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #3 dnia: 15-12-2018, 14:28:23 »
Każdy po swojemu.

Ja myję, piaskuję, podkładuję, potem dopiero jest wybierana warstwa ochronna - w zależności od tego, co sobie klient życzy. Mnogość środków jest taka, że trzeba się dobrze zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać.

Tj. czy spód ma się lepić, utrudniając wszelkie inne prace (bo tanio - efekt "smoła" ), czy ma być tylko powłoką antykorozyjną, czy również antyodpryskową, czy też pełnić funkcję wygłuszenia.

Także jak gdzieś jedziecie, to pytajcie jaka jest technologia i nie wierzcie, że będzie szybko, dobrze i tanio.

Bo dobrze, to dobrze by było, żeby po wszystkim wyglądało tak:



a nie osmarkane wszystko na czarno, jak leci, i po roku do powtórki.

3VZ.pl



Offline raven18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #4 dnia: 15-12-2018, 18:10:21 »
Jeśli masz możliwość to sam zrób, środków jest masa, dokładnie jak marcin pisał. Miałem antykorozję 2 razy robioną, raz było drogo i źle, drugi raz tanio i gorzej niż źle, na wiosnę będę sam robił także się zobaczy :)

Offline bodex4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 323
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #5 dnia: 16-12-2018, 10:01:34 »
Moje doświadczenia  są takie że należy raz się przyłożyć A potem jednak co roku poprawiać w newralgicznych miejscach np. Preparat do profili z czasem wypadowej i dopiero kilka warstw tworzy trwałe zabezpieczenie. Stosowałem Boll inhibitor rdzy, Valvoline  do profili, podwozia, nadkoli, podkład epoksydowe. Wszystkie polecam. Stosowałem też  Cortanil F i

Offline napewnonietomek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #6 dnia: 16-12-2018, 14:24:52 »
 Dobra, dzięki. Zrobiłem kompleksowo, jak marcin napisał, środkami WAXOYL. Cały spód rozebrany (nadkola, osłony termiczne itp.), podkład + dwie warstwy konserwacji i zabezpieczenie wszystkich profili zamkniętych.

Offline kondrax

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #7 dnia: 27-12-2018, 22:36:03 »
A w ogóle jak to robicie? Trzeba? Mam 2009 rok. Może tragedii nie ma ale na podłużnicach i w wnękach gdzieś w okolicach końca tylnych progów wykwity się pojawiły. Na wahaczach też trochę widać. Wymieniałem opony spojrzałem na Hyiundaya 2010 i mazdę 2011 i było gorzej ale w mojej poprzedniej octavii było chyba zdecydowanie lepiej ... chyba bo to było 10 lat temu i nie bardzo pamiętam ale pamiętam, że temat mnie nie interesował. Robić coś nie robić? Jeśli robić to co?
Jest wykwit tzn. bąbel to tam są dziury już.
Także mi to wypiaskowali, wspawali łatę i lakier na to.
Tam jest w toyotach wada przy końcu progu idzie od śrubki od spodu rdza.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #8 dnia: 30-01-2019, 22:15:05 »
Podciągam temat.

Ma ktoś gdzieś na śląsku sprawdzony warsztat (to taki w w którym ktoś robił toyotkę i jest zadowolony)  w którym można zrobić konserwację podwozia itp. Tak sobie pomyślałem, że szkoda by mi było mojej Corollki jak by jej ruda dokuczała :) 



Offline miszak

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #9 dnia: 15-02-2019, 14:35:22 »
Dobra, dzięki. Zrobiłem kompleksowo, jak marcin napisał, środkami WAXOYL. Cały spód rozebrany (nadkola, osłony termiczne itp.), podkład + dwie warstwy konserwacji i zabezpieczenie wszystkich profili zamkniętych.

Ile to kosztowało?

Jest wykwit tzn. bąbel to tam są dziury już.
Także mi to wypiaskowali, wspawali łatę i lakier na to.
Tam jest w toyotach wada przy końcu progu idzie od śrubki od spodu rdza.


Nie ma żadnych dziur.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #10 dnia: 16-02-2019, 11:01:38 »
Na wiosnę ze swoją Corollką jadę do tej firmy https://konserwacjapojazdow.slask.pl/ na wstępne oględziny. Szef firmy mówi, że robi oględziny za free - autko na podnośnik - pokazuje i tłumaczy i robi wstępną wycenę.

Może się skuszę na konserwację podwozia z wygłuszaniem (może 0,5 db :)  ) zdejmie. Powiedział, że jak auto stosunkowo nowe tak jak moje to konserwacja będzie trwała gdzieś 1,5 tygodnia.  No to trzeba będzie na ten czas jakoś się z organizować.


Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #11 dnia: 16-02-2019, 20:07:40 »
A ile ta półtoratygodniowa przyjemność kosztuje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #12 dnia: 16-02-2019, 22:30:03 »
Dokładnie nie wiem - jak wyceni to napiszę - ale tanio nie będzie :)  W tej firmie kolega forumowy robił Pirusa i bardzo zadowolony zwłaszcza z wygłuszenia http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,45263.0.html

Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #13 dnia: 21-05-2019, 14:15:17 »
Podpinam się pod temat - gdzie we Wrocławiu dobrze konserwują podwozie ?

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych
« Odpowiedź #14 dnia: 21-05-2019, 16:38:25 »
Odstawiłem dzisiaj swoją Corollkę do konserwacji  to teraz trzeba odczekać - góra do 2 tygodni. Wczoraj przytaszczył tam swoja Mazdę 3  gościu z Zielonej Góry - ładny kawałek drogi. :) 


 

Beesafe.pl