Autor Wątek: Corolla e15, światła przednie, odcięcie, regulacja  (Przeczytany 1207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemokk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Cześć

Mam corolle e15, wersja europejska (polski salon). Mam wątpliwości dotyczące świateł mijania, dokładnie chodzi mi o linie odcięcia świateł mijania. Otóż wydaje mi się, że jest ona zbyt rozmyta, że granica nie jest zbyt wyraźna. Reflektory nie są zmatowiałe, ani szczególnie porysowane, choć ich stan mogę ocenić na co najwyżej dobry, nie zauważyłem wypalonych odbłyśników, reflektor jest regularnie czyszczony z głębszych zabrudzeń jak owady, tłuszcz itd. Ogólnie świecą z grubsza jako tako (ostatni rok używałem fabrycznych reflektorów led lexusa, może stąd moje czepianie się), ale nie jestem pewny czy jest się w stanie uzyskać lepszy światłocień, czy może po prostu taka ich uroda.

W związku z tym chciałbym prosić może o podesłanie jakiś zdjęć z liniami odcięcia Waszych e15 bym mógł porównać jak to się plasuje (najlepiej chyba na jakiejś ścianie), lub o Wasze opinie dotyczące świateł. Może jest jakiś trik , może jakaś regulacja? Może trzeba wymienić reflektor.

I druga sprawa czy i gdzie można manualnie regulować reflektor i w jakich płaszczyznach i czy warto tego dotykać? Może kiepski światłocień to wina tego? Mam na myśli regulacje jakimiś śrubami na reflektorze, a nie przełącznikiem w środku.

Reflektor sprawdzałem na fabrycznych hb4 jakie montują w aso oraz philipsach X-tremeUltinon i w obydwu przypadkach efekt światłocienia jest niezbyt zadowalający.


 

Beesafe.pl