Autor Wątek: Halogeny przednie  (Przeczytany 4816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arerox

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Halogeny przednie
« dnia: 03-12-2018, 19:17:59 »
Cześć wszystkim,

mam taką nietypową sprawę. Halogeny przednie (zaznaczone czerwonymi kółkami) zapalają się po włączeniu zapłonu.
Czy to jest normalne w tym modelu? Szukałem wyłącznika i szczerze mówiąc nie znalazłem.

Dzięki za opowiedź.

Offline Arerox

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #1 dnia: 03-12-2018, 19:18:34 »

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #2 dnia: 03-12-2018, 20:43:42 »
Szukałem wyłącznika i szczerze mówiąc nie znalazłem.



Włącznik/wyłącznik jest w manetce na pierścieniu.

Offline Arerox

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #3 dnia: 03-12-2018, 20:59:17 »
No własnie nie mam tego wyłącznika. Mogę tylko włączyć/wyłączyć przeciwmgłowe tylne.

Offline golum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #4 dnia: 04-12-2018, 08:31:48 »
Może nie miałeś fabrycznych świateł i poprzedni właściciel dołożył i masz oddzielny włącznik. Zobacz po lewej stronie tam gdzie masz pokrętło regulacji wysokości świecenia lamp czy nie ma jakiegoś dodatkowego przycisku. Albo są to po prostu światła dzienne :P

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #5 dnia: 04-12-2018, 18:22:02 »
Halogeny przednie

A są też w tym pojeździe halogeny tylne ?

Offline Arerox

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #6 dnia: 04-12-2018, 22:09:54 »
@golum
jak mogę sprawdzić czy to światła zamontowane na własną rękę czy jakieś do jazdy dziennej?

@tomery
z tyłu nie ma halogenów. Są tylko przeciwmgielne tylne.

Offline golum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #7 dnia: 05-12-2018, 10:01:41 »
@golum
jak mogę sprawdzić czy to światła zamontowane na własną rękę czy jakieś do jazdy dziennej?

Tak jak pisali wyżej, normalnie światła przeciwmgłowe przednie włączasz na manetce na pierścieniu. Jak masz tylko jedna pozycje to znaczy ze raczej nie było w tym modelu przednich. Jak uruchamiasz samochód i zapalasz normalne światła mijania to te halogeny z przodu gasną ? Jeśli są to normalne światła do jazdy dziennej to powinny mieć na kloszu wybitą homologację( RL )

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #8 dnia: 05-12-2018, 10:13:07 »
Wtrącę się z innym pytaniem: masz kontakt do poprzedniego właściciela? :)

Sorry za OT:
A są też w tym pojeździe halogeny tylne ?
z tyłu nie ma halogenów. Są tylko przeciwmgielne tylne.
Dawno mnie tak nikt nie rozbawił :D
To trochę jak z tą windą, co "...gdzie by miała jechać? W bok?!?!"
Ja przed chwilą wszedłem po schodach na dół, więc wszystko jest możliwe ;p

Offline golum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #9 dnia: 05-12-2018, 12:03:29 »
Wtrącę się z innym pytaniem: masz kontakt do poprzedniego właściciela?
W sumie racja, najlepiej było by się spytać poprzedniego właściciela :P

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #10 dnia: 05-12-2018, 12:13:04 »
Ja np w E11 mam dokładane w polskim salonie, czyli manetka standard, bez pierścienia, a włącznik z oznaczeniem że to przeciwmgielne (juz wytartym) założyli w tunelu środkowym. Ale gdybym ja zakładał, dałbym go w innym miejscu, na bank nie w tunelu. Nie wiem jeszcze jakim ale prawie każde lepsze. Zmierzam do tego, że jeśli właściciel sam dokładał, to wszędzie może być.
Aczkolwiek ja obstawiam jakieś dzienne, bo halogeny powinny się włączyć wraz z normalnymi światłami. Przy wyłączonych światłach, jak dasz zapłon, to też świecą?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #11 dnia: 05-12-2018, 13:15:06 »
To trochę jak z tą windą, co "...gdzie by miała jechać? W bok?!?!"

Są takie windy
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Arerox

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #12 dnia: 05-12-2018, 21:42:41 »
OK. Sprawdziłem wszystko.

1. Jak na wyłączonym zapłonie włączam światła to halogeny nie zapalają się.
2. Jak włączę zapłon to automatycznie halogeny się zapalają i nie gasną po włączeniu świateł pozycyjnych czy mijania.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #13 dnia: 05-12-2018, 23:25:19 »
Ja np w E11 mam dokładane w polskim salonie, czyli manetka standard, bez pierścienia, a włącznik z oznaczeniem że to przeciwmgielne (juz wytartym) założyli w tunelu środkowym. Ale gdybym ja zakładał, dałbym go w innym miejscu, na bank nie w tunelu. Nie wiem jeszcze jakim ale prawie każde lepsze. Zmierzam do tego, że jeśli właściciel sam dokładał, to wszędzie może być.


Przerabiałem ostatnio temat halogenów przednich w Yarisie I >dokładałem oryginalne lampy do polifta do oryginalnej instalacji i tak.
1.Yarisy w tym Yaris VERSO i Corolle do 2001/2002 roku produkowane w Japonii nie miały włącznika świateł halogen/przeciwmgielne w manetce tylko z oddzielnego włącznika umieszczonego w segmencie przy pokrętle od regulacji wysokości świateł,w E11 obstawiam że było podobnie bo to był 100% japończyk. Natomiast każda wersja Yarisa produkcji francuskiej miała już pierścień w manetce od tylnego światła zespolonego i przednich halogenów po 2003 tj. po lifcie  jako dodatkowy skok na pierścieniu. Dlatego jak ktoś chce takie lampy wbudować na oryginalnej instalacji <kostki są przy lampach> to wystarczy zakup samych lamp/przekaznika/manetki z dodatkowym obrotem.
Jak ktoś dokłada takie lampy i nie robi tego na oryginalnej instalacji to pojawia się w komorze silnika dodatkowe okablowanie z podłączeniem do akumulatora co widać gołym okiem. Są nawet w sprzedaży całe instalacje do świateł dziennych/halogenów z przekaźnikiem. bezpiecznikiem etc.. oczywiście made in China.

pzdr

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Halogeny przednie
« Odpowiedź #14 dnia: 06-12-2018, 09:42:29 »
Być może poprzedni właściciel zamontował automat włączający światła, traktując przeciwmgłowe przednie jako dzienne (niezgodne z prawem).
I podłączył ten automat nieprawidłowo (światła dzienne powinny gasnąć po zapaleniu świateł mijania).

Ić po kablu od świateł i szukaj dodatkowych przewodów, modułow itp.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław


 

Beesafe.pl