Autor Wątek: Kluczyk Prius 2  (Przeczytany 3820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Kluczyk Prius 2
« dnia: 04-12-2018, 15:24:39 »
Hej moj kluczyk w Prusaku jest caly powycierany a gumka od przyciskow prawie wypadla. Zastanawiam sie nad kumpnem obudowy na allgro za 30 zl. Robil to juz ktos? Pasuja ? dzialaja? Boje sie ze kiedys go upuszcze w kaluze i woda sie naleje do srodka. Wlasciwie wystarczylaby sama gumka ale nie wiem gdzie kupic. (Ps. mam tylko jeden kluczyk).

Offline ghost2255

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 379
  • Samochód:: Yaris IV
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #1 dnia: 04-12-2018, 16:18:45 »
Ja kupowałem na Alexpress, ale w środku montowałem inną elektronikę, niż oryginał. W sumie kupiłem 2 szt obudów i jedna była bardzo ładnie wykonana, a druga już słabiej. Obie od tego samego dostawcy, więc myślę, że to loteria co sie dostanie, choć pasować powinny.

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #2 dnia: 04-12-2018, 18:43:25 »
Też brałem z aliexpress, jakość OK, trochę inny plastik - w sensie bardziej twardy niż oryginał, wszystko działa, przekładka bez problemu.
Prius 2

Offline abalus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #3 dnia: 27-12-2018, 23:01:08 »
tez kupilem z aliexpress 3 sztuki. Marna jakosc jeden udalo sie przelozyc reszta wyladowala w koszu. Dokupilem uzywany z ebay i zaprogramowalem. Uzywany ale w dobrym stanie.

Offline asterix

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #4 dnia: 29-12-2018, 16:15:32 »
Dokupilem uzywany z ebay i zaprogramowalem.
Ile kosztował Cię pilot i programowanie? Według instrukcji aby dodać używany pilot to należy wcześniej usunąć działające. Może da się zrobić bez usuwania?

Offline abalus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #5 dnia: 30-12-2018, 21:36:23 »
Koszt pilota z przesyłką to było $15 USD. Programowanie to już we własnym zakresie. Jest procedura jak posiadasz przynajmniej jeden stary klucz żeby dodać kolejny. Można dodać 2 dodatkowe poza tymi już dodanymi w systemie. Są dwa rodzaje kluczy jeden z czarnym logo i z błyszczącym logo. (Prius 2) Ten pierwszy nie działa zbliżeniowo ten drugi już tak. Cześć zbliżeniową trzeba już programować za pomocą komputera. 

Offline memory

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 322
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #6 dnia: 31-12-2018, 16:54:02 »
może to pomoże z programowaniem https://www.youtube.com/watch?v=xAuYVsokC5o :good:
można podobno nie sprawdzałem tego zaprogramować do pięciu kluczy do jednego ECU ,jeśli wiecej trzeba usunąć programem stare klucze .
translator googla wypluł coś takiego :programowanie  immo i centralnyego.
A co z programowaniem zdalnym? Czy robi się to w tym samym momencie z immo??oto kroki. ** KROK 1 - program do użycia jako klucz startowy stary klucz w stacyjce 5 razy, następnie pozostaw w otworze / zamknięciu drzwi 6 razy usuń stary klucz włóż nowy klucz, kontrolka bezpieczeństwa miga przez 1 min programuje nowy w tym czasie, czekaj aż lampka bezpieczeństwa przestaje migać, a następnie wyjmij klucz i otwórz i zamknij drzwi ** KROK 2 - program do użycia jako zdalne blokowanie / odblokowanie otwartych drzwi (brak breloka) wsuń stary brelok dwa razy z otwartymi drzwiami (koniec z breloka) zamknij drzwi otwarte drzwi zamknij drzwi otwarte drzwi (zostaw otwarte) włóż stare fob i wyjmij (koniec z pilotem) zamknij drzwi otwórz zamknij (otwórz) włóż stary brelok, zamknij drzwi naciśnij i przytrzymaj Naciśnij i przytrzymaj ponownie naciśnij zasilanie po raz trzeci, wyciągnij stary przycisk out, zamki powinny kliknąć, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski blokady i odblokowania na starym pilocie i naciśnij przycisk blokady na nowym pilocie?
« Ostatnia zmiana: 31-12-2018, 17:05:18 wysłana przez memory »
Prius NHW20

Offline blarau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #7 dnia: 02-01-2019, 13:55:10 »
kupilem ten kluczyk z allegro. za 39 chyba....

nie polecam. G...no takie ze szkoda gadac. Zostawilem w starej obudowie a gumke sobiee jakos silikonem doszczelnie.

Offline asterix

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #8 dnia: 05-01-2019, 18:20:23 »
Koszt pilota z przesyłką to było $15 USD.
Posiadam tylko jeden kluczyk (z błyszczącym logo) z uszkodzonymi już przyciskami. Próbuję dorobić zapasowy. Abalus możesz się pochwalić gdzie udało Ci się kupić tak tanio jeżeli ceny używki do Priusa2 zaczynają się od 200 zł? Nowy pilot to już niestety koszt ok. 700 zł. Mój pilot jest 2-przyciskowy oznaczenie MDL B31EA. Można go zastąpić jakimś innym np. 3-przyciskowym B31EG?

Offline abalus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluczyk Prius 2
« Odpowiedź #9 dnia: 05-01-2019, 20:23:20 »
Koszt pilota z przesyłką to było $15 USD.
Ci się kupić tak tanio jeżeli ceny używki do Priusa2 zaczynają się od 200 zł?

witam

kupilem kluczyk na ebay jak chesz to moge sie rozejzec bo obecnie jestem na wizycie za wielka woda. Jak kupowalem czesci do na szrocie do mojego Pimpka to udalo mi sie znalesc dodatkowy kluczyk w jednym z aut na placu. jak chcesz to kieruj zapytania na priva.


 

Beesafe.pl