Autor Wątek: Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm  (Przeczytany 1174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr K

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm
« dnia: 08-12-2018, 21:50:11 »
Witajcie

Dzisiaj wjeżdżając na autostradę moją Yaris II z silnikiem 1.0  przyspieszałem jak zawsze. Po wbiciu 5-ki i rozpędzeniu do ok. 95-100 km/h zacząłem słyszeć dziwny dźwięk, podobny do chrobotania albo takiego dźwięku, jaki wydaje kopnięta kupka liści jesienią. Dźwięk pojawiał się tylko wtedy, gdy naciskałem pedał gazu. Po puszczeniu pedału dźwięk natychmiast zanikał. Chrobotanie dobiegało spod maski, ale chyba jestem w stanie wykluczyć silnik...

Poniżej 3,5k rpm wszystko jest ok, dynamika i te sprawy. Zrobiłem test na innych biegach i okazało się, że identyczny dźwięk wydobywa się powyżej 3,5/4k rpm na 4-ce. Reszta biegów jest w porządku.

Dodam, że auta nie katuję, zdaję sobie sprawę, że to auto miejskie, więc praktycznie nigdy nie widziało 140 km/h na liczniku.

Czy spotkał się ktoś z podobną sprawą?
« Ostatnia zmiana: 08-12-2018, 22:01:14 wysłana przez Piotr K »

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm
« Odpowiedź #1 dnia: 09-12-2018, 18:14:36 »
dziwny dźwięk, podobny do chrobotania albo takiego dźwięku, jaki wydaje kopnięta kupka liści jesienią.

Zajefajne porównanie, jeszcze w liście nie kopałem, ale słyszałem jak w krzaczorach z liśćmi jesienną porą tupta jeż <taniec> <taniec> <taniec>
Proponowałbym coś nagrać i zapodać bo nikt nie będzie wychodził z domu i szukał kupki z liśćmi żeby sobie kopnąć :cool:

Offline Piotr K

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm
« Odpowiedź #2 dnia: 09-12-2018, 20:45:09 »
Takie porównanie wydawało mi się najbardziej adekwatne  :grin:

Próbowałem to nagrać, ale praktycznie nie słychać z powodu zwyczajnie głośnej pracy silnika   :cry:

Offline golfIII

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm
« Odpowiedź #3 dnia: 13-03-2019, 21:21:35 »
Witam
Mam chyba dokładnie tą samą awarię czy cos już się wyjaśniło w tej kwestii?

Pozdrawiam
Krzysztof

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chrobotanie przy 4 i 5 biegu powyżej 3,5k rpm
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2019, 08:51:32 »
Ja mam coś podobnego tylko w 1.4 D4D - 1750 obrotów na każdym biegu jest takie śmieszne buczenie (nie ważne czy naciskam gaz czy puszczam) Przestaje buczeć jak wcisnę sprzęgło. Jak puszczę to powraca hałasowanie. Tak więc też ciężki przypadek do diagnostyki.


 

Beesafe.pl