Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: 1.4d4d świece żarowe. Szukam Speca od wyciągania.  (Przeczytany 562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smokofilidanek

• Toyot Chodzacy
1.4d4d świece żarowe. Szukam Speca od wyciągania.
« dnia: 18-12-2018, 18:02:30 »
Witam
Nic nie wygrzebałem w rozkminianym temacie, więc zakładam nowy topic.
Szukam polecanego fachowca od wykręcania zapieczonych/dojebanych na siłę> świec żarowych bez demontażu głowicy.
Świece nie są pourywane, jedną sztukę udało się odkręcić, następne 3 już nie. Nie chce żeby się pourywały, chciałbym podjechać do kogoś kto zrobi to we własnym zakresie profesjonalnie > nawet jak się urwą.
U mnie w mieście Łodzi taka usługa to koszt 250-500 od sztuki.  Uważam że nie jest to mało tym bardziej że ktoś się ogłasza na olx i każe zapewnić jeszcze warsztat bo działania bo robi to tylko z dojazdu  > mobilny serwis tzw. SKARBONKA!!
Jeśli macie kogoś polecanego kto zrobi to taniej i też profesjonalnym sprzętem, po usunięciu starych swiec poprawi gwinit w gniazdach i wkręci nowe siłą 15Nm:) w dodatku  ma Warsztat>>MEGA >> to mogę nawet przewieźć się do samego Wrocławia ::) Jak mam zapłacić max. chociażby 200 za sztukę to już zwraca mi się za paliwo w rozrachunku z cenami z Łodzi.
Z góry dziękuję za info i pozdrawiam

Offline kondrax

• Toyot Leżący
  • *
Odp: 1.4d4d świece żarowe. Szukam Speca od wyciągania.
« Odpowiedź #1 dnia: 27-12-2018, 22:30:38 »
We Wrocławiu w jednym z warsztatów powiedziano mi, że to koszt 350zł od sztuki. Z tego co się orientuję dosyć drogi jest sprzęt do wyciągania urwanej świecy stąd pewnie i te ceny.
Swoją drogą mechanik pokazywał mi wąską świece od Szmelcwagena i mówił, że w Toyocie sztuką jest ukręcić przy takiej grubości. Prędzej końcówka wpadnie do środka.
A próbowałeś wielokrotnie podlewać preparatem penetrującym świece i odkręcić na lekko ciepłym?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Offline smokofilidanek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #2 dnia: 29-12-2018, 23:39:13 »

A próbowałeś wielokrotnie podlewać preparatem penetrującym świece i odkręcić na lekko ciepłym?

Mechanik który próbował je wykręcić zalał mi je płynem hamulcowym bo to ponoć lepsze od odrdzewiaczy.
Generalnie świece >> 3 licząc od rozrządu odkręciła się za pierwszym razem, 1 i 4 drgnęły >przód>tył a 2 w  ogóle nie idzie. Po zalaniu płynem j.w. tygodniowej jeździe i ponownej próbie odkręcenia mechanik się poddał i chce wołać speca od rozwiercania i mam się umawiać na ten zabieg w nowym roku ale cena mnie przeraża bo jak słyszę od 300 do 500 to wiem że mnie skasują na 500 za te 3. Kto się przyzna że było łatwo i szło jak trzeba jak "Polak" zawsze na wszystko narzeka i zawsze ma ciężko""
Stąd szukam takiego który ma jakiś sposób na odkręcenie a nie od razu chce rwać i liczyć z grubej rury> kasa przecież jest konkretna a ja jeszcze łudzę się że da się je wykręcić.
Kupiłem przed Świętami WD40 i leje tam po kazdej jeździe ile wlezie. Na jednej świecy są pęcherzyki więc chyba jest jakiś przedmuch po tym jak mechanik lekko ją ruszył. Reszta nie przedmuchuje.
Powoli zastanawiam się czy nie lepiej dać sobie z tym spokój bo samo rozwiercanie ukręconych też nie jest w 100% pewne że wszystko przebiegnie jak należy i głupi kawałek grota nie wpadnie do silnika..
Zagrychę mam jak nie wiem co:)
Pzdr

Offline browar320iii

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris e18 1.2t japońskie Tsi
« Odpowiedź #3 dnia: 30-12-2018, 12:15:13 »
Wd 40 to sobie mozesz popsikac zamek w drzwiach
Kup jakis profesjonalny srodek penetrujacy i musi puscic ja kiedyś w bmce tydzien jedna wykrecalem i puściła a jak ja ukrecisz to dopiero fachowca chociaz w tych pieniadzach nie wiem czy lepiej nie sciagnac glowicy przynajmniej bezpieczniej a i glowice wyczyscisz pozadnie z nagaru

Offline kondrax

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 30-12-2018, 12:45:46 »
Na chlopski rozum. Jak idą pęcherzyki i ona ruszona jest to się powinna odkręcić. Zobacz jaka ona gruba jest. Musiał być mieć mega pecha żeby ona pękła. Też się tego bałem do póki mi mechanik nie pokazał tej świecy od VW.
Ja bym jeszcze je podlał tym lepszym preparatem i normalnie odkręcił. A jak pęknie wtedy się martwił i wołał majstra. I tak i tak on ja wtedy rozwierca i wyrywa.
Mi mechanik gadał, że się na lekko ciepłym odkreca choć wydało mi się to nie logiczne bo od ciepła metal się rozszerza. Więc otwór się moim zdaniem zacieśnia.
I koniecznie jak wsadzisz nowa przed posmaruj ja, są takie smary do świec. Będzie na przyszłość łatwiej.

A i takie ode mnie. Różne partie świec ten sam producent i gwint potrafi być inny minimalnie. Przekonałem się o tym. Jak 2 świece mechanik palcami wkrecał a dwie nawet kluczem ciężko szły i powiedział, że nie wkręci. Chyba, że chce mieć wkrecone tylko raz jeździłem po mieście za 2 z innej partii aż wkreciły się palcami.

Offline smokofilidanek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #5 dnia: 30-12-2018, 14:08:07 »
Wd 40 to sobie mozesz popsikac zamek w drzwiach
Kup jakis profesjonalny srodek penetrujacy i musi puscic
  pidaj nazwe tego magicznego srodka to sie uposaze:)

Offline browar320iii

• Toyot Pełzający
  • **

Offline Wojak WRO

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 31-12-2018, 16:02:58 »
Wlejcie naftę
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline browar320iii

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 31-12-2018, 21:58:31 »
Tylko nie wiem czy taką prawdziwą da sie jeszcze kupić bo ta do lampek i pochodni jest nic nie warta

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 31-12-2018, 21:58:31 »