Autor Wątek: Hybryda i autostrada.  (Przeczytany 34341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciekS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Hybryda i autostrada.
« dnia: 18-12-2018, 22:31:55 »
Witam szanowne grono C-HR owców. Czytam to forum i zbieram opinie ,że Hybryda jest nie za fajna na autostradzie. Otóż  wczoraj tzn w poniedziałek wieczorem jechałem z Krakowa do Rzeszowa A4-ką Tojką Corollą i "mijałem" się z śliczną perłową hybrydą na nr RZ .... Zasuwała cały czas od 140 -do 180 ( nie potwierdzę przed organami) . Bez zadyszki ,lekko i pomagała mi światłami(zapewne pakiet LED).
U mnie w 1,6 wyszło spalanie 8,9 i było głośno w środku. Ciekaw jestem ile ta C-HR ka spaliła ?
CH-R z bateryjką-wściekła biel. Teraz Corolla Cross.

Offline wilkq

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #1 dnia: 18-12-2018, 23:20:12 »
Witam,
Hybryda mistrzem spalania nie jest na autostradzie - moja statystyka z jazdy


Jak widać około 10 l przy średniej jak w załączniku - nie jest najgorzej. Poprzednia fura 2.0 benzyna spalała 13 przy takiej jeździe 
wilkq

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #2 dnia: 19-12-2018, 20:03:45 »
Na odcinku prawie 240km wykręciłeś średnią 134km/h  :o to trza umieć zrobić na polskich autostradach  <taniec>
Taka jazda w takim stylu w mitsubishi mojego syna (1,8L 140KM) to spalanie wyszło podobnie, czyli 13l ale na Deutsche autobahn  :beer: w Polsce nie da rady.  <kawusia>

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #3 dnia: 20-12-2018, 20:15:59 »
Hybryda mistrzem spalania nie jest na autostradzie - moja statystyka z jazdy

qurcze malo nie jest.....fakt w porownaniu z przytaczanymi w watku autami moze nie jest tak zle...ale...gdyby tak porownac inne parametry jazdy.... przyspieszenie i elastycznosc (miedzy np 70 a 150 km/h) to hyba CHR wypadlby raczej blado.... :-(

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2018, 11:52:55 »
Ojej, no wałkowane to już tutaj było wiele razy - C-HR to nie jest podremizowa cichodajka, która jest w stanie na byle jakim poziomie zadowolić każdego - takich wrażeń należy szukać raczej u konkurencji. C-HR hybrid ma błyszczeć w mieście (gdzie mało spala i jest cichy), sprawnie poruszać się po drogach krajowych oraz posiadać opcję jazdy po autostradzie (z czym jak widzę, radzi sobie nie najgorzej - przynajmniej z jazdą, a że nie zapier***a? - no cóż...), przy czym nie narzucać się nieprzewidzianymi wydatkami (nie psuć się po prostu).

A jaki suv/cross w benzynie na autostradzie "mało" pali i jest przy tym dynamiczny w zakresie 70-150 km/h?
« Ostatnia zmiana: 21-12-2018, 11:59:08 wysłana przez Gracol »

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #5 dnia: 23-12-2018, 18:11:52 »
Oj tam...
auto nie musi byc podremizowa cichodajka zeby zadowolic wiele oczekiwan kierowcow... :-)
idealow nie ma - to jasne...
ale to, ze CHR ma "opcje poruszania sie po autostradzie" jest naprawde niezle...  :laugh:

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #6 dnia: 24-12-2018, 09:53:18 »
ale to, ze CHR ma "opcje poruszania sie po autostradzie" jest naprawde niezle...  :laugh:

 :grin: :grin: to taka sama opcja jak w każdym innym wyższym samochodzie z podobną mocą - ani mniej, ani więcej  :song:

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #7 dnia: 24-12-2018, 09:55:52 »
ale to, ze CHR ma "opcje poruszania sie po autostradzie" jest naprawde niezle...  :laugh:

 :grin: :grin: to taka sama opcja jak w każdym innym wyższym samochodzie z podobną mocą - ani mniej, ani więcej  :song:

ciekaw jestem co na to Toyota..   :grin: :grin: :grin:?

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #8 dnia: 24-12-2018, 10:09:21 »
A co? Pewnie jej to lotto  :song: - ja autostrady traktuję jako opcję i nie wiem co w tym złego, raz, że korzystam z nich rzadko, a dwa, że jak to robię to zwykle trochę mocniejszym samochodem...

Stąd i moje może trochę i być może spaczone zdanie na temat tego, czy suvowaty samochód o mocy 120-130 czy nawet 150 km nadaje się na autostradę - jakiej firmy by on nie był. Ale jak pisałem jest to moja opinia - zresztą kolega wilkq udowodnił już, że jest inaczej - że da się szybciej pojechać, a spalanie utrzymuje się na normalnym poziomie.

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #9 dnia: 24-12-2018, 21:23:30 »
A co? Pewnie jej to lotto  :song: - ja autostrady traktuję jako opcję i nie wiem co w tym złego, raz, że korzystam z nich rzadko, a dwa, że jak to robię to zwykle trochę mocniejszym samochodem...

Stąd i moje może trochę i być może spaczone zdanie na temat tego, czy suvowaty samochód o mocy 120-130 czy nawet 150 km nadaje się na autostradę - jakiej firmy by on nie był. Ale jak pisałem jest to moja opinia - zresztą kolega wilkq udowodnił już, że jest inaczej - że da się szybciej pojechać, a spalanie utrzymuje się na normalnym poziomie.

Na autostradzie - przynajmniej dla mnie - problemem  nie jest wysokie spalanie (bo każdy benzyniak ze ścianą z przodu, a jeszcze jak ma jakieś uturbione R3 czy inne ecowynalazki pod maską, to  przy prędkościach autostradowych swoje spali-zwykle więcej niż HSD). Problemem jest spory poziom hałasu pow. 130 km/h oraz mały zbiornik - co w połączeniu w wyższym spalaniem wyraźnie skraca zasięg i zmusza do szukania stacji (a przy A/S - paliwo drogie, więc zjazd do miasta = strata czasu). Jeżdząc do 140km/h nie udało mi się przekroczyć 8l/100km.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #10 dnia: 24-12-2018, 22:49:40 »
Nie ma obowiazku jechac 140km/h. Mozna nieco zwolnic, cieszac sie mniejszym halasem i nizszym spalaniem a swoja meskosc udowodnic w bardziej dojrzaly sposob.

Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #11 dnia: 24-12-2018, 23:06:54 »
Nie ma obowiazku jechac 140km/h. Mozna nieco zwolnic, cieszac sie mniejszym halasem i nizszym spalaniem a swoja meskosc udow odnic w bardziej dojrzaly sposob.

Wypowiedź zenujaca. Jeśli masz problemy z męskością to wybierz się do lekarza właściwego dla takich przypadłości i nie inputuj swoich problemów innym.
Pisałem o max dopuszczalnej prędkości na A w Polsce. Oczywiście - jak ktoś ma czas albo nie ma kasy na paliwo to wogole nie jeździ A tylko drogami krajowymi - przy v=90 km/h hybryda jest i cichutka, i bardzo oszczędna.

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #12 dnia: 25-12-2018, 19:18:22 »
Wypowiedź zenujaca. Jeśli masz problemy z męskością to wybierz się do lekarza właściwego dla takich przypadłości i nie inputuj swoich problemów innym.
Pisałem o max dopuszczalnej prędkości na A w Polsce. Oczywiście - jak ktoś ma czas albo nie ma kasy na paliwo to wogole nie jeździ A tylko drogami krajowymi - przy v=90 km/h hybryda jest i cichutka, i bardzo oszczędna.

dobra odpowiedz ! :good:
czasem mam wrazenie, ze toyotowe trolle troszke to forum moderuja.. :grin: :grin: :grin:

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #13 dnia: 27-12-2018, 18:35:44 »
Nie ma obowiazku jechac 140km/h. Mozna nieco zwolnic, cieszac sie mniejszym halasem i nizszym spalaniem a swoja meskosc udowodnic w bardziej dojrzaly sposob.
Hehehe mozna tez wyprzedzac np tira lewym pasem przez 10 km . jadac autostradą 90km/h ..ciesząc sie malym spalaniem i ciszą.. a kierowcy z tylu stwierdzą ze występuje totalny brak męskosci i rozumu delikatnie mówiąc...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hybryda i autostrada.
« Odpowiedź #14 dnia: 28-12-2018, 11:31:49 »
Jednak proponuję zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek.

Przy licznikowych 140 km/h  (ok. 132 wg GPS) hałas i spalanie są jak dla mnie na akceptowalnym poziomie.


 

Beesafe.pl