Autor Wątek: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego  (Przeczytany 3775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mawasz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Dzień dobry,

Mam problem z włącznikiem światła tylnego przeciwmgielnego. Włącza się kiedy chce ;)
Chciałbym naprawić/wymienić, ale jak go zdemontować nie niszcząc deski czy samego włącznika?


Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #1 dnia: 19-12-2018, 11:12:02 »
Wyjąć schowek kierowcy (ten pod którym są bezpieczniki), wsadzić tam łapę i wypychać cały panel z włącznikiem używając znacznej siły, ruszając jednocześnie góra-dół.
Potem sam włącznik zobaczysz jak wyciągnąć - trzeba jednocześnie podważyć z dwóch stron (od wewnątrz) ramkę w której siedzi i wypchnąć go (również do wewnątrz).

A schowek wyjmujesz szarpnięciem do góry, po płaszczyźnie tworzonej przez niego.

Offline jerzyk16

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #2 dnia: 20-12-2018, 15:54:21 »
Demontaż nie jest trudny, trudniej jest z naprawą bądź zdobyciem nowego. Trzeba zwrócić uwagę na typ przyłącza, bo są dwa rodzaje.
Także mam ten problem tyle że postanowiłem za każdym razem jak się samoczynnie włączy światło, wyłączać je. Zakup używanego do wersji po liftowej model z 2000 roku (układ pinów 5 u góry dwa z jednej i jeden z drugiej strony) to wydatek 175 zł, nowy w serwisie 355, na pewnym portalu ogłoszeniowym znalazłem ofertę gościa regenerującego takie włączniki.
Zasada u tego gościa jest taka że wpłaca się na konto 140 zł, on wysyła zregenerowany włącznik. po zamontowaniu tego włącznika i sprawdzeniu czy działa odsyłamy do niego nasz wadliwy a gościu zwraca 30 zł . :o
Ja na razie jeżdżę z tak załączającym się światłem , nie dzieje sie to zbyt często, gdzieś przy ruszaniu po odpaleniu silnika.
 

Offline raven18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #3 dnia: 20-12-2018, 17:29:28 »
Kupiłem jakiś czas temu ten zregenerowany przełącznik od Pana z pewnego portalu, właśnie do polifta, wszystko bez problemu, przełącznik działa prawidłowo, transakcję przeprowadziliśmy za pomocą allegro, zwrot otrzymałem po odesłaniu starego, także jak najbardziej polecam.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2018, 08:17:59 »
IMHO 140zł płacić to lekka przesada, jak pamiętam, cały panel to wydatek ok 50zł. Płacić więcej za głupi włącznik, to lekko nierozsądne.
Istotnie - różnica jest w zależności czy to przedlift, czy polift.

Offline raven18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #5 dnia: 21-12-2018, 09:05:27 »
100zł, bo 30 zwrotu za stary i 10 przesyłka. Widziałem te panele na allegro i nikt gwarancji nie daje na sprawny przełącznik, można kilka kupić i dalej będziemy mieli to samo, tym bardziej że problem z przeciwmgielnym jest dość powszechny.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #6 dnia: 21-12-2018, 09:07:33 »
No właśnie jestem mocno zaskoczony, bo pierwszy raz spotkałem się z tym problemem. To w poliftach się zdarzało?

Offline raven18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #7 dnia: 21-12-2018, 13:56:38 »
Chyba przed lift też, z tego co wyczytałem powstają zimne luty, znalazłem opis jak rozebrać i co polutować ale to nie na moje siły. Później poszukam i dam linka. 

Offline raven18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #8 dnia: 21-12-2018, 16:19:39 »
Nie mogę znaleźć konkretnie tego opisu ze zdjęciami, choć np tu na forum są już podobne tematy
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,7046.15.html

Offline Lukastas

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #9 dnia: 23-12-2018, 11:17:09 »
Mkstkowanie podobno pomaga

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline marekw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #10 dnia: 23-12-2018, 21:24:33 »
Poka focię tego cuda i napisz który rocznik. Sprawdzę pojutrze czy gdzieś nie mam.

Offline mawasz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #11 dnia: 31-12-2018, 11:14:13 »
Dziękuje wszystkim za rady. Zamierzam go wyjąć, poprawić luty i przepłukać kontaktem.
Mam Corolle E11 z 2000r z włącznikiem z tego co wyczytałem to impulsowym.

Offline mawasz

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #12 dnia: 21-01-2019, 10:48:34 »
Wyłącznik dzięki koledze @Problem wymontowałem bez problemu.
Gorzej było go rozebrać...
Poprawiłem luty, przepłukałem "kontaktem" złożyłem i działa :)


Offline tomybb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: [E11] Włącznik światła tylnego przeciwmgielnego
« Odpowiedź #13 dnia: 06-03-2021, 13:37:43 »
Na OLX ciągle jest ta oferta z przełącznikami przeciwmgielnymi do E11 po regeneracji. Powiedźcie że jesteście z forum to dostaniecie zniżkę. :)

https://www.olx.pl/oferta/przelacznik-wylacznik-przeciwmgielnych-toyota-corolla-e11-regeneracja-CID5-IDr1k11.html


 

Beesafe.pl