Autor Wątek: Toyota Touch and Go Toolbox  (Przeczytany 4093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kriford

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 79
Toyota Touch and Go Toolbox
« dnia: 29-12-2018, 21:36:46 »
Witam

chciałem uaktualnić moją mapę ale niestety coś nie chodzi. Sytuacja wygląda tak:
1. mam konto www.Toyota
2. Zainstalowałem mam Nawigacje Touch and Go2, więc wszystkie zakupy muszą robić z udziałem softu Toyota Touch and Go Toolbox.
3. ściągnąłem software Toyota Touch and Go Toolbox i zainstalowałem na kompie z Windows 7.
4. Sformatowałem USB Stik FAT 32 ( 16GB) i poszedłem do auta.
5. W informacji od nawigacji znalazłem opcje do tworzenia Fingerprint. Nawigacja pomyślnie skopiowała dane na USB Stik.
6. Odpaliłem soft Toyota Touch and Go Toolbox na kompie i podłączyłem USB.

Problem.

Program Toyota Touch and Go Toolbox nie znajduje USB. Pokazuje że " nie podłączono Pendrive USB " 
- próbowałem z innym USB niestety bez powodzenia
- próbowałem na innym komputerze ( Windows 7) bez powodzenia

Niestety nie wiem co zrobić, pliki na usb Windows widzi bez problemu. Inne wersje systemu exFAT32 i NTS nie działają.
Nawigacja:

Wersja Oprogramowania : 2.14.5WL
ID mapy EUL20160420

Czy ktoś wie jak ten problem usunąć ? Jak zmusić program aby wykrywał USB, jakby program nie reagował.

Pozdrawiam

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #1 dnia: 30-12-2018, 12:19:11 »
A próbowałeś na innym egzemplarzu tego samego modelu, czy zupełnie inny model innego producenta pendrive?
Nie wiem jak tutaj, ale nawet w kompach z BIOSu z nie każdego bootowalnego pendrive wystartujesz: czasem im lepszy, tym trudnie z widzeniem go na poziomie BIOSu kompa. Chodzi nie tylko o formatowanie pendrive, ale przede wszystkim o to jaki kontroler (elektronikę sterującą) ma dany pendrive w środku: a mogą one być różne w zależności od producenta i modelu.

Offline Kriford

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #2 dnia: 02-01-2019, 21:35:05 »
Witam,

tak próbowałem 3 różne USB od różnych producentów o różnej pojemności. Wszystkie jak zaleca producent są sformatowane na FAT32. System w samochodzie je wykrył i skopiował "blue print". Pliki są na USB i są widoczne. Windows wykrył USB. Moim zdaniem kompatybilność nie jest problemem. Program musi mieć opcje aby wyszukać pliki z możliwością wybrania ścieżki do plików. Niestety program nie robi nic, tylko sprawdza czy jest aktualny (łączy się z serwerem). BIOs był by problemem jak nawigacja czy7 komputer by nie mógł znaleźć USB. Nawigacja nie ma opcji formatowania USB (takiej nie znalazłem). Jakby miała to miała by możliwość tworzenia boot USB - co miało by sens. Tutaj jest prosta rzecz.

Pozdrawiam

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #3 dnia: 02-01-2019, 22:14:20 »
Coś za dużo komplikujesz problem. Co Ci załatwia Toolbox?
Ja po zakupie w sklepie na toyota.pl ściągam z "konta" sklepu plik aktualizacyjny *.zip oraz kod instalacyjny, na PC rozpakowuję plik na pendrive FAT32 (katalog "nav" i kilka innych plików muszą być w katalogu głównym pendrive'a), wkładam pendrive do USB uruchomionego TT2@Go, po kilkunastu sekundach TT odpala program aktualizacyjny i domaga się kodu (pobranego obok pliku aktualizacyjnego), wklepuję, wybieram lub nie kraje do zainstalowania, czekam ok. 50 minut, TT każe wyjąć pendrive, samo się restartuje, TT jest uaktualnione. Koniec. Z 5 razy tak robiłem, żadnych problemów.
Można usprawnić aktualizację poprzez wcześniejsze wklepanie kodu do pliku  "activationCode.xml" (w katalogu głównym pendrive'a). Podmieniamy "1111-2222-3333-4444" na własny kod. Za każdym razem aktualizację przeprowadzam w czasie dłuższej jazdy. Amen.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Kriford

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #4 dnia: 03-01-2019, 06:54:15 »
Witam KoMarek

super by było abym mógł plik bezpośrednio ściągnąć, niestety w opcji aktualizacji mapy na stronie internetowej Toyoty jest tylko jedna opcja. Aktualizacja i zakup możliwy tylko przez toolbox GO. Nie mam możliwości ściągnięcia i zakupu pliku jak u Ciebie . Nie wiem z czym jest to powiązane, czy z wersją nawigacji. Samochód ma niecałe 4 lata (wersja po liftingu). Może zrobili jakieś zmiany aby zapobiec nielegalnym kopiom, toolbox sprawdza wersje po zalogowaniu się na konto w Toyocie. Dopiero wtedy masz dostęp do sklepu Toyoty. Dwa lata temu robili mi aktualizację w Toyocie ( jedna aktualizacja była w cenie auta) i wiem że mieli problemy i też ciągali pliki kilka dni  wcześniej na USB, na pewno metodą która jest u ciebie.  Jak by chodziło to rzeczywiście jest to lepsza metoda ale nie chodzi.

Wyśle im zapytanie i zobaczymy co powiedzą.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #5 dnia: 03-01-2019, 10:43:47 »
Myślałem, że Toolbox to opcja. U mnie tego wcale nie widzę. Za bardzo nie wiem jak to działa. Konto zakładałem na początku 2015, samochód jest z 2014, mam TT2@Go. Gdyby T chciała się Toolboxem bardziej zabezpieczyć przed piraceniem, to raczej przymusili by wszystkich do używania tego. To raczej takie "ułatwienie".
Napieraj na wsparcie techniczne, za to też już zapłaciłeś. Rok temu miałem kłopot ze ściągnięciem pliku, zareagowali szybko i skutecznie.
Spalanie - Motostat.pl

Offline marciniszyn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #6 dnia: 19-04-2019, 17:11:16 »
Coś za dużo komplikujesz problem. Co Ci załatwia Toolbox?
Ja po zakupie w sklepie na toyota.pl ściągam z "konta" sklepu plik aktualizacyjny *.zip oraz kod instalacyjny, na PC rozpakowuję plik na pendrive FAT32 (katalog "nav" i kilka innych plików muszą być w katalogu głównym pendrive'a), wkładam pendrive do USB uruchomionego TT2@Go, po kilkunastu sekundach TT odpala program aktualizacyjny i domaga się kodu (pobranego obok pliku aktualizacyjnego), wklepuję, wybieram lub nie kraje do zainstalowania, czekam ok. 50 minut, TT każe wyjąć pendrive, samo się restartuje, TT jest uaktualnione. Koniec. Z 5 razy tak robiłem, żadnych problemów.
Można usprawnić aktualizację poprzez wcześniejsze wklepanie kodu do pliku  "activationCode.xml" (w katalogu głównym pendrive'a). Podmieniamy "1111-2222-3333-4444" na własny kod. Za każdym razem aktualizację przeprowadzam w czasie dłuższej jazdy. Amen.


Czy kod aktywacyjny ściąga się razem z instalką mapy?

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Toyota Touch and Go Toolbox
« Odpowiedź #7 dnia: 19-04-2019, 20:32:07 »
Mapa jest ściągana ze sklepu w pliku .zip a kod aktywacyjny napisany obok. Można go przepisać albo wydrukować, nie jest zawarty w .zip-ie.
Spalanie - Motostat.pl


 

Beesafe.pl