Autor Wątek: 2.0 d4d 126km blad P0101 przy hamowaniu silnikiem  (Przeczytany 1382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tumek33

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
2.0 d4d 126km blad P0101 przy hamowaniu silnikiem
« dnia: 03-01-2019, 08:12:11 »
Witam wszystkich.Wiem, ze tutaj piszemy o modelach Avensis, ja mam Verso jednak silnik taki sam jak w Ave T27 wiec moze ktos mial podobny problem.Od dwoch lat jestem szczesliwym wlascicielem toyoty verso 2009r. 2.0 d4d 126km - silnikn 1adftv. Autko z pewnego, potwierdzonego zrodla- wczesniej juz bylo w rodzinie- przebieg aktualny 99.000 km. W listopadzie zuwazylem ze jadac autostrada w pewnym momencie auto bylo troche slabsze, tj. ze 126km zostalo moze 90km. A i nie moglem wlaczyc tempomatu, nie zaswiecala sie w ogole zielona kontrolka licznika ze strzalka. Po wylaczeniu u wlaczeniu auta problem zniknal. Nastepnie zdarzylo sie to samo jeszcze kilka razy. Po podlaczeniu sie we wlasnym zakresie do pamieci komputera wyszlo ze jest tam blad oczekujacy P0101- Mass or Volume Air Flow Circuit Range/ Preformance Problem. Bla dotyczy ilosci powietrza. Co jeszcze zauwazylem, to problem nigdy nie pojawil sie przy jezdzie po miescie. Jak wyjezdzam poza miasto to wlaczam tempomat, tylko go aktywuje- swieci jego kontrolka ale go nie uzywam i kidy pojawia sie problem tzn w pamieci komputera wyskakuje blad oczekujacy to kontrolka gasnie, a auto jest slabsze, po zgaszeniu moc wraca. Blad wilokrotnie sam kasowalem. Problem pojawia sie przy hamowaniu silnikiem, tj  po puszczeniu gazu przy predkosci ok 120km/h i hamowaniu do predkosci ok 70 km/h. Zawsze dzieje sie w takich okolocznosciach ale nie za kazdym razem blad sie pojawia. Dwa razy byl tez check engine i vsc i abs off- czyli choinka jak bledu nie wykasowalem z pamieci. To co juz zrobilem to:
1. Czysczenie przeplywomierza preparatem liqui molly- jadnak nie posiadal zadnych widocznych zabrudzen- jak nowy
2. Nowiutki z wyzszej polki filtr powietrza
3. Wyczyszczony zawor egr.
Tankuje na codzien tylko verve. Przeganiam auto regularnie z uwagi na DPF, kilka dni temu tez jechalem autostrada, porzadnie przedmuchalem wydech, a po zjechaniu z autostrady jadac na 5 puscilem gaz i to samo.... Dolot na oko szczelny nie slychac przedmuchow. Prosze o pomoc bo spac nie moge jak cos jest z autem nie tak.

Offline iko01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: 2.0 d4d 126km blad P0101 przy hamowaniu silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: 10-01-2019, 21:18:09 »
Witam.
Sprawdź szczelność dolotu. Węże węzyki i inne.


 

Beesafe.pl