Autor Wątek: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania  (Przeczytany 2194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magister1986

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« dnia: 08-01-2019, 15:21:32 »
Witam wszystkich,

to mój pierwszy post tutaj.
Nie znalazłem wcześniej nigdzie tego wątku więc chciałbym zapytać w nowym temacie.

Czy macie w swoich CHR takie zachowanie, że pomimo jazdy na samym silniku
elektrycznym przez dłuższy dystans (np.5-6 km), wartość km podana do kolejnego tankowania
maleje, tak jakby pomimo że jest na elektryku to i tak gdzieś paliwo "uciekało" ?

Pozdrawiam
Paweł

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #1 dnia: 08-01-2019, 15:24:48 »
Wartość km do kolejnego tankowania, to w przypadku CHR tak randomowy wynik, że nie ma sensu tego nawet obserwować.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01-2019, 21:19:12 »
tak jakby pomimo że jest na elektryku to i tak gdzieś paliwo "uciekało" ?
To paliwo nie uciekło  <diabel> To paliwo zostało w baku  :song: zauważysz to podczas tankowania  :good:
Właśnie z tego powodu rezerwa w C-HR jest baaaardzo duża a do tego na zerze pokazanym przez komputer można przejechać jeszcze ze 150 km. :wallbash:
Komputer w hybrydzie jest właśnie tak dziwnie skonstruowany ach ci japońce  <zolta>
« Ostatnia zmiana: 08-01-2019, 21:21:13 wysłana przez zdenek2007 »

Offline PingNoMore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 157
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01-2019, 22:25:58 »
W 1.2 Turbo jest to samo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #4 dnia: 09-01-2019, 09:03:25 »
5-6 km na samym elektryku? Chyba z górki  :grin: A co do zasięgu, to nie jest nigdzie napisane, że jest to zasięg na samej benzynie.

Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #5 dnia: 09-01-2019, 15:22:19 »
Też jestem zdziwiony  5-6 km na elektryku, przy BARDZO ostrożnej jeżdzie udaje mi się przejechać 1,5km

Offline Mit

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #6 dnia: 09-01-2019, 18:22:37 »
Ja robię do 2,5 km obecnie przy niskich temperaturach po rozgrzaniu auta i naładowaniu baterii. To chyba kwestia wprawy i wagi kierowcy  <taniec>

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #7 dnia: 09-01-2019, 21:34:04 »
Szczerze to ruszyć i jechać na samym elektryku jest ciężko ale możliwe, powiedzmy jakieś kilkaset metrów  :wallbash:
Ale na fajnej równej trasie rozpędzając auto do prędkości 80km/h jeśli się odpuści lekko pedał gazu i utrzymuje prędkość na samym elektryku to jest możliwe przejechanie kilku km.
Jak zauważyłem to wtedy mimo wszystko przebieg do tankowania jednak spada! :czerwona:

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2633
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #8 dnia: 09-01-2019, 22:33:07 »
A dlaczego zasieg mialby nie spadac? Zasieg wyliczany jest na podstawie sredniego spalania i ilosci przejechanych kilometrow, jadac na elektryku kilometrow przybywa a za krotko sie na nim jedzie zeby srednie spalanie spadlo wiec zasieg spada.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jazda na elektryku/spadek dystansu do tankowania
« Odpowiedź #9 dnia: 10-01-2019, 21:17:35 »
A dlaczego zasieg mialby nie spadac? Zasieg wyliczany jest na podstawie sredniego spalania i ilosci przejechanych kilometrow, jadac na elektryku kilometrow przybywa a za krotko sie na nim jedzie zeby srednie spalanie spadlo wiec zasieg spada.

No cóż, podczas jazdy na elektryku średnie spalanie właśnie spada  <kucharz> niestety zasięg też!
Moim zdaniem właśnie stąd  bierze się "dodatkowe" paliwo w baku mimo że komputer pokazuje zerowy przebieg do tankowania. :wallbash:


 

Beesafe.pl