Autor Wątek: Powitanie.  (Przeczytany 4930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakus

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Powitanie.
« dnia: 10-01-2019, 12:55:33 »
Witam wszystkich na forum. Kupiłem Toyotę Aygo 2018r. Wersja z klimą manualną + Multimedia bez Navi .
Próbowałem połączyć się z ekranem (mirror) ale doczytałem że mój samsung Note 3 nie jest na liście możliwej do połączenia z ekranem Toyoty.
Mam też KIA Stonic z 2017r i też bez Navi ale Android Auto pięknie śmiga jak też mirrorlink więc cała zawartość telefonu dostępna z ekranu samochodu.
Tak myślę że Toyota powinna sprzedawać w salonie telefony  razem z samochodem i będzie po problemie. :-).
Może ktoś próbował w tym temacie (mirror) czegoś nowego?

Offline Smarciu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 10-01-2019, 12:57:20 »
Ciekawe. Spróbuj podpiąć się przez Android Car. U mnie z AppleCar działa koncertowo :)

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #2 dnia: 10-01-2019, 13:02:08 »
Może ktoś próbował w tym temacie (mirror) czegoś nowego?
Mirror Link możesz sobie darować, to juz martwy system, ale jeżeli masz Connect to korzystaj z Car Play lub Android Auto.

Offline Krakus

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #3 dnia: 10-01-2019, 14:33:40 »
Nie mam Connect. Android Auto mam zainstalowane ale tylko w Kia śmiga .
« Ostatnia zmiana: 10-01-2019, 14:37:18 wysłana przez Krakus »

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #4 dnia: 10-01-2019, 15:20:37 »
Nie mam Connect
No to słabo, bez Connect to ten cały zestaw multimedialny do niczego się nie nadaje. W/g mnie  to jedyna rzecz którą warto było dołożyć  do Aygo. 1000 zł  to nie fortuna, a tylko wtedy ten zestaw ma jakikowiek sens (pomijając kamerę cofania).

Offline stomek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #5 dnia: 10-01-2019, 15:58:18 »
Moim zdaniem natomiast ten connect nie jest wart 1000zł, android auto mogłoby mieć sens gdyby ktoś jeździł długie trasy ale to chyba nie tym autem.

Multimedia można przesyłać przez BT , telefon też , podpinanie kabla za każdym razem jak się wsiada do auta jest jak tortura.
Chyba że w wersji bez connecta nie da się odtwarzać np muzyki z telefonu przez BT.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #6 dnia: 10-01-2019, 16:09:52 »
Wszystko zależy od potrzeb. Ja w swoim samochodzie mam Car Play , jeżdżę tylko po mieście i nie wyobrażam sobie teraz samochodu bez tej funkcji. Siri jest przez BT. A podpinam pod USB i tak, żeby podładować telefon. Podróż na mojej trasie, po Warszawie ok 12 km i tak trwa od 40 min do 1.5 godz. w zależności od korków.

Offline Smarciu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #7 dnia: 10-01-2019, 16:28:41 »
Ja też używam do podładowania telefonu, podcasty do słuchania, działa mi mapa offline Magic Earth, mapa Google, widać korki na LTE, czytanie SMS (tylko po Ang.) i ogólnie jestem tym dużym ekranem zachwycony :) I moim zdaniem warto było dopłacić, a ten malutki ekranik w wersji podstawowej, to wyglada, jak z zeszłego wieku ;)

Offline stomek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #8 dnia: 10-01-2019, 16:45:08 »
40 minut do 1,5h to już sporo na jedną podróż, to dla mnie podpada pod przypadek "długa trasa" - chyba kupiłbym większe auto.

U mnie czyta smsy po polsku.

Ten mały ekranik rzeczywiście wygląda fatalnie, ale można mieć duży bez connecta (czyt. bez android auto/carplay)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #9 dnia: 10-01-2019, 17:01:22 »
to dla mnie podpada pod przypadek "długa trasa"
Mało pali i wszędzie się wcisnę dlatego kupiłem auto segmentu A do jazdy po mieście ( Teraz jest to co prawda Opel Adam, więc komfort na przednich siedzeniach jak w kompakcie- podgrzewane siedzenia, kierownica, automatyczna klima)
U mnie czyta smsy po polsku.
Czyta czy wyświetla?

Offline stomek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #10 dnia: 10-01-2019, 17:59:23 »
Czyta smsy po polsku, wydało mi się że nawet poprawnie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Offline Smarciu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #11 dnia: 10-01-2019, 19:04:46 »
Muszę sprawdzić czy u mnie też czyta po PL, ale może na iOS Siri nie zna naszego pięknego języka?

Offline Krakus

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #12 dnia: 10-01-2019, 19:44:03 »
Ja wiem że lepsza wersja z Connet ale to samochodzik dla żony a ona i tak nawet BT nie używa. Jeżeli chodzi o BT to odtwarzanie z fona chodzi ładnie. Ja tylko sprawdzam możliwości jakie daje ten samochodzik w takiej konfiguracji. Jak będzie potrzeba to dam radę to przerobić.  W moim  Kia Stonic mam wszystko co potrzebne do podróżowania i jestem zadowolony.

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #13 dnia: 10-01-2019, 20:16:58 »
Temat "powitanie" a rozprawka o łączeniu z telefonem. Proponuję koledze zakladajacemu temat aby zapoznał się z regulaminem forum http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,29379.0.html

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Powitanie.
« Odpowiedź #14 dnia: 10-01-2019, 20:34:53 »
może na iOS Siri nie zna naszego pięknego języka?
Nie zna niestety


 

Beesafe.pl