Autor Wątek: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM  (Przeczytany 5158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline capik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« dnia: 10-01-2019, 21:42:56 »
Cześć,
miło mi przyłączyć się do forum.

Sorki że tak prosto z mostu ale potrzebuję szybkiej porady. Mogę kupić fajną corollę jak w temacie w wersji active.
Fajna, zadbana, nie powiem bo słabo wyposażona jak to active ale pod gaz i ogólnie to Toyota więc warto :)
Cena też mi pasuje ale jutro muszę dać odpowiedź.

Ale jest jeden warunek, muszę mieć tempomat ! Bez tempomatu bądź możliwości instalacji odpada. Ta wersja oczywiście nie ma fabrycznie.
Wertuję internet od kilku godzin, widziałem filmik że taki tempomat można zainstalować jeśli przewód jest w kierownicy, są manetki na allegro ale teraz pytanie do Was jak można poznać że samochód jest przystosowany do takiej instalacji ?
Tym bardziej że nie mam go jeszcze.

Czy jeśli podam VIN w serwisie to mi powiedzą ? Czy nic nie powiedzą bo widzę że to trochę akcja "nieoficjalna" instalacja takiego tempomatu.

Każda pomoc mile widziana. Z góry dziękuję.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #1 dnia: 10-01-2019, 22:50:55 »
Tu masz wątek o tempomacie w Aurisie http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,20573.0.html i widzę, że silniki 1,6 też się tam przewijają to może coś wyczytasz - ktoś tam pisał, że ASO bierze 1100 zł za montaż tempomatu.

Offline capik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #2 dnia: 11-01-2019, 09:18:59 »
OK dzięki za info.
Dzwoniłem dziś do serwisu koszt 900zł ale pod warunkiem że mam instalację pod kierownicą. Niestety serwis mówi że nie da się tego stwierdzić bez podjechania samochodem i zajrzenia do środka.Nr VIN nic tu nie da. Chyba że ktoś z forumowiczów zna jakiś sposób inny bazując na nr nadwozia, silnika itp ?????
Kurcze no szkoda że to nie wiadomo bez wizyty w serwisie.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #3 dnia: 11-01-2019, 09:35:42 »
Przed kupnem auta i tak przecież podjedziesz do jakiegoś mechanika aby go sprawdzić to podjedź do serwisu i auto Ci sprawdzą (zobaczysz historię serwisową i ew. napraw ) i zobaczą przy okazji czy masz instalację pod kierownicą i z głowy.

Offline capik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #4 dnia: 11-01-2019, 09:57:32 »
Tak też pomyślałem. Na razie od poł h doradca obsługuje klienta i nie mogą mnie połączyć :) żeby się umówić.

Samochód jest od znajomego ale handlarza. Wszystko z nim ok. Do jutra wstrzymał sprzedaż ze względu na znajomość ale jak znam serwisy na jutro się nie umówię, chyba że to sprawdzenie kierownicy to krótka akcja i mnie wcisną. Od jutra samochód rusza na handel w Internet co jest zrozumiałe no gość nie będzie na mnie czekał tygodnia aż się do serwisu dostanę.

 

Offline 4adam

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #5 dnia: 11-01-2019, 11:11:28 »
Tempomat u chińczyków kosztuje 40pln wraz z kabelkiem. Na 99% możesz zamontować, bo wedlug specyfikacji tempomat może mieć każda Corolla z elektronicznie sterowana przepustnicą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2645
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #6 dnia: 11-01-2019, 11:46:27 »
Pytanie czy sa wszystkie przewody i wlaczniki przy pedalach.

Offline capik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #7 dnia: 11-01-2019, 13:27:19 »
Panowie, dziękuję za informacje.

Od siebie dodam że dzwoniłem również tu: tempomaty.pl i dowiedziałem się że gdyby coś było nie tak, można dołożyć takie cudo ze sterownikiem zewnętrznym i cieszyć się tempomatem.
Koszt w przypadku corolli 1700zł. Dla mnie to kluczowe więc ostatecznie gdybym nie mógł zainstalować "gałki" zdecyduję się na to. Podobno te tempomaty są certyfikowane.
Gość przez telefon powiedział żebym najpierw spróbował w serwisie a później jakby co zaprasza i tym samym zdobył sobie mój szacunek bo na siłę nie wciskał tych tempomatów tylko mówił rozsądnie. Firmy nie znam ale już po rozmowie cieszę się że są normalni ludzie którzy poradzą a nie tylko wciskają towar.

Jutro robię ostatni look na furkę i jeśli nie wyskoczy nic dziwnego będę posiadaczem Toyoty  <taniec>

Offline 4adam

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #8 dnia: 11-01-2019, 18:22:21 »
Ja bym na Twoim miejscu zamiast dawać prawie 2000 pln za tempomat, spróbował bym kupić wspomniany przeze mnie wcześniej zamiennik lub nawet  oryginalną manetkę i spróbować podłączyć. Koszt 40?200 pln a 1700 to jednak spora różnica.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

« Ostatnia zmiana: 11-01-2019, 18:24:58 wysłana przez 4adam »

Offline capik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat Corolla 2015 Silnik 1.6 VVT-i 132KM
« Odpowiedź #9 dnia: 11-01-2019, 21:48:27 »
To jest oczywiste. Może źle się wyraziłem, sorki. Najpierw spróbuję oczywiście wersji z manetką a jeśli będę w 1% samochodów że nie działa wówczas dopiero tempomat "zewnętrzny"


 

Beesafe.pl