Autor Wątek: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa  (Przeczytany 9926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

edgar68

  • Gość
Problem dotyczy Ave'98.
Umyłem auto na myjnii (jak zwykle). Chciałem jeszcze wymienić żarówkęw lampce w suficie (pręcik ok, ale rozpadła sięw rekach). Żarówki na stacji benzynowej nie dostałem więc pojechałem  inną. W drodze zauważyłem, że skasował sięlicznik dzienny i zegarek. Centralny zamek jeszcze działał. Żarówki nigdzie nie dostałem więc pojechałem do domu. Zamykając auto z pilota, chcąc zamknąć je bez pikania przycisnąłem najpierw lewy przcisk (mały) po czym duży (środkowy). Zamek sięnie zamknął - tylko załączył alarm. Przyciskiem na drzwiach również nie mogęuruchomić centralnego zamka. Licznik dzienny i zegarek resetują sięza każdym razem po wyłączeniu silnika, załaczeniu alarmu.
Czy można to samemu naprawić? Jeśli nie to gdzie polecacie w Warszawie?

p_flori

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 22-05-2005, 11:04:35 »
Masz gdzieś nietypowe zwarcie i to na obwodzie bezpieczników niezależnych od stacyjki - zwarcie powoduje spadek napięcia na obwodzie zasilającym zamek, podtrzymanie pamięci komputera (licznika), zegara itd. Po przekręceniu kluczyka może dzieki innym obwodom działa licznik i zegar. Myślęże dostała sięwoda do jakiejś kostki, wyłącznika - najprawdopodobniej w drzwiach, może zwierają siłowniki centralnego zamka. Tak czy inaczej sądze, że pomoże gruntowne osuszenie auta, ewentualnie tych okolic, które przypadkowo zamokły. Sprawdź dokładnie bezpieczniki, szcególnie te, które związane są z urządzeniami, które Ci nawalają, Sprawdź, czy po wyjeciu żarówki nie ma tam jakiegoś zwarcia. Powodzenia

edgar68

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 23-05-2005, 07:55:39 »
Nie mogęnamierzyć przyczyny.
Proszęo namiar gdzie to mogęzdiagnozować i naprawić w Warszawie?
Poleccie dobrego autoelektryka-elektronika.

ZACHARY

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 23-05-2005, 08:50:16 »
Cytat: edgar68
... gdzie polecacie w Warszawie?



Na priva wysyłam Ci telefon do elektronika od Toyoty.

edgar68

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 23-05-2005, 09:21:20 »
To były jednak dwa bezpieczniki w komorze silnika 7,5 i 10 A. Przyczyną była uszkodzona żaróweczka w oświetleniu w suficie.
Dziękuję, a namiar na elektronika zapiszęsobie.
Pozdrawiam
edgar68

p_flori

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 24-05-2005, 20:02:58 »
czasem tak bywa, że przy zwykłej wymianie żarówki spali siębezpiecznik, U mnie np. pali sie notorycznie bezpiecznik postojówek, wtedy jak załącza sie ten brzęczyk, gdy zapomne wyłączyć światła i otworzędrzwi.

pgreg

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: 25-05-2005, 11:12:14 »
Witam,
ten sam problem z bezpiecznikiem miałem gdy też wymieniałem żarówkęw suficie.
Nie wiem co za draństwo ale za kazdym razem jak próbowałem ją tam ulokowac to paliło bezpiecznik - w końcu sięudało i jest OK.

p_flori

  • Gość
Odp: Resetuje się licznik dzienny, zegarek i centralny nie działa
« Odpowiedź #7 dnia: 25-05-2005, 14:02:44 »
Po prostu jest bezpieczniej wyjąć ten bezpiecznik, potem zmienić żarówkęi z powrotem go założyć


 

Beesafe.pl