Autor Wątek: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia  (Przeczytany 16493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrekusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« dnia: 21-01-2019, 14:16:06 »
Witam wszystkich forumowiczów. Zapisałem się  do klubu miłośników w związku z tym, że będę niedługo właścicielem corolli verso z 2005 roku. Tuż po jej zakupieniu chciałbym dokonać kilku modyfikacji. Są to wymiana radioodtwarzacza plus ewentualny montaż kamery cofania lub parktronicu. I tak stoję przed dylematem czy lepiej zakupić radio 2din czy lepiej 1 din, i czy to radio ma mieć wejście na kamerę cofania czy lepszy bedzie ten parktornic. Może ktoś z forumowiczów robił taką zmianę u siebie. Dodam, że na radio, jeżeli miało by być 2 din nie chciał bym przekroczyć 600-700 zł. Za tyle pieniędzy można już pioniera lub kenwooda kupić, tylko czy cena idzie z jakością. Chciałem zacząć od wymiany radia a następnie wygłuszyć drzwi. Jeżeli ktoś z Was tak robił to czy faktycznie jest poprawa z jakością muzyki. Dziękuje Wam za przyjęcie i proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi. Pozdrawiam Piotrek

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #1 dnia: 21-01-2019, 16:54:28 »
Dodasz troszkę i masz gms6818 z dsp, navi, wejściem kamery, bt i android link.
Odpada wygluszanie bo rezonans załatwi dsp.

Offline piotrekusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #2 dnia: 21-01-2019, 20:19:30 »
Dzięki za odpowiedź, choć wszędzie gdzie czytam to piszą, że wygłuszenie to podstawa więc teraz mam mętlik w głowie. A co do kamery cofania to dobrze jest ją połączyć z takim radiem czy lepiej ten parktronic? A co nawigacji w tym radiu to można wgrać swoją automapę?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #3 dnia: 21-01-2019, 20:40:33 »
Wygluszen8e to zawsze plus ale kosztuje a w tym przypadku dsp masz praktycznie za darmo.
Ja wole kamere. Na czujnikach nie zaparkujesz na mm bo ponizej 40cm nic nie pokazują.
Można wgrać AM albo k9zystac z google mapa i Janosika z telefonu.

Offline piotrekusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #4 dnia: 21-01-2019, 20:57:52 »
Te przewidziane przeze mnie modyfikacje będą działy się w czasie wiec i koszt będzie rozłożony w czasie, co z kolei powoduje nie duz   92,73 obciążenie finansowe dlatego będę chciał wygłuszyć a i zmienić głośniki w drzwiach oraz podszybiu. Jeszce mam pytanie do działania radia tzn: czy radio ustawione na muzykę będzie ją odtwarzało jednocześnie z załączoną kamerą cofania lub nawigacją? Dodatkowo czy to radio będzie można obsługiwać z kierownicy czy trzeba zakupić odpowiedni adapter?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #5 dnia: 21-01-2019, 21:38:43 »
Jak ustawiasz tak będzie. Może wycisnąć całkiem albo i nie.
Interface jest wbudowany.

Offline piotrekusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #6 dnia: 21-01-2019, 23:24:05 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale tak: nie potrzebuje tego adaptera a muzyka może iść razem z nawi lub kamerą cofania? Muszę się jeszcze dopytać o kamerę cofania. Jaki model dopasować żeby to było kompatybilne, nie śnieżyło? Czy są może dedykowane kamery?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #7 dnia: 22-01-2019, 10:45:27 »
Sam decydujesz czy muzyka ma sie przyciszyć, grać normalnie czy wyłączyć podczas cofania lub komend navi.
Ja montuje kamery wciskane w blendę na cienkim złączu - praktyczine niewidoczne jak zamkniesz klapę.

Offline piotrekusz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #8 dnia: 22-01-2019, 12:39:52 »
Dziękuje za odpowiedzi, wyczerpały temat, pozdrawiam

Offline stolar1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #9 dnia: 14-02-2019, 18:31:23 »
Podepnę się żeby nie zaśmiecać za bardzo :) Czy jest jakieś oryginalne radio Toyoty ( najlepiej do Corolli Verso II ;) ) z nawigacją do którego można wgrać mapy inne niż toyotowskie ( Mapamap, Automapa itp ) ? W tej chwili mam założonego Clariona NX-502E plus kamera cofania i szlag mnie trafia jak mam włączyć nawigację. Przy włączonym radiu navi działa  bez głosu, jak wyłączę radio też nie ma głosu, w slot kart SD mam wrzuconą kartę z utworzonym kilkoma płytami, nawigacja działa tylko na CD05, na pozostalych płytach głos tnie się jak cholera, nie idzie słuchać  :wallbash: Najlepszym dla mnie wyborem byłby zakup oryginalnego toyotowskiego radia z nawigacją ale od dawna korzystam z Mapamap i przyzwyczaiłem się już do niej . Ma ktoś jakiś pomysł jak wgrać nieoryginalne mapy do toyotowskiego radia?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #10 dnia: 15-02-2019, 23:58:03 »
Nie da się wgrac.
Kup porządne 2din i po kłopocie.

Offline stolar1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #11 dnia: 16-02-2019, 07:03:51 »
Jakie to jest porządne, mógłbyś coś podpowiedzieć czego mam szukać ? Zależy mi na nawigacji, tylnej kamerze, zestawie głośnomówiącym i sterowaniu z kierownicy. Nie musi mieć napędu DVD ale miło byłoby jakby miało dwa sloty na kartę SD (navi plus multimedia) Podpowiesz coś :)
« Ostatnia zmiana: 16-02-2019, 07:54:57 wysłana przez stolar1 »

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #12 dnia: 16-02-2019, 09:50:49 »
Jaki system?
Coś dobrze grajacego z dsp?

Offline stolar1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #13 dnia: 16-02-2019, 12:56:45 »
Wolałbym chyba Windows. A co do dsp to nawet nie wiem o czym do mnie mówisz ;) Nie jestem audiofilem, nie mam specjalnych wymagań co do audio, jeśli  znacząco nie podniesie ceny  zestawu to może być, jak nie będzie to wydaje mi się że i tak radyjko będzie grało lepiej niż fabryczne i to mi wystarczy  :good:

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Toyota corolla verso 2005 wymiana seryjnego radia
« Odpowiedź #14 dnia: 16-02-2019, 14:23:21 »
No to Gms 6818


 

Beesafe.pl