Autor Wątek: Komu rdzewieje Yaris ?  (Przeczytany 20262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #45 dnia: 06-03-2019, 17:44:20 »
Pół roku - Co tyle odnawiam.
Cala operacja trwa 20 min a kosztuje 14pln.

Kortanin nie zabezpiecza a wiąże rdza.
Czyli wszystkie małe odpryski które za kilka lat mogły by stać się dziura, wiąże i nie doprowadza do trzęsienia.
Może też być stosowany jako podkład ale ja wolę co roku sprawdzić jak wygląda podwozie i je psiknac.

Offline Marioosz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 179
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #46 dnia: 07-03-2019, 17:25:09 »
Ale Kortanin to chyba na blachę zaatakowaną przez rdzę? Zdrowej blachy nie będzie się chyba trzymał?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #47 dnia: 07-03-2019, 18:27:24 »
Nie będzie.

Offline kleju89

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #48 dnia: 07-03-2019, 20:00:04 »
Do zabezpieczenia czystego podwozia można wykorzystać środki bitumiczne np. Valvoline i Noxudol (wiodące firmy). Obie te firmami mają też w ofercie woski do zabezpieczania profili zamkniętych. Z własnego doświadczenia mogę polecić Noxudol Auto Plastone którym dobre parę lat zabezpieczyłem tylne nadkola w starszym, teraz już ponad dwudziestoletnim, japończyku (Mitsubishi Colt). Jedna puszka litrowa starczyła na oba nadkola, które wcześniej pokryłem woskiem Noxudol 750 wg. technologii producenta. Ten środek akurat nanosi się ręcznie bez pistoletu i kompresora a do dzisiaj warstwa ta nie została wypiaskowana i zdarta, skorodowanych dziur też nie ma ;-).
Yarisa zabezpieczyłem niecały rok temu środkami Noxudol 900 i 1600 oraz woskami 700 i 750 ale na razie minęło za mało czasu żeby ocenić tego skuteczność.

Offline rafi-car

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #49 dnia: 08-03-2019, 20:39:35 »
Mój yaris jest z 2008 roku. Kłopoty zaczynają się z podłogą w planach jest konserwacja. Mam kilka odprysków na drzwiach ale to kwesta złej naprawy po kolizji parkingowej (naprawę przeprowadzał serwis niestety nawet im wierzyć nie wolno...). Z reszta nie mam problemów. Spotkałem się wiele razy z problemem rdzewiejących podłóg w japońcach( nie tylko w toyotach yaris).

Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #50 dnia: 18-03-2019, 08:07:22 »
Te podłogi to oczywiście od zewnątrz czyli podwozie ?? pytam bo np w 2 letniej Maździe to nawet części w środku auta potrafią rdzewieć - widziałem foty.Dzięki

Offline stachura.janek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Komu rdzewieje Yaris ?
« Odpowiedź #51 dnia: 16-04-2019, 22:43:38 »
Yaris Verso rok 2000 Japonia  spód zdrowy nie ma rdzy ale za to na tylnych błotnikach gdzie się łączy ze zderzakiem  oraz przednie lewe i prawe drzwi  rdza  ,  mały zalążek na tylnych lewych ,w maju idzie do naprawy  , tam gdzie rdza ma ma być wycięte nowa blacha , znajomy blacharz powiedział 900 zł na Gotowo 


 

Beesafe.pl