Autor Wątek: Falujące wolne obroty  (Przeczytany 10666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Falujące wolne obroty
« dnia: 23-03-2019, 22:51:53 »
Ponieważ to mój pierwszy post serdecznie witam wszystkich Szanownych Użytkowników Klubu Toyota.

Od 10 dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję...) posiadaczem samochodu Toyota C-HR 1.2 Turbo z manualną skrzynią biegów.
Obecnie samochód ma przejechane ok. 400km (bardzo delikatnej jazdy po mieście).
Dwa dni temu zauważyłem, że przy jeździe w korkach po przyhamowaniu i wrzuceniu na luz obroty spadają do ok. 500 rpm, samochód wpada w delikatne wibracje i obroty podskakują do ok. 750-800 rpm po czym znowu spadają do ok. 550 rpm. Czasem po jednym wrzuceniu na luz taka akcja powtarza się 2 lub 3 razy.

Filmik pokazujący to zachowanie jest po adresem: https://youtu.be/SZkVql0RGrs (pierwszy spadek obrotów ok. 15 sekundy).

Byłem w serwisie i powiedzieli mi, że nie ma zapisanych błędów w logach komputera i że do ok. 1000 km samochód dopasowuje mapę wtrysku i jest to normalne zachowanie.
Nie jestem pewien, czy to faktyczna przyczyna ponieważ wcześniej (przez pierwsze 5 dni użytkowania) taka sytuacja nie występowała.
Dodam, że dla wszelkiej pewności wyłączyłem ogrzewanie i klimatyzację, żeby nie wpływały na pracę silnika.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym zachowaniem obrotów w swojej benzynowej C-HR?


Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #1 dnia: 24-03-2019, 08:48:48 »
Nie to nie jest normalne i u mnie nie występowało,powodzenia bo gwarancja Toyoty to wielka sciema

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #2 dnia: 24-03-2019, 09:39:11 »
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Niestety też mi się wydawało, że nie jest to normalne zachowanie  :-(.
Pojeżdżę do tego 1000km i jeśli problem nie zniknie (w co bardzo wątpię) pojadę ponownie do serwisu ? zobaczymy co powiedzą...

Przy okazji mam jeszcze pytanie o pracę silnika ? na filmiku: https://youtu.be/QrWiraK-E3A słychać cykanie (trochę jak w traktorze tylko znacznie ciszej). W serwisie powiedzieli, że to normalna praca układu wtryskiwania paliwa (ale zaczynam wątpić w ich wyjaśnienia) ? też tak macie w swoich CHRkach?

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #3 dnia: 24-03-2019, 10:55:24 »
Normalna praca silnika tym się nie przejmuj,przy zamkniętej klapie ledwo to słychać,w kabinie wogole

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #4 dnia: 25-03-2019, 00:57:43 »
Serdecznie dziękuję za informację ? czyli przynajmniej odgłos pracy silnika jest w normie :-). Przy zamkniętej pokrywie faktycznie prawie tego  nie słychać.
Niestety wolne obroty jak pływały tak pływają :-(.

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #5 dnia: 25-03-2019, 16:49:03 »
Mam jeszcze jedno pytanie ? na jakim poziomie macie wolne obroty w swoich CHR 1.2 T (z wyłączoną klimą i na rozgrzanym silniku) ?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #6 dnia: 25-03-2019, 17:43:14 »
Ja mam takie akcje u siebie jak wyłącze klime ale wystarczy troche pojeździć i problem znika
Przy jezdzie cały czas z włączoną klima problem nie występuje
Obroty na jalowym na rozgrzanym i bez klimy sa dość niskie ale dokladnie nie wiem bo z obrotomierza ciezko je odczytać

Offline PingNoMore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 157
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #7 dnia: 25-03-2019, 18:12:41 »
U mnie w okolicach 750-800 obrotów

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #8 dnia: 25-03-2019, 19:54:55 »
Masz powłączane światła i migacze zobacz  jakie masz obroty jak wszystko masz powyłączane mi włączenie świateł albo wentylatora z automatu podnosi obroty jak nic nie mam włączone to obroty mam tak na około 600 rpm
I auto musi byc dobrze rozgrzane

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #9 dnia: 25-03-2019, 20:11:13 »
To co napisałeś wypowiesz jednym tchem?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #10 dnia: 25-03-2019, 20:22:37 »
Dopiero zauważyłem,dlaczego na silniku i osprzęcie ktoś namalował markerem kolorowe kropki?!?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #11 dnia: 25-03-2019, 20:53:02 »
To nie forum ortograficzne nie podoba sie to nie czytaj

Offline jarus67

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #12 dnia: 25-03-2019, 21:35:58 »
Chciałbym czytać bez domyślania się, co autor miał na myśli.
Skoro stawianie znaków interpunkcyjnych to dla Ciebie problem, będę unikał Twoich postów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Grzesiek C-HR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #13 dnia: 25-03-2019, 21:46:30 »
Kolego CHR user, możesz spać spokojnie, na razie .... :grin:
Dźwięk pracy silnika jest ok, natomiast falujące obroty nagrałeś na nie w pełni rozgrzanym silniku. U mnie też występują takie wachniecia obrotów, uznaje to za normalne zjawisko w tym silniku.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #14 dnia: 25-03-2019, 21:59:24 »
Kolego CHR user, możesz spać spokojnie, na razie .... :grin:
Dźwięk pracy silnika jest ok, natomiast falujące obroty nagrałeś na nie w pełni rozgrzanym silniku. U mnie też występują takie wachniecia obrotów, uznaje to za normalne zjawisko w tym silniku.
Podbijanie obrotów na zimnym silniku a falowanie jak na filmiku to dwie różne sprawy,tak mi się przynajmniej wydaje,ja przez dwa lata u siebie nie zauważylem, żeby tak latał obrotomierz na zimnym,góra dół ale może się mylę i faktycznie to normalne


 

Beesafe.pl