Autor Wątek: Falujące wolne obroty  (Przeczytany 10799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #15 dnia: 25-03-2019, 22:49:00 »
Dziękuję za wyjaśnienia - podniosłeś mnie nieco na duchu odnośnie tego pływania obrotów. To konkretnie nagranie było zrobione po ok. 15 minutach jazdy w mieście (w korkach), ale podobne zachowanie pojawia się też po dłuższej jeździe.
Nieco niepokojące jest to, że takie pływanie obrotów występuje co 2-3 zatrzymanie samochodu, wrzucenie na luz oraz odczekanie ok. 15 sekund (na początku obroty stoją stabilnie).
Natomiast wydaje mi się, że w przypadku włączonej klimatyzacji taki efekt występuje znacznie rzadziej, tak jakby komputer mniej 'manipulował' wolnymi obrotami, gdy silnik jest obciążony.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #16 dnia: 02-04-2019, 11:26:22 »
https://youtu.be/QrWiraK-E3A
Ma ktoś jakąś teorie skąd w nowym aucie z fabryki pojawiły się na silniku i osprzęcie różnokolorowe kropki namalowane markerem?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #17 dnia: 02-04-2019, 12:47:38 »
Taka nowa religia w zakładach produkujacych podzespoły do samochodów
Pracownik w ten sposob potwierdza wykonana kontrole podczas produkcji bądź montazu podzespołu
 to tak piszac na szybko

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #18 dnia: 02-04-2019, 20:37:56 »
Pytałem nawet dzisiaj o te kolorowe kropki w salonie, w którym kupowałem samochód i dowiedziałem się, że są to znaczniki kontroli po tzw. przeglądzie zerowym (wykonywanym po sprowadzeniu samochodu do Polski). Chyba sprawdzają czy nic się nie odkręciło/poluzowało w trakcie transportu. Oglądałem, też silnik egzemplarza salonowego do jazd próbnych i również miał takie znaczniki (chociaż trochę mniej niż mój).

Jeśli natomiast chodzi o falujące obroty to jeździłem tym salonowym samochodem do jazd próbnych o bardzo podobnym przebiegu do mojego (lekko ponad 1 tys. km) i zachowuje się dość podobnie, chociaż wahania obrotów były w mniejszym zakresie. Schemat falowania jest dość podobny. W poniedziałek jestem powtórnie umówiony do serwisu zobaczymy czego dowiem się tym razem (bo mapa wtrysku miała się ustalić do 1 tys. km a tym czasem faluje coraz bardziej)...

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #19 dnia: 03-04-2019, 15:13:20 »
bardzo dobry pomysl z tym przeglądem zerowym,mysle,ze zawsze to bylo ale teraz doszlo mazanie mazakiem

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #20 dnia: 03-04-2019, 20:05:25 »
Pracuje w branży motoryzacyjnej i nie dokonca sie zgodzę z tym pochodzeniem kropek

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #21 dnia: 04-04-2019, 10:15:25 »
Pracuje w branży motoryzacyjnej i nie dokonca sie zgodzę z tym pochodzeniem kropek
Jak to nie tajemnica to napisz coś więcej,w Słupsku nikt nie kropkuje żadnych nowych aut

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #22 dnia: 17-04-2019, 18:19:44 »
Jeśli natomiast chodzi o falujące obroty to jeździłem tym salonowym samochodem do jazd próbnych o bardzo podobnym przebiegu do mojego (lekko ponad 1 tys. km) i zachowuje się dość podobnie, chociaż wahania obrotów były w mniejszym zakresie. Schemat falowania jest dość podobny. W poniedziałek jestem powtórnie umówiony do serwisu zobaczymy czego dowiem się tym razem (bo mapa wtrysku miała się ustalić do 1 tys. km a tym czasem faluje coraz bardziej)...

moj przebieg to 4 tys km...i mam dokladnie tak jak w Twoim CHR...obroty faluja...
Serwis nic nie wspominal o mapie wtrysku....natomiast jestesmy umowieni na reprogramowanie komputera jesli problem nie zniknie przy 5 tys km....wiec pewnie niedlugo zostanie to wykonane...
u mnie przy dlugim, lagodnym hamowaniu obroty potrafia spasc ponizej 500/min ....wtedy silnikiem juz mocno szarpie....
szczerze mowiac jesli tak ma byc to ....do pupy to jest...nowe auto i szarpiacy na wolnych obrotach silnik...  :-(
« Ostatnia zmiana: 17-04-2019, 18:23:30 wysłana przez Kierowca CHR »

Offline CHR user

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #23 dnia: 18-04-2019, 21:26:39 »
Przeszło tydzień temu byłem w serwisie i zrobili mi tzw. 'kasowanie adaptacji'. Zaraz po kasowaniu było jeszcze gorzej niż wcześniej (obroty latały w zakresie 450 - 1000), ale po jakiś 50 km jazdy wróciły do stanu widocznego na moim filmiku. Po kolejnych 400 km jest gorzej niż na filmiku, czyli mniej więcej wróciłem do stanu przed 'kasowaniem adaptacji' :-(.

Ale żeby jeszcze nie było tak różowo, to przy odbiorze samochodu z serwisu zauważyłem, że w jednym reflektorze jest pełno skroplonej wody - powiedzieli mi, że może to być skutek grzania u nich silnika (przy kasowania adaptacji musieli podobno mocno nagrzać silnik bo tego wymaga procedura) i że po kilku godzinach woda powinna odparować. Niestety przez tydzień nie odparowała - coś się zaczynam obawiać, że ta legendarna niezawodność marki jest już tylko na naklejce...

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #24 dnia: 19-04-2019, 18:09:53 »
le żeby jeszcze nie było tak różowo, to przy odbiorze samochodu z serwisu zauważyłem, że w jednym reflektorze jest pełno skroplonej wody - powiedzieli mi, że może to być skutek grzania u nich silnika (przy kasowania adaptacji musieli podobno mocno nagrzać silnik bo tego wymaga procedura) i że po kilku godzinach woda powinna odparować.

Qurcze alez wytlumaczenie...... w takim razie letnia jazda w miescie, rozgrzany silnik...potem np. burza i mamy wode w reflektorach...jaja sobie robia - kpina i tyle.
Ciekaw jestem co z tymi obrotami bedzie dalej sie dzialo....nie akceptuje takiego stanu zeczy...serwis twierdzi, ze falowac nie powinny ale chyba nikt nie ma pomyslu co z tym zrobic...   :-(

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #25 dnia: 19-04-2019, 20:57:39 »
Widać, że ASO to falowanie w silnikach 1,2  najlepiej zamiotłoby pod dywan bo nie mają pojęcia co z tym zrobić.

Identyczna sytuacja jest w nowych silnikach 1,5 TSI VW  - silniki te na zimno - jak się wolno rusza na I biegu szarpią i zjawisko to zrobiło się powszechne w kraju i za granicą  ( nazwano to nawet kangurowaniem ) a ASO albo nabiera wody w usta albo czeka na wytyczne producenta i tak już rok minął. :(    - a szkoda bo w tym silniku VW usunięto chyba wszystkie poprzednie wady z wersji 1,4 no ale jest za to inna.  :)

Niestety wygląda na to, że niejednokrotnie to tylko zbiorowe pozwy sądowe mogłyby coś wskórać a i to pewnie nie zawsze.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #26 dnia: 20-04-2019, 07:19:35 »
Problem prawdopodobnie jest opisany w technicznym biuletynie serwisowym: https://www.toyota-tech.eu/euro5search/index?PUBTYPE=TSB
Znalazłem tam informację, mi.in. o aktualizacji oprogramowania sterujacego pracą układu hybrydowego, która poprawia przyspieszenie dla aut wyprodukowanych przed 01-02-2017 r.
Biuletyn nr CP-00010T-TME z opisem: Reduced power when accelerating from a stop: (HV ECU).
Oczywiście serwis był zaskoczony tą informacją.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2019, 07:25:07 wysłana przez laki »

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #27 dnia: 20-04-2019, 20:25:39 »
Znalazłem tam informację, mi.in. o aktualizacji oprogramowania sterujacego pracą układu hybrydowego, która poprawia przyspieszenie dla aut wyprodukowanych przed 01-02-2017 r.
Biuletyn nr CP-00010T-TME z opisem: Reduced power when accelerating from a stop: (HV ECU).

Ale my tu o 1.2 T sobie pogadujemy....nie o hybrydzie i jej problemach z przyspieszaniem.....
1.2 T ma problem ze stabilnoscia obrotow silnika.....

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #28 dnia: 20-04-2019, 21:36:58 »
Możliwe, że ten problem jest tam również opisany.
Zawartość biuletynu dostosowuje się do konkretnego auta po wpisaniu nr nadwozia.

Offline Kierowca CHR

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Falujące wolne obroty
« Odpowiedź #29 dnia: 21-04-2019, 22:20:02 »
Możliwe, że ten problem jest tam również opisany.
Zawartość biuletynu dostosowuje się do konkretnego auta po wpisaniu nr nadwozia.

ha..w takim razie pozostaje miec nadzieje, ze biuletyn studiuja pracownicy serwisow ASO Toyoty i ze sama poprawka rozwiaze ten syf.....bo zadna pociecha jet, ze inni tez tak tak maja wlaczajac w to inne marki samochodowe...

jak na razie Toyota daje ciala....


 

Beesafe.pl