Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: [E18] Toyota Touch 2 problem. Magik poszukiwany  (Przeczytany 813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zakatek

• Toyot Leżący
  • *
[E18] Toyota Touch 2 problem. Magik poszukiwany
« dnia: 10-04-2019, 18:31:13 »
Panowie znowu muszę prosić o pomoc. Szukam jakiegoś magika elektronika z okolic Krakowa, który pomoże zdiagnozować problem z system Toyota Touch 2 (bez nawi). Jestem już bezradny, miewałem problemy z system kilka miesięcy temu, ale wszystkie zostały rozwiązane po wymianie akumulatora na nowy. Teraz wszystko nagle wróciło...

1. System samoczynnie restartuje się co 2 minuty  :wallbash:
2. Po restarcie czasem działa normalnie czasem wariuje i np. mogę wrzucić 8 razy wsteczny a kamera się nie uruchomi. Muszę wtedy przytrzymywać lewą gałkę, żeby samemu wywołać reset

Szlag mnie trafia. Nie wiem o co chodzi, akumulator jest nowy, nic się nie zmieniło. Samochód ma 5 lat w tym momencie. Czy jest coś co mogę zrobić sam lub z czyjąś pomocą? W ASO powiedzą, żeby wymienić moduł i do widzenia.

Offline KoMarek

• Toyot Chodzacy
Odp: [E18] Toyota Touch 2 problem. Magik poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: 10-04-2019, 19:10:01 »
Ja bym zaczął od sprawdzenia zasilania. Skoro po wymianie aku radio działało dobrze, to może masz słabe miejsce (np. zaśniedziły styk) na "drutach" w okolicy akumulatora. Mogą występować spadki napięcia gdzieś na kostce, bezpieczniku. W następnej kolejności wyciągnąłbym radio i podłączył bezpośrednio do akumulatora, było by pewne, czy problem jest w radiu, czy poza nim.
Spalanie - Motostat.pl

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04-2019, 20:00:13 »
Sam to możesz odpiąć akumulator na kilka minut.
Czy w radiu siedzi jakiś pendrive ?

Offline zakatek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11-04-2019, 12:37:38 »
1. Sprawdzę akumulator i okolice, ale szczerze wątpie. Było wszystko sprawdzane niedawno
2. Pendrive? Pendrive nie, ale mam wpięty kabel od iPhona i w ogóle teraz mi przypomniałeś, że pojawiają się też problemy z ładowaniem. W sensie telefon czasem się nie ładuje...

Offline faciulula

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2019, 09:08:20 »
Masz radio TT2 z navi czy bez? Jaki masz soft w radiu?

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2019, 09:08:20 »