Autor Wątek: CHR nie odpala  (Przeczytany 9281 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zaninka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
CHR nie odpala
« dnia: 15-04-2019, 22:20:24 »
Witam . Czy miał moze ktos taki przypadek : CHR hybryda stała nie używana miesiąc czasu i rozładował sie akumulator. Został naładowany , jeździła normalnie Ok 5 km i została pod domem . Po godzinie chcąc jechać drzwi otwarły sie z pilota ale przy próbę odpalenia padło . Zaczęło wszystko migać jak przy spięciu i amen . Alarm normalnie mruga . Co dziwne hybryda była prawie w pełni naładowana . Ma ktos jakiś pomysł ? Możliwe ze jakieś zwierze coś podgryzlo? Z góry dzięki

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: 16-04-2019, 11:13:49 »
5 km to malo. Moja rozladowala sie w salonie przy odbiorze - po prezentacji funkcji, swiatel, itd.
C-HR ma taka wade, ze nie da sie wylaczyc swiatel zewnetrznych w ogole, nawet DRL-y musza byc wlaczone, a wiec konieczne bylo podlaczenie pod prostownik i 1/2 godziny ladowanie.
Zalatw prostownik, sprobuj podladowac, i wtedy jak nie bedzie dzialalo to do ASO na wymiane tego malego aku.
Jak masz na gwarancji to nie ma co sie pie....ic z prostownikiem - zglaszaj na assistance Toyoty i do ASO, a tam zglos z gwarancji ze nie dziala prawidlowo aku.
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: 16-04-2019, 12:27:32 »
Krąży wadliwa seria akumulatorów w chr,doładowywanie nic nie daje,kilka osób z forum już przerabiało ten temat,w ASO powiedzą Ci żeby doładować i problem zniknie, niestety nie zniknie,powodzenia w serwisie,łatwo nie będzie...

Offline maciek71

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: 17-04-2019, 07:58:32 »
Mam ten sam problem z akumulatorem Mutlu. Zgłosiłem do serwisu dokumentując filmikiem, że w trakcie rozruchu gasną wszystkie kontrolki i zeruje się licznik średniego spalania. Problem jest wtedy, kiedy jest zimno i kiedy odpalam zimny silnik po kilkugodzinnym postoju. Stwierdzili, że należy sobie we własnym zakresie podładowywać akumulator (chyba jakaś kpina) i na tydzień podłączyli mi jakiś miernik pod złącze komputera. Nadmieniam, że samochodem jeżdżę codziennie i pokonuję co najmniej 10-15 km. Pech chciał, że akurat wtedy było ciepło i ani razu nie było sytuacji wyżej opisanej. Ostatnio znów zrobiło zimno i problem powrócił. Znów nagrałem filmik i chyba znów im wyślę. Akumulator ze 300 zł ich kosztuje, a będą kombinować jak go tylko nie wymienić.
Inna sprawa to to, że C-HR odpala na światłach i sam nie rozumiem dlaczego tak jest to zaprogramowane.
Przy ciężkich mrozach i niedoładowanym akumulatorze może okazać się to, że nie odpalimy silnika.
We wszystkich poradnikach jest napisane jak należy odpalać silnik przy mrozach. Włączamy światła mijania na przykładowo 20 sekund, aby pobudzić do działania, gasimy i przy wyłączonych światłach odpalamy silnik. W C-HR tej możliwości nie ma.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: 17-04-2019, 10:02:43 »
To co piszesz dotyczy akumulatorow kwasowych i aut z klasycznym rozrusznikiem o duzym poborze pradu. Hybrydy to nie dotyczy.

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: 17-04-2019, 18:36:08 »
Został naładowany , jeździła normalnie Ok 5 km i została pod domem
1) jak został naładowany????
2) reset systemu tez zrobiłes?????
to normalne ze akumulator pada po miesiacu ten model tak ma prawdopodobnie 60% tu miało rozładowany akumulator! Mały akumulator ..
3) jazda 5 kilometrów aby naładować??? czy juz naładowany jak ja ładuje aku to mi to trwa jakies 25 godzin... z prostownikiem a ty w 5 km naładowałes?
TO normalne ze hybrydowy akumulator normalnie działa bo on nie ma nic wspólnego z małą bateriiką przy silniku!!!

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CHR nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: 18-04-2019, 08:57:29 »
To co piszesz dotyczy akumulatorow kwasowych i aut z klasycznym rozrusznikiem o duzym poborze pradu. Hybrydy to nie dotyczy.
Przecież on nie ma hybrydy, tylko 1,2 T.
Czytasz opis?


 

Beesafe.pl