Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nowy, elektryczny C-HR - Toyota wycofuje się z hybryd  (Przeczytany 4180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 Hybrid, Dynamic, Metal Stream
« Ostatnia zmiana: 20-04-2019, 08:32:36 wysłana przez laki »

Offline Remek

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Nowy, elektryczny C-HR - Toyota wycofuje się z hybryd
« Odpowiedź #1 dnia: 20-04-2019, 10:56:33 »
uwielbiam te news z tematami clickbait,  temat zapowiada jakieś rewolucje a w artykule same domysły i spekulacje.
Mam dla Ciebie prawdziwy news, wszyscy producenci przejdą na produkcję aut elektrycznych jak tylko ropa się skończy
When given the choice between being right or being kind, choose kind

Offline czp

• Toyot Chodzacy
  • Corolla Prestige 11/2017 manual 1.6 132 KM
    • moja strona
« Odpowiedź #2 dnia: 20-04-2019, 13:15:30 »
Zapewne proces będzie bardziej powolny :)

- za rok przybędzie hybryd plug in,
- za dwa pojawią się w Toyocie elektryki,
- za trzy (cztery) lata pozostaną w produkcji tylko hybrydy plug in a zwykłe hybryd zakończą żywot produkcyjny,
- za pięć lat elektryków będzie już cała gama i trochę hybryd plug in - a benzyna będzie marginesem.

:)

Za pięć lat sprawdzę co z tego wyszło :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline przmor

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 20-04-2019, 14:31:07 »
Jesli sprawdzi sie to o czym piszesz (oby nie) to za piec lat bedziesz przy swieczce siedzial bo cena pradu bedzie taka wysoka, ze zapalenie zarowki w domu bedzie luksusem.

Offline Vega

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 20-04-2019, 15:57:28 »
Robisz takim 300km potem pół dnia ładujesz,tydzień do Chorwacji. Realnie może za dwadzieścia lat.Wodór !

Offline czp

• Toyot Chodzacy
  • Corolla Prestige 11/2017 manual 1.6 132 KM
    • moja strona
« Odpowiedź #5 dnia: 20-04-2019, 17:02:57 »
Zobaczymy co będzie - ale przez ostatnie 3 lata jest straszny bum do przodu w kierunku elektryfikacji aut. Każda szanująca się marka idzie w tym kierunku a inwestycje są ogromne.  Zamieszał na rynku samochodów elektrycznych wizjoner  Elon Musk  - wszyscy wróżyli mu klęskę a tu jego sukces z Teslą wszystkich zaskoczył.  Nawet nasz Morawiecki prowadził ostatnio z Elonem rozmowy na temat budowy fabryki Tesli w naszym kraju no ale  o tą fabrykę w tym miejscu europy bije się kilka państw w tym bogatsze gospodarczo Niemcy to raczej mamy marne szanse na takie gigafactory.

W każdym razie branża elektryczna ma parcie do przodu a to dobrze dla nas czyli zwykłych użytkowników aut - będzie konkurencja -będzie taniej.

Osobiście te 300 km zasięgu starczyło by mi do mojego użytkowania na co dzień a w domu w garażu ( w   II  taryfie ładowanie ) i ok.
No z wyjazdem dalszym na wczasy trzeba by planować trasę pod ładowarki :)

Spalanie - Motostat.pl

Offline SylB

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20-04-2019, 17:19:59 »
Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy.
Elektryk, świetnie sprawdza się jako drugi samochód w domu, do codziennego dojazdu do pracy gdy pokonujesz do 150 km.
Założenie, jest takie że ładujesz go w domu, ładowanie na szybkich ładowarkach kosztuje tyle samo co benzyna lub więcej więc nie ma uzasadnienia.
Co do cen prądu, należy założyć będzie systematycznie rosnąć, bo jak "rząd" zobaczy, że da się wydoić lud, to od razu pojawi się ekstra podatek, akcyza itd.
Rozwiązanie na to jest fotowoltanika, zasadniczo z dopłatami już jest opłacalna.
Jak już wspomniałem, Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy.
Może to zrobić, właściciel domu z odpowiednim dachem a mieszkańcom "familoka" pozostaje TDI.

Z danych statystycznych wynika, że 70% nowych samochodów kupują firmy i są to dane dla Polski, jak i dla Europy.
Wiec, bez firmy nie będzie bumu na elektryki w Europie.

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla 06/2016 Prestige CVT
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
« Odpowiedź #7 dnia: 20-04-2019, 17:52:46 »
Osobiście te 300 km zasięgu starczyło by mi do mojego użytkowania na co dzień a w domu w garażu ( w   II  taryfie ładowanie ) i ok.

Dlatego rozwiązaniem tymczasowym byłby plug-in. 90% czasu ładujesz go w domu i jeździsz za grosze. A parę razy do roku używasz silnika spalinowego. Niestety na razie ceny tych aut są zaporowe.

Rozwiązanie na to jest fotowoltanika, zasadniczo z dopłatami już jest opłacalna.
Jak już wspomniałem, Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy.
Może to zrobić, właściciel domu z odpowiednim dachem a mieszkańcom "familoka" pozostaje TDI.

4kPLN za 1kWp to już nie jest tragedia, można to rozważyć nawet jako inwestycję...
Niestety niektóre firmy (np. ENEA) słabo rozliczają odbieraną energię a do tego można być niemal pewnym, że gdy takich minielektrowni przybędzie to pojawi się chęć przez państwo opodatkowania tego w ten czy inny sposób...
« Ostatnia zmiana: 20-04-2019, 17:56:19 wysłana przez Maciej Loret »

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #8 dnia: 22-04-2019, 13:18:25 »
Szkoda, że ten elektryczny CHR już nie jest taki ładny jak obecne. Przód tego elektryka wygląda jak kupa.

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
« Odpowiedź #9 dnia: 23-04-2019, 07:51:35 »

;)
no i teraz mały eksperyment myslowy.. jest rok 20xx, 80% aut jest elektryczna, a te 20% to jakieś "youngtimery" raczej trzymane w garażach niżużywane na codzień, oraz pełnoletnie "paseratti".. POrzychodzi sobie majówka i 30 kwietnia po pracy wszyscy swoimi elektrykami ruszają "w drogę". .. no i planują trasę "pod ładowarki" - kraj nimi usiany niczym stacjami benzynowymi, ale.. czas ładowani to ok 40 minut ( cóż, odpowiednią ilość kW dostarczyć trzeba, dziś tak stacja pozwalająca naładować w 40 min ma moc ok 100kw, jeśli na stacji będzie 10 stanowisk, to potrzeba doprowadzenia zasilania 1MW (megawata!) mocy - do jednej stacji. Gdyby chcieć skrócić o połowę czas ładowania, trzeba dac zasilanie 2MW. .a to dalej 20 minut na stanowisku! Chcąc zejść do 5 minut (bo tyle dziś zabiera zatankowanie), w uproszczeniu potrzeba 8-10MW na taką 10-stanowiskową stację. Tymczasem pełna moc elektrowni w Bełchatowie to 5.5GW.. a przeciez nie tylk oaut zużywają prąd, tu potrzeba ogromnej mocy i to "szczytowej" - potem ona jest kompletnie zbędną! Kto za to zapłaci? wątpię by taki się znalazł..
Wniosek jest prosty - chocby przez niemożność zapewnienia odpowiedniej mocy i związane z tym praktyczne trudności jak powyżej - masowej elektryfikacji racej nie będzie. Ona może dotyczyć aut miejskich,a le nie tych "na trasy". I nawet nowe technolgie pozwlające na efektywniejsze/szybsze magazynowanie energii nie pomoże -bo odpowiednią moc i tak trzeba dostarczyc( no chyba że ktoś wymyśli np silnik z napędem jądrowym i bez promieniowania..)

Offline laki

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 Hybrid, Dynamic, Metal Stream

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla 06/2016 Prestige CVT
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
« Odpowiedź #11 dnia: 23-04-2019, 09:25:21 »
Chcąc zejść do 5 minut (bo tyle dziś zabiera zatankowanie), w uproszczeniu potrzeba 8-10MW na taką 10-stanowiskową stację. Tymczasem pełna moc elektrowni w Bełchatowie to 5.5GW..

Dziś - tak. A w 20XX roku kto wie. Może będziemy mieszkali pomiędzy wiatrakami i farmami fotowoltaicznymi.
A może ładowanie indukcyjne przynajmniej na niektórych odcinkach dróg? :)
Na dziś dla mnie hybryda plug-in byłaby idealna... Na codzień tania energia, od święta droższa benzyna...

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #12 dnia: 23-04-2019, 09:45:09 »
no i teraz mały eksperyment myslowy

Jak by nie patrzeć to na dzień dzisiejszy i niedaleką przyszłość, hubryda a zwłaszcza plug-in jest najbardziej "uniwersalna"  :good:
Najlepiej pokazuje to filmik https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=okIHHOY95Sg  <brawo>
Niedaleka przyszłość to też to co pokazał kolega laki

Offline doktor7

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #13 dnia: 23-04-2019, 19:31:57 »
wygląda jak kupa
Miałem podobne odczucia podczas oglądania :)

Moim zdaniem to zupełnie normalne, że powstaje wersja EV... oczywiście nie kupił bym... ciekawe ile będzie kosztować ale strzelam że coś w granicy 180 tyś, a w tej cenie mamy w czym wybierać...
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline SylB

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 23-04-2019, 19:58:31 »
CCC=cena Czyni Cuda
Na dzień dzisiejszy, hybryda PHEV jest bez sensu.
No chyba, że cena spadnie do różnicy 3-5k pln pomiędzy zwykłą hybrydą.
Zysk i oszczędność PHEV jest iluzoryczna.
Przypomnę, że PHEV tak jak i w zwykłej hybrydzie, silnik jest zawsze ciepły.
Wiec, założenie, że z rana zawieziesz jedno dziecko do przedszkola, drugi do szkoły i dojedziesz do pracy tylko prądzie jest  niemożliwe.

Lepiej czekać, na wysyp EV.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 23-04-2019, 19:58:31 »